JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Modelis Tomas Butautas – kritiškas sau

Modelis Tomas Butautas – kritiškas sau, vertinantis laisvę ir vengiantis sistemos

Iš Joniškio kilęs Tomas Butautas (25) gerai žinomas televizijos žiūrovams, žurnalų skaitytojams ir prekybos centrų lankytojams visoje Lietuvoje. Modeliu dirbantis vaikinas ne tik pozuoja fotosesijose ar vaidina reklamose. Dieną jis draudimo agentas ir renginių kuratorius, vakare perspektyvus tinklininkas, o laisvalaikiu – vienas žinomiausių veidų Lietuvos modelių padangėje. Nepaisant to, feisbuke matomas svajonių gyvenimas visai neatspinti Tomo kasdienybės.

Ką gyvenime veiki be modelio darbo? Galbūt studijuoji, turi pomėgių?

Modelio darbas ir aktorystė mano gyvenime atsirado tik prieš keletą metų ir nors užima svarbią vietą, šios veiklos man kaip hobis. Tiesiog jaučiu aistrą kurti ar prisidėti prie naujų projektų. Kita mano veikla taip pat susijusi su pramogų pasaulio sektoriumi. Esu laisvai samdomas viešų ar įmonių renginių bei konferencijų moderatorius-asistentas. Tai galime pavadinti sezoniniu darbu. Daugiausia veiklos būna vasaros ir švenčių metu, ypač Kalėdų, tačiau darbo atsiranda ištisus metus. Šiame darbe nerasi monotonijos, kas mane labiausiai ir žavi. Trečioji veikla mano gyvenime atsirado ne taip ir senai. Noras išmokti valdyti finansus, o ne būti jų valdomu, atvedė mane į draudimą. Mokausi, tobulėju ir matau čia daug perspektyvos ateityje.

Na, o pagrindinis mano gyvenimo variklis yra sportas. Jis man padeda atrasti harmoniją ir ramybę, nenuvilia kai trūksta šypsenos veide. Nuo mažų dienų išbandžiau daug sporto šakų, kelias iš jų sportavau profesionaliai. Dabar lankau tinklinio treniruotes ir planuoju siekti aukštų rezultatų. Pusę mano savaitės krūvio sudaro tinklinis, kitą pusę – treniruotės sporto klube. Mankšta, jėgos bei kardio treniruotės, baseinas ir pirtis. Visa tai man suteikia daug džiaugsmo, pasitikėjimo, puikios energetikos ir tonuso.Kaip atrodo tavo kasdienė veikla?

Kai savaitgalio linksmybės „nepakiša kojos“, ateinanti savaitė būna puiki. Stengiuosi eiti miegoti iki vidurnakčio ir keltis apie 8-9 valandą ryto. Jei savaitgalis linksmesnis, sunku išspirti save iš lovos. Tada kenčia visos veiklos, ypač motyvacija, naujos idėjos ir žingeidumas. Na, bet visi turbūt kovojame norėdami atrasti pusiausvyrą tarp pagundų ir stabilaus gyvenimo. Sveikinu radusius! Stabilaus laikotarpio metu mano darbo diena atrodo taip: atsikėlęs gaminuosi pusryčius bei pietus į darbą ir stengiuosi bėgti iš namų iki 11 valandos. Ofise praleidžiu nemažai laiko, kartais net iki 19 val. Kalbant apie draudimą, mano darbo diena susideda iš susitikimų planavimo, pačių susitikimų bei dokumentų tvarkymo. Daug laiko skiriu renginių, fotosesijų, filmavimų paieškoms ir planavimui. Vakare laukia treniruotė, iš kurios grįžtu gan vėlai, bet laiko lieka užkasti ir papliurpti su „butioku“ ar paskaityti knygą.
Filmuojiesi reklamose, klipuose, dalyvauji fotosesijose.

Papasakok plačiau, kur dažniausiai tenka dirbti? Ar kasdien turi užsakymų?

Kadangi esu laisvai samdomas modelis, pačiam tenka ieškoti užsakovų. Man puikiausiai talkina socialiniai tinklai ir ten esama informacija. Kuo daugiau stengiuosi, tuo daugiau užsakymų gaunu. Laimei, jų tik daugėja! Didžiausią aistrą jaučiu meninėms bei užsienio žurnalų fotosesijoms. Turiu mylimiausią Lietuvos fotografę Miglę Golubickaitę, kuri padėjo man greitai tobulėti ir atrasti savyje daug pasitikėjimo. Esame puiki komanda. Dažniausiai pasitaikančios yra kataloginės, komercinės fotosesijos. Rečiau tenka pakliūti į filmavimo aikštelę, bet čia man sekasi ne ką prasčiau.


Ar iš tiesų modelio gyvenimas toks rožėmis klotas, kaip atrodo socialiniuose tinkluose?

Mano gyvenimas niekada nebuvo rožėmis klotas. Socialiniai tinklai tik atspindi kaip ir kur man sekasi tobulėti, tačiau nemanau, kad pagal juos galima spręsti, kaip aš gyvenu. Kadangi esu kritiškas sau, vertinantis laisvę ir vengiantis sistemos, dažnai neatrandu brandaus ateities tikslo. Vis dar bėgu pasroviui, kas mane kartais erzina, bet tas vėjavaikiškumas palaiko manyje daug pozityvo džiaugtis gyvenimu. Susikuriu sau problemų, kurių nėra, bet esu optimistas, o juk optimistai gyvena lengviau!

Ar dar sutinki dalyvauti neapmokamuose projektuose?

Neapmokamų fotosesijų esu turėjęs daug ir šis sąrašas niekada nesibaigs, tačiau nuo pat pradžių šią veiklą laikiau hobiu. Dabar esu patenkintas už mylimą veiklą gaudamas ir solidų honorarą, tačiau niekaip kitaip nebūčiau tobulėjęs ir krovęsis praktinių įgūdžių, jei ne šie idėjiniai projektai. Juk be asmeninio tobulėjimo gaunu nuotraukas, naujas pažintis ir puikų laiką. Be to, kadangi turiu jautrią veido odą, man nepatinka makiažas. Taip pat erzina pats faktas, kad makiažu bandoma pakeisti vyro veido struktūrą.


Ar laikaisi kokių dietų? Kaip atrodo tavo mitybos rėžimas?

Nežinau, ar mano mitybą galima pavadinti dieta, nes mano skrandis yra „juodoji skylė“, kuri ryja viską, kas skanu. Šioje vietoje vertingą poziciją atlieka žaibiška medžiagų apykaita. Kitą vertus, jei neturėčiau tiek treniruočių, manau, kad pilvas augtų taip pat žaibiškai. Jaučiu silpnybę saldumynams, dideliems jų kiekiams, kas tikrai nepadeda mano veido odai. Kadangi maistą gaminuosi pats, stengiuosi praturtinti savo organizmą vertingais baltymais, angliavandeniais bei ląsteliena. Išgeriu daug vandens per dieną. Vengiu greitojo maisto, miltinių produktų, įvairiausių padažų.

Ar toks darbas riboja tavo pramogas? Galbūt dažnai tenka dirbti savaitgaliais?

Kai esu intensyviai įsitraukęs į visas veiklas, laiko pramogoms paprasčiausiai nelieka. Aš myliu visus savo darbus, tad pramogauju visą dieną. Jei savaitgaliais neturiu renginių ar fotosesijos, susitinku su draugais, mėgstu žiūrėti filmus, o kartais norisi tik treniruotės, baseino, pirties ir poilsio.


Ar sunku Lietuvoje modeliams prasiskinti kelią į karjeros aukštumas, rasti užsakymų ir tapti populiariu, norimu?

Kaip ir kiekviename darbe, šiame taip pat egzistuoja konkurencija. Norint organizuoti asmenines fotosesijas, reikia įdėti daug pastangų ir noro. Aš visada degu noru sukurti kažką išskirtinio. Kartais pritrūksta galimybių, bet ankščiau ar vėliau idėjas įgyvendinu. Kiekviena fotosesija veda asmeninio tobulėjimo link, o viešinami projektai socialiniuose tinkluose ar spaudoje veda prie daugiau užsakymų. Visada stengiuosi suprasti, ko nori užsakovas ir įvertinti fotografo užmojus. Kai sukuriamas grįžtamasis ryšys, man norisi dar ir dar kartą dirbti su tais žmonėmis.


Kol kas dirbi ir esi žinomas tik Lietuvoje. Ar norėtum ateityje pradėti tarptautinę modelio karjerą? Ar ji tau atrodo artima?

Visada svajojau apie darbą keliaujant po pasaulį. Vis dar nenustoju svajoti! Turiu tikslą šiais metais šią svajonę įgyvendinti. Kadangi agentūros Lietuvoje neturiu, įdėsiu kuo daugiau pastangų pildant užsienio agentūrų anketas. Tarptautiniai vandenys kol kas man atrodo per gilūs, nelabai ką juose nusimanau, bet įsivaizduoju save pripažinimą užsitarnavusio modelio rolėje. Esu maksimalistas ir dar gimęs jaučio ženkle, tad turi pasisekti. Liko tik išmesti tinginystę ir veikti.


Modeliai dažnai vertinami pagal išvaizdą. Simpatiški žmonės laikomi paviršutiniškais, neintelektualiais. Kokia tavo nuomonė?

Visi žmonės pirmiausia vienas kitą įvertina pagal išvaizdą. Tau pačiam lieka nuspręsti ar verta susipažinti, nors gal labiau užplūsta jausmas. Jauti, kad šis žmogus turi didelę širdį, įsileidi jį ir nesistengi išsiaiškinti jo intelekto koeficiento. Vertinti asmenybę pagal kažkokius stereotipus tiesiog nebrandu. Labai nemėgstu, kai žmonės įsivaizduoja galintys neigiamai diskutuoti apie kitą žmogų ir jo gyvenimo peripetijas.


Pats sieki išvykti už Lietuvos ribų, tapti tarptautiniu, žymiu modeliu. Galbūt turi receptą, patarimų, kaip siekti savo svajonės?

Mano siekiai blankūs, nes vis dar gyvenu šia diena. Taip ir neišmokau kurti brandžių tikslų, bet ugdau šią savybę. Motyvacinės kalbos nepradėsiu skaityti, nes kiekvienas savo kelią atranda pats. Galiu tik palinkėti sėkmės jos ieškant.

Mano išsaugoti straipsniai