JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Vandens pramogų sezonas įsibėgėja: ką išbandyti šią vasarą?

Vandens pramogų sezonas įsibėgėja: ką išbandyti šią vasarą?

Vandens pramogos Lietuvoje jau kelerius metus tiesiog klesti – vis daugiau žmonių atranda šio sporto ir pramogos balanso suteikiamą džiaugsmą. Nors daugelis, išgirdę apie vandens pramogas, išsyk pagalvoja apie pasiplaukiojimą vandens motociklu, pripučiamu plaustu ar lietuvių ypač mylimomis baidarėmis, ši sritis neapsiriboja tik tokiomis veiklomis. Šiandien tarp pasiūlymų kone populiariausias yra vandenlenčių, irklenčių ir kaitų sportas, suteikiantis galimybę atitrūkti nuo rūpesčių bei darbų ir panirti į tikrą iššūkį, kuris reikalauja stiprios fizinės parengties. Žinoma, jei tokios stokojate, nusivilti nereikėtų – naujokams suteikiama visokeriopa pagalba, todėl mėgautis vandens pramogomis gali kiekvienas.

Atraskite patraukliausią variantą

Turbūt ne kartą esate išbandę tradicines vandens pramogas, tokias kaip įvairūs pasiplaukiojimai jūroje, ežeruose ar upėse, tačiau jei iki šiol dar neatradote kaitavimo ar irklenčių, ši vasara yra tikrai puikus šansas startuoti. Pastaraisiais metais šiltasis sezonas džiugina vis didesne šiluma, todėl pramogos vandenyje yra ne tik naujas iššūkis sau, bet ir efektyvus išsigelbėjimas nuo kaitros. Šiandien vandenlenčių parkų Lietuvoje gausu, todėl pirmiausia turėtumėte išsirinkti jums patogiausią variantą. Taip pat sumanu būtų rezervuoti laiką treniruotei – taip išvengsite nesusipratimų ar pernelyg didelio užimtumo atvykus atsitiktiniu metu.

Savaime suprantama, atvykus pirmąjį kartą į parką gali kilti klausimas – o nuo ko gi pradėti? Pasirinkimų išties yra daug, tačiau norint atrasti daugiausia džiaugsmo suteikiantį sportą, pravartu bent kartą išbandyti savo galimybes visuose jų. Dauguma parkų siūlo specialius kursus naujokams, kuriuose galima susipažinti su sporto kultūra, principais ir įranga, o pirmieji bandymai atliekami ant pievos, todėl kiekvienas gali jaustis saugus. Į kursų kainą dažniausiai įskaičiuojama visa reikiama įranga – naujoko lenta, liemenė, šalmas ir hidrokostiumas, todėl su savimi tereikės pasiimti rankšluostį ir maudymosi aprangą. Naujokai dažnai treniruojami specialiuose ratuose, kur lėtas sistemos greitis užtikrina tolygaus plaukimo jausmą. Kai kuriuose parkuose pasitelkiami ir šalmai su racijomis, per kurias plaukiantieji girdi trenerio nurodymus ir gali sklandžiai mokytis plaukimo subtilybių, o vėliau – ir triukų. Išbandę vandenlentes, galėsite pamėginti ir pripučiamas irklentes, vandens slides, skate‘us ir kitą vandens pramogų įrangą – taip atrasti tinkamiausią variantą bus kur kas paprasčiau.

Pasirūpinkite kokybiška įranga

Ne vienas vandens pramogų mylėtojas puikiai žino, kad atradus patikusį sportą, jo apleisti kone neįmanoma. Pastebint progresą, norisi treniruotėse lankytis vis dažniau, todėl, visų pirma, galite pagalvoti apie abonemento įsigijimą. Į pastarąjį dažniausiai įskaičiuota ir įranga plaukimams, tačiau, norėdami siekti geriausių rezultatų, hidrokostiumu, šalmu bei vandenlente, irklente ar kitu prietaisu galite pasirūpinti ir patys. Taip ne tik sutaupysite laiko eilėse prie nuomos punkto, bet ir jausitės komfortiškiau žinodami, kad niekas kitas nesinaudojo tais pačiais daiktais prieš jūsų vizitą. Be abejo, įsigyti visą reikiamą įrangą gali kainuoti nemažą sumą, todėl verta apsvarstyti pasiskolinimo galimybes. Pasirūpinę finansavimu lanksčiomis sąlygomis, plaukti visą vasarą galėsite be jokių rūpesčių, o sumą grąžinsite jums patogiomis įmokomis ir pasirinktu laiku.

Mano išsaugoti straipsniai