JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Londono muziejuje atidaroma Amy Winehouse paroda

Londono muziejuje atidaroma Amy Winehouse paroda

Šią savaitę Londone atidaroma nauja paroda, kurioje tyrinėjamas britų dainininkės ir dainų autorės Amy Winehouse gyvenimas, muzika ir palikimas, praėjus dešimtmečiui nuo jos mirties – jai buvo tik 27 metai.

Dizaino muziejaus paroda „Amy: Beyond the Stage“ atskleidžia jos ankstyvos karjeros istoriją parodant jos kūrybiškumą per įrašus ir paauglystės užrašus. Atiduodama duoklė ir eklektiškam jos patirtų įtakų deriniui: nuo ​​„Bliuzo karalienės“ Dinah Washington iki didžėjaus ir įrašų magnato Marko Ronsono, septintojo dešimtmečio popmuzikos, „Motown“ ir džiazo.

Parodos asistuojanti kuratorė Maria McLintock sakė, kad 2011 m. liepą nuo apsinuodijimo alkoholiu mirusi A. Winehouse paliko turtingą ir įvairų pėdsaką muzikos ir mados srityse.

„Mes siekėme papasakoti jos, kaip kūrybingos asmenybės, kaip neįtikėtinos muzikantės, kaip mados ikonos istoriją, taip pat įtraukti retus objektus, apie kuriuos galbūt jos gerbėjai yra girdėję, bet dar nematę“, – sakė ji.

Londono muziejuje atidaroma Amy Winehouse paroda
Londono muziejuje atidaroma Amy Winehouse paroda
Vida Press

Tarp eksponatų – ranka rašyti dainų tekstai iš neišleistų demonstracinių versijų ir pirmoji gitara, kurią ji nusipirko būdama paauglė.

A. Winehouse, išskirtinė asmenybė su bičių avilio stiliaus šukuosena, daugybe tatuiruočių ir prikimusiu balsu, tarptautiniu mastu išgarsėjo pasirodžius 2006 m. albumui „Back to Black“. Į albumą, 2007 m. tapusį bestseleriu Jungtinėje Karalystėje, įtraukta daina „Rehab“, pasakojanti apie jos kovą su priklausomybe.

Dar vienas neblėstančio susidomėjimo jos gyvenimu ir darbu ženklas buvo anksčiau šiemet per aukcioną už 217 199 eurus parduota suknelė, kurią ji vilkėjo per paskutinį pasirodymą – 16 kartų brangiau, nei tikėtasi. „Tikrai malonu, kad yra daug jaunesnių žmonių, kurie nėra užaugę su Amy, bet entuziastingai domisi šia paroda, – sakė M. McLintock. – Akivaizdu, kad ji nuolat įkvepia jaunesnius menininkus“.

A. Winehouse tėvas Mitchas trečiadienį padėjo atidaryti parodą, penktadienį atversiančią duris plačiajai publikai.

Mano išsaugoti straipsniai