JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Specialieji Helovino efektai: kaip nepasimesti renkantis šventės įvaizdį?

Specialieji Helovino efektai: kaip nepasimesti renkantis šventės įvaizdį?

Helovinas populiarėja, teminių vakarėlių daugėja, tad natūralu, kad ir noras atrodyti kuo originaliau jų metu taip pat neatsilieka. Šmėklinių persirengėliams nebepakanka plastikinių ragelių ir netikroviškai atrodančių dirbtinių dantų. Jie ieško šiurpą keliančių efektų, įkvėptų garsiausių Holivudo filmų bei serialų.

Gal ir sunku patikėti, bet tai, ką kurdami vampyrų, zombių, numirėlių ir kitų siaubo filmų personažų įvaizdžius naudoja profesionalūs kino bei televizijos grimuotojai, jau galima įsigyti ir Lietuvoje. Šiuos siaubo efektus pristato „Švenčių miesto” parduotuvių komercijos direktorė Rasuolė Šiuipienė.

Visa keičiančios akys

Vienas paprasčiausių, bet tikrai efektingiausių būdų pakeisti išvaizdą bei priblokšti vakarėlio ar karnavalo dalyvius – ryškiaspalviai akių lęšiai be dioptrijų. Aprangą rinkitės vienspalvę ir elegantišką, pavyzdžiui, juodą, o jūsų rainelės tebūnie ryškiai raudonos, baltos, pasruvusios krauju ar liepsnojančios geltona ir oranžine ugnimi. Rasuolė demonstruoja šio sezono naujovę – pilnai visą akį nuspalvinančius lęšius: „Su tokiais lęšiais tikrai galima susikurti pritrenkiantį įvaizdį, Helovino metu galėsite stebinti ne tik juodu lyg derva kostiumu, bet ir absoliučiai juodomis akimis.”
Šiuos įspūdingus efektus ir saugumą, garantuoja britų gamintojas „Mesmer Eyes”. Nors pirmu smuiku groja saugumas ir kokybė, mes galime mėgautis išties didžiuliu efektų pasirinkimu – aptrauktais voratinkliu, laukinės katės, drakono, zombio akis imituojančiais ir itin efektingai vakarėlyje ar diskotekoje atrodančiais UV šviesoje švytinčiais lęšiais.

Vampyrai niekada nemiršta

Dar vienas klasikinis Helovino aksesuaras, puikiai gelbstintis visus, nenorinčius įsivelti į sudėtingą persirenginėjimo ritualą – dirbtiniai dantys. Ir nors „Švenčių miesto” lentynose galima rasti pačių įvairiausių užmaunamų monstro, žiurkės, žvėries ir net ateivio dantų, žvilgsnis krypsta į itin tikroviškai atrodančias dvi iltis. Tikra tiesa, kad vampyrai niekada nemiršta, tai patvirtina ir „Švenčių miesto” atstovė, atskleidusi būtent šių ilčių populiarumo priežastį. Šių dantukų, gaminamų amerikiečių komapnijos „Scarecrow Vampire Fangs”, pavydėtų net patys tikriausi vampyrai. Tai dvi preciziškai nusmailintos iltys, beveik niekuo nesiskiriančios nuo tikrų natūralių dantų. O populiarumą šioms iltims užkariavo nepriekaištinga kokybė ir naudojimo patogumas. Su šiais dantimis galima laisvai kalbėti, rūkyti, bučiuotis, gerti – tinkamai įstatyti šie dantys puikiai lakosi, nekrenta, atrodo be galo natūraliai. Dar vienas pliusas – šiuos dantis galima naudoti daug kartų. Ir tai bus jūsų asmeniniai dantys, nes jie specialios formavimo masės pagalba priderinami prie jūsų dantų ir paverčiami idealiai tinkančiomis įmautėmis. Dėmesio! Šiais dantimis būtina apsirūpinti iš anksto, o ne prieš pat vakarėlį – speciali formavimo masė pilnai sustingsta per 24 val., tad nelaukite paskutinės minutės.

Žaizdų anatomija

Helovino temų meniu neišvengiamai susijęs su siaubu, mirtimi, prisikėlusiais negyvėliais. Pastarieji tikrai neapsieis be žaizdų, žinoma, dirbtinių. Nors žaizdos dirbtinės, tačiau pagrindinis reikalavimas joms – atrodyti kuo tikroviškiau. Tad Rasuolė nedvejodama rekomenduoja garsaus Holivudo grimo bei specialiųjų efektų meistro Christieno Tinsley įkurtoje kompanijoje gaminamas lateksines klijuojamas žaizdas. Jau daugiau kaip 10 metų ši įmonė gamina labai realistiškas laikinas tatuiruotes bei žaizdas veiksmo filmams ir televizijos serialams. Jei šia kompanija pasitiki ir jos gaminius vertina kino industrijos garsenybės, nėra pagrindo abejoti ir mums.
Smagiausia, kad šios žaizdos labai paprastai prisiklijuoja ir nėra jokio reikalo kreiptis į grimo specialistus. Joms priklijuoti neprireiks jokių specialių įgūdžių, o žaizdos laikysis visą naktį. Taip pat paprastai klijuojasi ir laikinųjų tatuiruočių pagrindu sukurtos žaizdos. Tiek lateksinės žaizdos, tiek tatuiruotės atrodo labai tikroviškai, tik pirmosios turi ir apčiuopiamą iškilų reljefą. O žaizdų meniu taip pat vertas pagyrų: zombio žandikaulis, vampyro įkandimai, velnio ragai, perplėšta gerklė, kirčiai, siūlės, kabės, užtrauktukai, pūliai… – viskas lyg iš baisiausio chirurgo sapno.

Tegul kraujas liejasi laisvai

Jei jau nuspręsite pasipuošti dirbtine žaizda ar keliomis, neišvengiamai teks jas sudrėkinti dirbtiniu krauju. Kraujas jūsų žaizdoms suteiks dar daugiau tikroviškumo ir daugiau gąsdinančio efekto. „Švenčių miesto” lentynose rikiuojasi tik profesionalių grimuotojų įvertinto kraujo švirkštai. Tai „Bloodymarvellous” produktai, vertinami dėl nepriekaištingos kokybės, tikroviško rezultato ir produktų saugumo (šis dirbtinis kraujas gaminamas tik iš natūralių ingredientų). Dirbtinį kraują paprasta ir saugu naudoti, jis nepalieka dėmių ant odos. Taip pat yra specialaus kraujo, skirto rūbams dekoruoti – labai svarbu tai, kad šis kraujas išsiplauna skalbiant įprastoje temperatūroje. Dirbtinis kraujas nesunkiai nusivalys ir nuo kitų paviršių – baldų, grindų. Nenustebkite, jei parduotuvėje paprašę kraujo sulauksite klausimo – veninio? tamsaus? tiršto ir šviesaus? purškiamo? Jei jau rengtis kruvinam vakarėliui, tai preciziškai ir su dėmesiu tikroviškumą garantuojančoms detalėms.

Visagalis grimas

Net neabejokite – profesionalus grimas kūrybiškose rankose daro stebuklus ir garantuoja maksimalų efektą. Geriausių pasaulio gamintojų dažus galite rasti ir Lietuvoje – jums reikės tik apsispręsti teatrinį ar vandeninį grimą norėsite pasirinkti. Patarimo šiuo klausimu tikimės iš „Švenčių miesto” komercijos direktorės: „Teatrinis grimas gaminamas riebalų pagrindu, todėl juo oda pasidengia lygiau, o spalvos ant odos būna ryškesnės. Vandens pagrindu pagamintas grimas sukurs švelnesnį efektą. Teatrinį grimą dar būtina užfiksuoti specialia fiksavimo pudra, ji apsaugo piešinį nuo nutekėjimo netgi suprakaitavus, grimas tampa neteplus. Išdžiūvusį vandens pagrindo grimą reikia saugoti nuo drėgmės ir prakaito, nes jis gali nutekėti. Tad jei vakarėlis nusimato karštas, o jūs linkę prakaituoti – rinkitės patikimesnius teatrinius dažus.”

Skiriasi ir šių dažų valymas – vandeninį grimą nesunkiai nuplausite vandeniu ir kosmetiniu prausikliu, o teatriniam grimui nuvalyti prireiks kosmetinio pienelio, skirto makiažo valymui arba specialaus grimo valiklio.

Dar viena grimo naujiena tikrai bus aktuali ne tik Helovino metu – tai itin įspūdingas florescuojančių ryškių spalvų UV šviesoje švytintis grimas. Juo pasipuošę efektingiausiai atrodysite naktiniame klube. Grimas gaminamas vazelino pagrindu, tad labai lengvai dengiasi ir ilgai išlieka ant odos. UV kolekcijoje rasite ir švytinčio nagų lako bei lūpų dažų.

Rasuolė ragina nepamiršti ir plaukų bei siūlo išbandyti purškiamus plaukų dažus – varno juodumo, baltus, pilkus, auksinius ir net švytinčius UV šviesoje. Ryškiems akcentams puikiai tiks plaukų tušas, kuriuo lengvai padengsite sruogeles. Na, o jei norisi dar akivaizdesnio pokyčio – vertėtų pagalvoti apie peruką.

Kai tiek galimybių įgyvendinti net ir pačius originaliausius heloviniškus sumanymus, apie svajonių įvaizdį pradėkite galvoti jau dabar.

Mano išsaugoti straipsniai