JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Lietuvos šokėjai – Europos taurė finale

Lietuvos šokėjai – Europos taurė finale, pasaulio jaunimo čempionato pusfinalyje bei pasaulio reitingo finaluose

Europos taurės finalas, pasaulio čempionato pusfinalis ir medaliai Prancūzijoje bei Vokietijoje: tokiais laimėjimais, iškovotais per pastarąsias tris dienas, gali pasigirti Lietuvos šokėjai.

Savaitgalį Prancūzijoje įvykusios Europos 10 šokių taurės varžybos buvo sėkmingos Kauno „Tvisto“ šokėjams Karoliui Burneikiui ir Dianai Epeykinai. Jie buvo vienintelis mūsų duetas, deleguotas į Europos taurės turnyrą, nes kiekviena valstybė turi teisė skirti po vieną šokėjų porą. 21 Europos valstybė į šalia Paryžiaus esantį Ponto Kombo miestą atsiuntė savo atstovus, o K. Burneikis ir D. Epeykina tarp šių sportininkų užėmė 5 – ąją vietą.

10 šokių disciplinoje besivaržantys K. Burneikis ir D. Epeykina turnyro metu ant parketo žengė trisdešimt kartų, o geriausiai įvertinti jų programos šokiai buvo fokstrotas (trečioji vieta), lėtas valsas ir tango (ketvirtosios vietos).

Europos 10 šokių taurė atiteko Rusijos sportinių šokių ir akrobatinio rokenrolo federacijos šokėjams Germanui Pugačiovui ir Ariadnai Tišovai.

Tuo tarpu Drezdeno mieste Vokietijoje vyko Pasaulio jaunimo standartinių šokių čempionatas. Čia mūsų valstybei atstovavo šalies čempionai ir vicečempionai: Aurimas Meška ir Ainė Rutkauskaitė bei Justas Gedgaudas ir Viktorija Petrenko.

Mešką ir A. Rutkauskaitė pasaulio čempionate palaikė L. Chatkevičiūtė, E. Gozzoli, V. ir V. Lacičiai
Mešką ir A. Rutkauskaitė pasaulio čempionate palaikė L. Chatkevičiūtė, E. Gozzoli, V. ir V. Lacičiai
Organizatorių archyvas

Tarp 57 šokėjų porų iš 32 valstybių abi Lietuvos poros pademonstravo labai aukštus rezultatus. A. Meška ir A. Rutkauskaitė, atstovaujantys dviems Kauno klubams – Editos Daniūtės šokių studijai ir „Sūkuriui“ – pateko į pasaulio čempionato pusfinalį ir galutinėje įskaitoje užėmė 8 – ąją vietą. J. Gedgaudas ir V. Petrenko iš Kauno „Sūkurio“ šoko čempionato ketvirtfinalyje ir galutinėje įskaitoje su Danijos šokėjais pasidalino 16 – 17 – ąją vietas.

Pasaulio jaunimo standartinių šokių čempionais tapo iš Rusijos atvykę Jaroslavas Kiseliovas ir Sofija Filipčiuk, sidabrą laimėjo rumunai Teodoras Butnaru ir Denisa Bidica, o bronzą – Estijos šokėjai Aleksejus Besonovas ir Sara Barjabin.

Tiek Prancūzijoje, tiek Vokietijoje vyko ir pasaulio reitingo varžybos.

Prancūzijoje suaugusiųjų standartinių šokių grupėje bronzos medalius iškovojo Simas Seikauskas ir Liucija Norušaitė, atstovaujantys Kauno „Sūkuriui“ ir Panevėžio „Rumbai“. Tarp 30 porų duetas į priekį praleido tik Rumunijos ir Lenkijos šokėjus.

O Vokietijoje dėl pasaulio reitingo taškų varžėsi senjorų I amžiaus grupės sportininkai. Lietuvai atstovaujantys Mirko Marota ir Ana Drukarova iš Kauno Editos Daniūtės šokių studijos, tapo varžybų nugalėtojais tarp 27 porų.

Šiais metais sportiniai iššūkiai minėtoms poroms dar nesibaigė. Jau ateinantį savaitgalį Karolis Burneikis ir Diana Epeykina vėl gins mūsų šalies garbę. Duetas dalyvaus Europos 10 šokių suaugusiųjų čempionate, vyksiančiame Lenkijoje.

Karolis Burneikis ir Diana Epeykina - Europos taurės finalininkai
Karolis Burneikis ir Diana Epeykina – Europos taurės finalininkai
Organizatorių archyvas

„Pasaulio sportinių šokių federacijai visas pagrindines metų varžybas perkėlus į šių metų pabaigą, mes galime džiaugtis kiekvieną savaitgalį. Iš tiesų be galo didžiuojamės savo sportininkais, nes bendras mūsų šalies šokėjų lygis per pastaruosius dvejus metus labai išaugo.“ – sakė Lietuvos sportinių šokių federacijos (LSŠF) viceprezidentas Virginijus Visockas.

Mano išsaugoti straipsniai