JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Jaunieji Lietuvos šokėjai puikiai startavo Europos šokių čempionate

Jaunieji Lietuvos šokėjai puikiai startavo Europos šokių čempionate

Nyderlandų Roterdamo mieste jau gerokai po vidurnakčio baigėsi jaunimo amžiaus grupės (16 – 18 metų amžiaus sportininkų) standartinių šokių Europos čempionatas. Lietuvos atstovai ir vėl įrodė, kad mūsų šalies standartinių šokių mokykla yra viena iš stipriausių bei auganti šokėjų karta bus puiki pamaina dabartiniams suaugusiųjų mėgėjų ir profesionalų lyderiams.

Tarp 51 Europos čempionate startavusio dueto į finalą – geriausiųjų šešetuką – pateko Vilniaus „DaVi“ klubo sportininkai Pranas Mitkus ir Justė Jančiūnaitė. Finale šokėjai stovėjo labai arti podiumo – užėmė 4-ąją vietą. Dueto finaliniai lėtas valsas, tango, Vienos valsas ir fokstrotas buvo įvertinti ketvirtosiomis vietomis, o kvikstepas – penktąja.

Pabrėžtina, kad P. Mitkus ir J. Jančiūnaitė tik šiais metais į jaunimo amžiaus grupę perėjo iš jaunių, todėl buvo vieni iš mažiau patyrusių šio čempionato dalyvių. Visgi, pernai, varžydamiesi jaunių grupėje, P. Mitkus ir J. Jančiūnaitė buvo iškovoję šios grupės pasaulio čempionato bronzą.

Per apmaudų žingsnelį nuo finalo šiame turnyre liko Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė iš Klaipėdos „Žingsnio“ ir Vilniaus „Ratuto“. Galutinėje įskaitoje pora užėmė 7-ąją vietą. Iki finalo jiems pritrūko vieno balo – teisėjai pusfinalyje skyrė 24, kai šį kartą finalui reikėjo 25 balų. Praėjusį mėnesį vykusiame jaunimo pasaulio čempionate K. Kūra ir E. G. Valiūnaitė šoko finale, o jaunių grupėje buvo prieš porą metų taip pat buvo iškovoję sidabro medalį dešimties šokių programoje.

Pasaulio ir Europos jaunimo čempionatuose, kaip ir suaugusiųjų, kiekviena valstybė turi teisę deleguoti po dvi poras. Vertinant abiejų Lietuvos šokėjų duetų bendrą indėlį, tokių aukštų vietų kartu daugiau neužėmė nei viena kita šalis.

Kartu į Europos čempionatą vykusios mūsų porų trenerės taip pat liko patenkintos auklėtinių pasirodymais.

Dalia Samajauskaitė, treniruojanti P. Mitkų ir J. Jančiūnaitę, teigė, kad praėjusių metų jaunių čempionato bronza įpareigojo: „Europos čempionatui ruošėmės ypač atsakingai. Valandų valandos treniruočių salėje, sportinis ir psichologinis pasirengimas yra vienintelis kelias į sėkmę mūsų sporto šakoje. Tikime, kad šis pasiekimas yra tik mūsų kelio pradžia, jaunimo grupėje turime dar nemažai laiko siekti maksimumo.“

Ramunė Kūrienė, K. Kūros ir E. G. Valiūnaitės trenerė, nors ir apgailestavo, kad tiek mažai šokėjams tepritrūko iki finalo, bet džiaugėsi, kad sušokta buvo gerai: „Svarbiausia, kad Kipras ir Elzė šoko techniškai, įvykdė treniruočių planus ir mūsų komanda liko patenkinta pasirodymu čempionate. Kova dėl finalo vyko labai atkakliai, o porų rezultatų skirtumai pusfinalyje buvo minimalūs – grupė labai konkurencinga.“

Jaunimo Europos čempionato auksas iškeliavo į kaimyninę Latviją. Kaip ir galima buvo tikėtis pagal ankstesnius sezono rezultatus, Nyderlanduose niekam nenusileido Ričardas Krivinšas ir Marija Golubeva. Sidabrą iškovojo Izraelio šokėjai Chaimė Ibanezas Martinezas ir Emė Brener, o bronzą – Ispanijai atstovaujantys Adria Hernandezas ir lietuvaitė Emilija Ulčinaitė.

Jaunuosius šokėjus Europos čempionate vertino Nyderlandų, Latvijos, Vokietijos, Italijos, Ispanijos, Lenkijos, Belgijos, Moldovos teisėjai. Šį kartą komisijoje dirbo ir teisėjas iš Lietuvos Giedrius Januškevičius.

Mano išsaugoti straipsniai