Neįtikėtina, bet visiškai tikra amerikiečio Jeffrey Manchesterio, kuris nuo 1997 iki 2005-ųjų plėšė „McDonalds“ ir „Toys ‘R‘ Us“ parduotuves, o po to vienoje jų niekam nenutuokiant pragyveno pusmetį, istorija keliasi į kino teatrų didžiuosius ekranus. Jau šį penktadienį mūsų šalyje įvyks kriminalinės komedijos „Vagišius“ premjera ir čia pagrindiniame vaidmenyje išvysime Holivudo žvaigždę Channingą Tatumą, o šalia jo – Kirsten Dunst.
„Ruošiantis vaidmeniui nemažai bendravau su pačiu Jeffrey, ir, kai imi pažinti žmogų iš arčiau, pamatai, kad jis – be galo šiltas, superinis žmogus. Taip, padarė blogų dalykų, bet mes visi turime skeletų spintose. Filme pamatysite tikrąjį šio nuostabaus herojaus veidą ir, neabejoju, pajusite jam simpatiją, kaip ir aš. Ne veltui jis užsitarnavo „mandagaus nusikaltėlio“ titulą, beje, tikrai nemanau, kad jis vertas tokios griežtos bausmės – 45 metų kalėjime“, – sako Ch. Tatumas.

Pati J. Manchesterio istorija gausiai ir plačiai aprašyta spaudoje ir nuskambėjusi visame pasaulyje. Guvus, išradingas ir JAV armijoje naudingų įgūdžių įgavęs Džefris (akt. Ch. Tatumas) pateko į kalėjimą už maždaug pusšimčio „McDonalds“ restoranų apiplėšimą. Žinoma, ten užsibūti jis nė neketino. Išsityrinėjęs visus kalėjimo kasdienybės procesus ir po kalinius vežusio sunkvežimio dugnu pasigaminęs pritaisomą platformą, jis patogiai išvažiavo iš įkalinimo vietos, niekam nieko neįtarus.
Kaip ir rodoma filme „Vagišius“, netrukus užverda tikras pragaras ir Džefris nusprendžia pasislėpti ten, kur jo tikrai niekas neieškos: žaislų parduotuvėje. Ten jis, absoliučiai nieko nenutuokiant darbuotojams, sugeba išgyventi visą pusmetį – ir turbūt būtų galėjęs gyventi dar ilgiau, jei ne žavi vieniša mamytė Lei (akt. K. Dunst). Praradęs budrumą, Džefris pridarė esminių klaidų, už kurias, galimai, ir teks sumokėti savo laisve.
„Filmuotis buvo be galo smagu. Būtent filmui buvo pastatyta identiška gigantiška žaislų parduotuvė, į kurią veržėsi žmonės, nes galvojo, kad ji tikra. Ten leisdavome dienas ir naktis, ne kartą buvau pasileidęs plaukus – režisierius ir pati istorija man leido grįžti į jaunystės laikus, patirti kažkokį žodžiais nenupasakojamą jausmą. Visą gyvenimą būsiu dėkingas kūrėjams, kad galėjau čia filmuotis“, – pasakoja garsus aktorius.

Kaip buvo filmavimui statoma parduotuvė, galime išvysti vaizdo reportaže:
https://www.imdb.com/video/vi4259432473/?ref_=ext_shr_lnk
Kurioziškų situacijų, stulbinančio išradingumo ir iki absurdo juokingų siužeto posūkių kupina juosta „Vagišius“, primenanti „Oušeno vienuoliktuko“, „Pagauk, jei gali“ ir „Terminalo“ mišinį, Lietuvoje pradedama rodyti jau šį penktadienį, spalio 10 dieną.
Filmo anonsas: https://youtu.be/QT0Y9nJaN7s