JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Skelbiama Karklės festivalio muzikinė programa

Skelbiama Karklės festivalio muzikinė programa

Pagaliau viešumoje pasirodė tai, ko ilgai laukė muzikos mėgėjai, tiek jau įsigiję išsvajotus kelialapius į didžiausią Lietuvoje vasaros muzikos ir menų festivalį „Karklė 2015 Live Music Beach“, tiek dar svarstantys tai daryti.

Festivalio organizatoriai skelbia muzikinę renginio programą, tad apdairiai bilietais iš anksto pasirūpinę vasarotojai jau gali ramiai žymėtis, kada ir kokius pasirodymus aplankys. Tuo metu likę bilietai, kurių skaičius šiemet ir taip yra ribotas, tirpsta sulig kiekviena diena. Pasak organizatorių, šiuo metu jau išparduota apie 80 proc. festivalio kelialapių, kuriuos platina Tiketa.lt.

„Žvaigždėtas“ pirmasis vakaras

Paskelbtoje festivalio programoje ilgų įžangų nenumatyta, tad delsti „prisiregistruoti“ bei trims dienoms apsigyventi muzikos ir laisvės oazėje Karklėje nevertėtų, nes būtent pirmąjį vakarą, rugpjūčio 14 d., penktadienį, pasirodys didžiausios šių metų fiestos žvaigždės.

Garbė atidaryti festivalį pagrindinėje scenoje suteikta vienam geidžiamiausių Lietuvos atlikėjų Mantui. Iškart po jo „driokstelės“ vienas iš festivalio hedlainerių – britų atlikėjas Marlon Roudette.

Po to įtampa pagrindinėje scenoje tiks augs, nes tą patį penktadienio vakarą joje pasirodys Lietuvos sostinėje dar balandžio mėnesį lauktas, bet taip ir nesulauktas, ir dabar į Karklę atvykstantis britų elektroninės muzikos prodiuseris, dainininkas ir reperis „Example“ kartu su žinomu didžėjumi DJ Wire.

Tačiau ir tai dar bus tik pusiaukelė į tikrą ekstazę, nes po vidurnakčio į pagrindinę Karklės festivalio sceną pakils laukiamiausia šių metų grupė, dėl kurios varžėsi ne vienas šalies festivalis, o ji vieninteliam savo pasirodymui Lietuvoje pasirinko būtent pajūrį. Tai – kompanija „Rudimental“, kuri šešiais sunkvežimiais į Karklę atsigabena papildomos vaizdo ir garso technikos, o ją aptarnaus net 30 žmonių komanda, atvykstanti privačiu lėktuvu.

Tų, kurie dar turės jėgų po šėlsmo prie pagrindinės scenos, lauks puikus pirmojo vakaro finalinis akordas: naktį elektroninės muzikos klube, kuris įsikurs 4.500 žmonių talpinsiančioje palapinėje, savo pasirodymą surengs taip pat vienas iš labiausiai Karklėje laukiamų svečių – elektroninės muzikos kūrėjas ir atlikėjas TIGA iš Kanados.

Skirtingos ir vienijančios muzikinės erdvės

Iš viso šių metų Karklės festivalis bus padalintas į penkias tradicines bei naujas muzikines erdves, kuriose numatyta apie 60 įvairių žanrų pasirodymų.

Be jau minėtų pagrindinės scenos (Main Stage) ir elektroninės muzikos palapinės (Electronic Club), pasirodymai vyks daugelio pamėgtoje Kopų scenoje (Dune Stage), dar vienoje dengtoje erdvėje – muzikinio klubo palapinėje, talpinsiančioje apie 3.000 žmonių (Livemusic.lt Club), ir šokių muzikai skirtoje Paplūdimio scenoje (Beach Stage) prie pat jūros.
Po pirmosios žvaigždžių dienos pagrindinėje scenoje ir toliau karaliaus pasaulio bei Lietuvos muzikos elitas: originalius šou rengiantys ir lietuvių ypač mylimi islandai technomuzikos veteranai „GusGus“, skandalingosios baltarusių grupės „Lyapis Trubetskoy“, kuri pernai toje pačioje scenoje triukšmingai atsisveikino su publika, solisto projektas „Brutto“, Marijonas Mikutavičius, Leon Somov & Jazzu, grupės „Lemon Joy“ ir „Antis“.

Pasirodymų romantiškoje kopų scenoje laikas tradiciškai derinamas su pagrindinės scenos repertuaru, kad žiūrovai galėtų migruoti tarp šių muzikinių erdvių nepatirdami „nuostolių“. Neabejojama, kad didžiausio susidomėjimo šioje scenoje sulauks dvi originaliausios Lietuvos atlikėjos Alina Orlova ir Jurga Šeduikytė, o taip pat – legendinis Lietuvos aktorius ir bardas Kostas Smoriginas.

Beje, kopų scena taps viena pirmųjų koncertinių aikštelių 6 pradedančioms grupėms, kurios dalyvaus antrus metu iš eilės rengiamame jaunų grupių konkurse „Golden Fish“. Šio konkurso pasirodymai vyks pirmąją ir antrąją festivalio dienomis.

Elektronika ir gitaros – po stogu

Jau minėta, kad festivalyje įsikurs dvi dengtos muzikinės erdvės, kurių viena skirta elektroninei, kita – sunkesnei gitarinei muzikai.

„Elektronikos“ mėgėjams, be TIGA pasirodymo penktadienio naktį, taip pat verta pasižymėti Olandijos technomuzikos varomosios jėgos Stefano Richetta bei didžėjaus ir prodiuserio iš Vokietijos „Tensnake“ pasirodymų laikus.

Tuo metu „gitarų palapinėje“ bene ryškiausiai spindės viena populiariausių ir originaliausių Estijos roko grupių „Elephants from Neptune“, lietuviai „Thundertale“, „Rebelheart“ ir kt.

Šėlsmas paplūdimyje

Besidomintieji vien tik šokių muzika bei hiphopu visas tris festivalio dienas galėtų praktiškai nesitraukti iš paplūdimio, kur bus įrengta šiems žanrams dedikuota scena.

Čia pirmaisiais smuikais grieš Europos didmiesčių naktinio gyvenimo dvasią atvežantys kaimynų latvių klubinės scenos lyderiai Bogdan Taran ir Max Lomov bei reperis iš Danijos Felix De Luca. Sprogstama energija gyvos muzikos paplūdimyje dalinsis Bonafide3000, kurių vizitu į Lietuvą pasirpūpino Izraelio ambasada. Savo pasirodymus surengs garsiausia Lietuvos hiphopo grupė „G&G Sindikatas” bei šiuo metu su Andriumi Mamontovu koncertuojantys repo improvizatoriai „Jama & W“. Be to, bus galima gyvai išvysti dar vieną iš garsiausių šių metų festivalio svečių – britų elektroninės muzikos kūrėją Leeroy Thornhill, kuris 1990-2000 m. grojo ir šoko legendinėje britų grupėje „The Prodigy“.

Muzika paplūdimio scenoje skambės ir sekmadienį – iki tol, kol Karklę paliks paskutinis festivalio dalyvis.

Visą trijų dienų muzikinę programą galima atsisiųsti iš festivalio tinklalapio www.karkle.com

Mano išsaugoti straipsniai