JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Merūnas išleidžia albumą: pirmą kartą daugumą dainų sukūrė pats

Merūnas išleidžia albumą: pirmą kartą daugumą dainų sukūrė pats

Merūnas išleidžia naują albumą „Nepaliesta muzika“ ir skelbia jo pristatymo koncertinį turą. Jis vyks visą gruodį ir bus labai intensyvus: dainininkas planuoja aplankyti net penkiolika Lietuvos miestų. Turas prasidės gruodžio 10 d. sostinės Šv. Kotrynos bažnyčioje, baigsis paskutinę metų dieną iškilmingu koncertu Marijampolėje.

Dainininko gerbėjų laukia nemenka staigmena – didžioji dalis albumo dainų sukurta paties Merūno. Tai pirmas kartas per daugiau nei dvidešimties metų trukmės karjerą, kai vienas geriausių šalies tenorų viešai pristato savo autorines dainas. Jos ne vieną nustebins dinamiškumu ir sužavės pozityvia energija.

„Norėjau, kad būtų kuo mažiau liūdesio mano muzikoje. Kaip sakoma, kad ne ašarą braukti, o kojas pakilnoti“, – prisipažįsta jis. Naujojo albumo „Nepaliesta muzika“ pristatymo koncerte jam akompanuos muzikos grupė.

„Nuo pat oficialios karjeros pradžios įpratau, kad dainas tik atlieku. Galbūt todėl, ilgus metus nebuvo lengva grįžti prie kūrybos proceso“, – prisipažįsta Merūnas.

Jis pasakoja, kad dar mokydamasis Juozo Gruodžio konservatorijoje Kaune, drauge su bendraminčiais buvo subūręs muzikos grupę ir rašė dainas. Tačiau vėliau, laimėjus realybės šou „Kelias į žvaigždes“ ir pradėjus sėkmingą solinę karjerą, atsirado nemažai kompozitorių, kurie tiesiog mėgavosi galimybe kurti specialiai talentingam dainininkui ir jo be galo gražaus tembro balsui.

Lietuvoje ir už jos ribų įvertintas plataus diapazono Merūno vokalas vystėsi ir metams bėgant tapo tarsi per sudėtingu dainų kūrėjams. „Pradėjau sėkmingai dainuoti operą. Tada ir prasidėjo abejonės, kokias popdainas man geriausia kurti, kad tiktų visam diapazonui“, – pasakojo Merūnas.

Tuomet jis ir nutarė, kad savo balsą geriausiai pažįsta pats, o ir jausmų, kurie galėjo išsilieti dainomis, per ilgus metus daug prisikaupė. Merūnas grįžo prie ištakų – ėmėsi pats kurti sau dainas.

Per daugiau nei metus ir gimė „Nepaliesta muzika“, kurioje – didelė dalis jo kūrybos. Dainininkas sako, kad labai jaudinasi viešindamas savo dainas ir naujojo albumo pristatymo koncertai – tarsi ilgą laiką puoselėtos svajonės išsipildymas. „Dabar suprantu kompozitorių jaudulį. Išties, kai pats parašai, apima kitoks jausmas, nei tik atlieki kūrinį. Širdyje daugiau virpulio: ar įvertins publika teigiamai, o gal su žemėm sunešios“, – atvirai kalba Merūnas.

Dainininkas pasakojo, kad autorines naujojo albumo „Nepaliesta muzika“ dainas kurdavo vienatvėje, atsiribojęs nuo šeimos ir viso civilizuoto pasaulio. „Turėjau išvažiuoti į sodybą ir būti ten vienui vienas. Man reikia ramybės, kad galėčiau įsigilinti į save. Pastebėjau, kad geriausias metas kūrybai – nuo devintos vakaro, kai visa gamta rengiasi miegui, aplinka nurimsta, sustingsta. Tada girdžiu savo mintis“, – sako dainininkas.

Merūnas išdavė, kad vieną albumo dainą dedikavo mamai, kurios neteko būdamas labai jaunas. „Ši tema mano širdyje itin jautri. Keisčiausia, kad daina gimė energinga, net sakyčiau šokinio skambesio. Pačiam buvo netikėta, bet būtent taip ją pajutau“, – sako jis.

Pirmoji daina, kurią jis nusprendė pristatyti publikai, vadinasi „Mylėk širdim“, jai nufilmuotas impozantiškas vaizdo klipas pasirodys neilgai trukus. O visas naujas dainas bus galima išgirsti koncertuose.

„Nepaliesta muzika“ naujojo albumo pristatymo koncertai: gruodžio 10 d. – Vilnius, Kotrynos bažnyčia, 12 d. – Plungė , 13 d. – Panevėžys, 15 d. – Telšiai, 16 d. – Klaipėda, 17 d. – Jonava, 19 d. – Šiauliai, 20 d. – Radviliškis, 21 d. – Utena, 22 d. – Tauragė, 23 d. – Birštonas, 26 d. – Mažeikiai, 27 d. – Alytus, 29 d. – Kaunas, 31 d. – Marijampolė.

Mano išsaugoti straipsniai