Pirmadienį paskelbtame interviu Kinijos teniso žvaigždė Peng Shuai pareiškė, kad ji niekada nieko nekaltino seksualiniu prievartavimu ir taip dar kartą paneigė kaltinimą, dėl kurio visame pasaulyje kilo susirūpinimas jos saugumu.
Buvusi dvejetų pasaulio lyderė lapkritį socialiniuose tinkluose paskelbtame įraše teigė, kad buvęs Kinijos vicepremjeras Zhang Gaoli vertė ją užsiimti seksu per ilgus metus trukusius santykius.
Įrašas buvo greitai ištrintas ir apie Peng nieko nebuvo girdėti beveik tris savaites. Paskui ji pasirodė keliuose viešuose renginiuose ir gruodį jau neigė, kad ji kada nors ką nors kaltino.
„Niekada nesakiau, kad kas nors mane seksualiai prievartavo“, – sakė Peng prancūzų sporto dienraščiui „L‘Equipe“, pakartodama tą patį, ką dar gruodį išsakė vienam Singapūro laikraščiui.
36 metų moteris pridūrė, kad ji pati ištrynė savo kaltinimus iš „Weibo“, į „Twitter“ panašios Kinijos platformos.
Kilo visuotinis įtarimas, kad juos pašalino griežti šalies interneto cenzoriai, jautrūs bet kokiai kritikai valdančiosios komunistų partijos atžvilgiu.
Kai „L’Equipe“ jos paklausė, kodėl ji ištrynė įrašą, Peng atsakė: „Nes aš taip norėjau“.
„Dėl šio įrašo užsienyje įvyko didžiulis nesusipratimas“, – sakė ji per interviu Pekino žiemos olimpinių žaidynių burbule. – Nebenoriu, kad šio įrašo prasmė būtų iškraipoma. Ir nenoriu jokio žiniasklaidos ažiotažo dėl to“.
„Niekada nebuvo dingusi“
Kai kurios didžiausios pasaulio teniso žvaigždės, įskaitant Sereną Williams, Naomi Osaką ir Novaką Džokovičių, pasisakė apie Peng situaciją. Susirūpinimą išreiškė ir Jungtinės Tautos bei Baltieji rūmai.
Moterų teniso asociacija (WTA) dėl to sustabdė savo turnyrus Kinijoje.
Paklausta apie rūpesčius, kuriuos sukėlė jos nebuvimas, Peng atsakė, kad ji „niekada nebuvo dingusi“.
„Tiesiog daug žmonių, pavyzdžiui, mano draugai ar žmonės iš Tarptautinio olimpinio komiteto, man siuntė tiek daug žinučių, kad tiesiog nebuvo neįmanoma į jas atsakyti“, – sakė ji.
Pokalbio metu šalia Peng buvo Kinijos olimpinio komiteto personalo vadovas Wang Kan.
Dėl Peng saugumo kilo susirūpinimas, nepaisant to, kad po trijų savaičių nebuvimo ji vėl pasirodė sporto renginiuose.
Po to, kai ji paneigė gruodį reiškusi kaltinimus seksualine prievarta, WTA pareiškė, kad vis dar nėra įsitikinusi jos gerove.
Praėjusį mėnesį vykusiame Australijos atvirajame teniso čempionate aktyvistai prieš moterų finalą išdalijo 1 000 marškinėlių su užrašu „Kur yra Peng Shuai?“, siekdami kuo labiau paviešinti šį atvejį.
Susitikimas su Tomu Bachu
TOK prezidentas Tomas Bachas kartu su TOK nare Kirsty Coventry šeštadienį susitiko su Peng per vakarienę Pekino olimpiniame klube, sakoma organizacijos pranešime.
„Šeštadienį mes kartu vakarieniavome, gražiai padiskutavome ir apsikeitėme nuomonėmis“, – „L’Equipe“ pasakojo Peng, per interviu taip pat pranešusi apie savo pasitraukimą iš teniso.
„Jis manęs paklausė, ar svarstau vėl dalyvauti varžybose, kokie mano planai, ką ketinu veikti ir pan.“, – interviu sakė Peng.
TOK teigė, kad Peng papasakojo T. Bachui ir K. Coventry apie „savo ketinimus keliauti į Europą, kai pasibaigs COVID-19 pandemija“.
„Visi trys sutarė, kad bet koks tolesnė komunikacija apie susitikimo turinį bus palikta jos nuožiūrai“, – priduriama TOK pranešime.