JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
4 knygos

4 knygos, praskaidrinsiančios ir nuobodžiausias žiemos atostogas

Pagaliau prasidėjo ilgai lauktos žiemos atostogos! Praūžus švenčių maratonui ir nurimus šventiniam šurmuliui taip gera jaukiai įsitaisyti pataluos, pasitaisyti karšto šokolado su zefyriukais ir pasinerti į svaiginantį knygos pasaulį… Šįkart rekomenduoju keturis kūrinius, kuriuos skaitant laikas prabėgs greitai ir naudingai.

Ar jau turi panele.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųsk ją ir gauk visas naujienas pirmoji!
„iOS“ versija
„Android“ versija

Jei tau patinka psichologiniai žaidimai, romantika ir probleminiai kūriniai, siūlau perskaityti Lauren Oliver „Paniką“. Tai knyga apie žaidimą, kuriame varžosi abiturientai, trokštantys laimėti solidų piniginį prizą. Jo metu žaidėjai atlieka bauginančias ir be galo pavojingas užduotis, per kurias rizikuojama gyvybe. Į šią avantiūrą pasileidžia ir trys pagrindiniai kūrinio veikėjai – Heter, jos geriausia draugė Nata bei Dodžas. Visi jie pasiryžta dalyvauti dėl skirtingų priežasčių: Nata – dėl pagrindinio prizo ir svajonės tapti žymia aktore,  Dodžas vedamas keršto troškimo, o Heter norėdama nuslopinti nelaimingos meilės kartėlį. Kaipgi jiems seksis susidoroti su vis sunkėjančiomis, vis daugiau šaltų nervų, drąsos bei ryžto reikalaujančiomis rungtimis? Šioje knygoje taip pat daug dėmesio skiriama ir asmeniniams pagrindinių veikėjų gyvenimams. Jūs sužinosite apie Dodžo seserį ir kraupią avariją, kurią ji patyrė žaisdama Panikoje, apie Heter šeimą – narkomanę, alkoholikę motiną, nusižudžiusį tėvą ir merginos pasiaukojimą dėl savo dvylikametės sesutės Lilės gerovės. „Panikoje“ dominuoja meilės, draugystės, drąsos, išdavystės, tikėjimo, keršto, atsakomybės, ištikimybės temos – kūrinys yra turtingas paaugliams aktualių temų įvairove, universalumu, žavintis įtaiga ir subtiliai perteikta istorija.

Norinčioms ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir praplėsti savo akiratį, rekomenduoju perskaityti Kathrin Schrocke kūrinį „Kavinė Freak City“. Tai – nuostabi ir labai pamokanti istorija, įrodanti, jog tikrai meilei ribų nėra, o negalia – ne kliūtis visaverčiam gyvenimui. Pagrindinis knygos veikėjas penkiolikmetis Mika jau kelias savaites jaučiasi sugniuždytas ir niekaip negali pamiršti Sandros, buvusiosios, negailestingai palikusios jį ant ledo. Kamuojamas skaudaus išsiskyrimo kartėlio bei troškimo susigrąžinti prarastą merginą, Mika netikėtai išvysta Lėją – garbanę, nuo kurios tiesiog neįmanoma atplėšti žvilgsnio. Netrukus paaiškėja, kad ši graži, guvi ir energinga mergina yra iš prigimties kurčia, todėl vaikinas, norėdamas artimiau susipažinti su Lėja ir skatinamas noro įrodyti Sandrai, kad nėra iš kelmo spirtas, nusprendžia lankyti gestų kalbos kursus. Taip prasideda jautri ir žaisminga neįprastos meilės istorija, kuriai ryžtųsi toli gražu ne kiekvienas.  Neabejoju, kad „Kavinė Freak City“ sužadins jūsų smalsumą ir norą kuo daugiau sužinoti apie klausos negalią turinčių žmonių kasdienybę. Galbūt net susigundysite atostogų metu pramokti gestų kalbos?

Jei mėgstate fantastiką ir norite ko nors rimtesnio, jums turėtų patikti Sally Green knyga „Pusiau blogas“. Šio kūrinio siužetas nukels jus į pasaulį, kuriame tarp paprastų mirtingųjų gyvena dviejų rūšių raganiai. Pagrindinis šios knygos herojus Neitanas yra vienintelis pasaulyje puskodis, kurio motina – baltoji ragana, o tėvas – žymiausias ir ieškomiausias juodasis raganius. Dėl šios priežasties penkiolikmečiui vaikinui tenka gyventi narve, būti pririštam, mušamam, engiamam ir treniruotis tapti žudiku. Nepaliaujamai artėjant septynioliktam gimtadieniui, kurio metu kiekvienas jaunas raganius atsigeria protėvių kraujo ir gauna tris dovanas, Neitanas pradeda kurpti pabėgimo planus. Jis giliai širdyje jaučia, kad priklauso juodajai padermei ir žino, kad kiekvienas jos atstovas, neapdovanotas per savo gimimo dieną, žūva, todėl jam žūtbūt reikia suspėti rasti tėvą. Bet kaip tai padaryti, jei Neitanas negali pasitikėti nė vienu iš savo artimųjų, jei kiekvienas jo žingsnis yra sekamas, o galimybė ištrūkti iš paskirtos prižiūrėtojos gniaužtų lygi nuliui? Sally Green kūrinyje subtiliai perteikė gėrio ir blogio sampratą bei įrodė, kad savaime nėra nei gerų, nei blogų dalykų, tik mūsų galvojimas paverčia juos tokiais. Antroji trilogijos dalis dienos šviesą išvys 2015 m. pavasarį.

Gayle Forman „Jei pasilikčiau” – paskutinė, tačiau toli gražu ne prasčiausia knyga, kurią rekomenduoju jautrios sielos savininkėms. Pagrindinė knygos veikėja ir pasakotoja Mija – gabi septyniolikmetė, neįsivaizduojanti savo gyvenimo be muzikos. Vieną speiguotą rytą merginos šeima nusprendžia pasinaudoti netikėtu laisvadieniu ir susiruošia aplankyti seniai matytus bičiulius. Deja, ši nekalta kelionė baigiasi didžiule tragedija… Staiga į šeimos automobilį atominės bombos jėga rėžiasi keturių tonų pikapas ir po kurtinančio triukšmo Mija susivokia žiūrinti į savo sumaitotą kūną. Ji įgyja nematerialų pavidalą – negali nieko jausti, tačiau sugeba judėti ir regėti įvykius iš šalies. Merginai tenka su siaubu stebėti, kaip į plastikinį maišą paguldoma mama, kaip paklode apdengiamas tėtis, kaip jos pačios kūną medikai gabena į ligoninę… Pamažu Mija apsipranta su mintimi, kad jai suteikiamas šansas pasirinkti – pabusti iš komos ar ne. Ką nuspręs mergina – pasitraukti kartu su savo šeima ar susitaikyti su netektimi ir pasilikti? Tai labai lengvai skaitoma išminties ir įžvalgos kupina istorija, gebanti sušildyti net žvarbiausią širdį. Tik neužmirškite pasiruošti nosinaičių – gali būti, kad skaitant knygą išriedės ne viena ašara. Beje, į lietuvių kalbą išverstas ir tokio paties pavadinimo filmas. Ganėtinai gilus, rimtas ir romantiškas jis puikiai tiks dar vienam ramiam vakarui praleisti.

Daugiau knygų rekomendacijų rasite adresu www.skaitymovalandos.blogspot.com

Sekite Panele.lt naujienas „Facebook’e“!

Sužinokite portalo panele.lt naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą „Panelė“! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo „Panelė“ prenumeratą.


Mano išsaugoti straipsniai