JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
10 negirdėtų faktų apie šiandienos didvyrį - Ukrainos prezidentą Volodymyr Zelenskyy

10 negirdėtų faktų apie šiandienos didvyrį – Ukrainos prezidentą Volodymyr Zelenskyy

Pačiu geriausiu pasaulio prezidentu, Ukrainos pasididžiavimu ir didvyriu vadinamas Ukrainos prezidentas Volodymyr Zelenskyy sulaukia itin daug dėmesio ir Lietuvoje.

Rusijai įvykdžius agresyvią invaziją į Ukrainą, ne savo noru visame pasaulyje išgarsėjęs pastarosios vadovas Volodymyr Zelenskyy tapo vienu sekamiausių šiandienos žmonių. Vis dėlto ne visi žino, ką Volodymyr veikė prieš tapdamas prezidentu. Atrinkome pačius įdomiausius faktus apie Ukrainos prezidentą.

Zelenskyy yra žydas

Nors Zelenskyy gimė Kryvyj Riho mieste Dniepropetrovsko srityje, jo kilmė yra žydų. Viename iš interviu Ukrainos leidiniui prezidentas pasakojo, kad užaugo „paprastoje sovietinėje žydų šeimoje“. Jo tėvas Oleksandr Zelenskyy buvo Kryvyi Riho ekonomikos instituto profesorius, o motina Rymma Zelenska dirbo inžiniere. Tiesa, Zelenskyy ne kartą pripažino, kad buvimas žydu yra nedidelė jo tapatybės dalis. Zelenskyy retai kada aptaria savo žydišką tapatybę viešai, ji taip pat nebuvo svarbi Zelenskyy prezidentinės kampanijos dalis.

Jis buvo gavęs stipendiją studijuoti Izraelyje

Zelenskyy buvo gavęs stipendiją studijuoti Izraelyje, bet ten neišvyko. 2018 metais viename iš interviu jis papasakojo, kad per tarptautinį anglų kalbos egzaminą gavo tokius aukštus balus, kad baigęs vidurinę mokyklą turėjo galimybę studijuoti Izraelyje. Dauguma jo klasiokų pasinaudojo tokia galimybe – jis konkrečiai įvardijo vieną moterį, kuri persikėlė gyventi į Izraelį. Vis dėlto Zelenskyy to nepadarė, nes šioms studijoms nepritarė jo tėvas. Vietoje to jis pasirinko studijuoti teisę viename iš Ukrainos universitetų.

Volodymyr Zelenskyy
Volodymyr Zelenskyy
Vida Press

Zelenskyy pagal specialybę yra teisininkas

Zelenskyy 2000 metais įgijo teisininko laipsnį Kijevo nacionaliniame ekonomikos universitete, tačiau studijų metais taip pat aktyviai dalyvavo teatro gyvenime. 1997 metais jo komedijų trupė „Kvartal 95“ pasirodė televizijos improvizacinės komedijos konkurse „KVN“, tuomet Zelensky ir išgarsėjo nacionaliniu mastu.

Jis vaidino keliuose filmuose, kuriuos prodiusavo „Studio Kvartal 95“

2005 m. Zelenskyy debiutavo kine. Jis vaidino ir pats rašė scenarijų muzikinei komedijai „Trys muškietininkai“. Jame Ukrainos prezidentas vaidino D’Artanjaną. Vėliau jis vaidino filmuose „Jokios meilės mieste“, „Korporalas prieš Napoleoną“, „8 pirmieji pasimatymai“ ir „Meilė Vegase“.

Volodymyr Zelenskyy
Volodymyr Zelenskyy
Vida Press

2006 m. jis laimėjo ukrainietišką „Šokių su žvaigždėmis“ versiją

Vienas iš „Twitter“ vartotojų @abughazalehkat ne per seniausiai pasidalijo vaizdo įrašu iš Ukrainos konkurso „Šokiai su žvaigždėmis“, vykusio 2006 metais. Jame matyti, kaip Zelenskyy šoka įvairiais šokių stiliais ir yra apsirengęs įvairiais kostiumais. Pirmąją vietą šiame konkurse jis užėmė su šokių partnere Olena Shoptenko.

Zelenskyy įgarsino meškiuką Paddingtoną ukrainietiškose animacinių filmų vaikams versijose

Drąsusis Ukrainos prezidentas kadaise įgarsino… meškiuką! Viena iš animacinio filmo „Padingtonn“ prodiuserių „StudioCana“ leidiniui patvirtino, kad Zelenskyy abiejuose „Padingtono“ filmuose įgarsino mieląjį lokį.

Volodymyr Zelenskyy
Volodymyr Zelenskyy
Vida Press

Dalyvaudamas rinkimuose į prezidentus jis pasitelkė neįprastą rinkiminį stilių

Kovodamas dėl prezidento posto, Zelenskyy pasitelkė humorą. Socialiniuose tinkluose jis skelbė įvairius humoristinius pasisakymus. Jo neįprastas kampanijos stilius pasiteisino: 2019 m. vykusiuose Ukrainos prezidento rinkimuose Zelenskyy surinko stulbinančius 73 procentus rinkėjų balsų.

Zelenskyy yra dviejų vaikų tėvas

Ukrainos didvyris yra vedęs savo žmoną Oleną beveik du dešimtmečius. Zelenskyy aštuonerius metus draugavo su savo žmona Olena, kuri yra jo vienmetė. Pora susituokė 2003 m. rugsėjį. Kitais metais gimė jų dukra Oleksandra, o 2013 m. jiems gimė sūnus Kyrylo.

Volodymyr Zelenskyy su žmona Olena
Volodymyr Zelenskyy su žmona Olena
Vida Press

Ukrainos prezidentui patinka šunys, mankšta ir… sumuštiniai su „shawarma“

Yra žinoma, kad Zelenskyy patinka šunys, mankšta ir sumuštiniai su „shawarma“ . Zelenskio „Instagram“ paskyroje šios trys jo aistros atsispindėjo dar prieš jam tampant Ukrainos prezidentu. Socialinėje medijoje jis dažnai skelbdavo asmenukes iš sporto salės, kurios pasirodydavo vis rečiau, kai Zelenskyy prezidentu. Jis taip pat savo „Instagram“ paskyroje ne kartą buvo paskelbęs savo mylimų šunų Petro ir Noros nuotraukas. Netrukus po to, kai pradėjo eiti prezidento pareigas, jis paskelbė nuotrauką, kurioje jis valgo sumuštinį su „shawarma“ (pjaustyta mėsa) ir po nuotrauka parašė: „Kai gyvenate tokiu įtempti ritmu, „shawarma“ sumuštinis gali būti puikus sprendimas… Rekomenduoju“, – rašė jis.

Zelenskyy nemėgsta pralaimėti

Viename iš 2018 metų interviu Ukrainos prezidentas apibūdino save kaip žmogų, kuris yra kovotojas, nemėgsta ntis pralaimėti. „Esu toks jau vyras, kad jei jau įsitraukiu į mūšį, dažniausiai iš jo lengvai nepasitraukiu. Galiu pralaimėti, bet išeiti mūšio viduryje… tikrai ne“, – sakė jis. Kaip simboliškai ir ypatingai šis jo pasakymas skamba šiandien!

Mano išsaugoti straipsniai