JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Populiarumo kaina: internete plinta gyvybei pavojinga mada

Populiarumo kaina: internete plinta gyvybei pavojinga mada

Kokių tik internetinių madų ir išbandymų nebuvo: pradedant nerimą keliančiomis lieknėjimo motyvacijomis, baigiant kostiumais papuoštais augintiniais ar įdegio linijomis. Tačiau viena naujausių socialinių tinklų madų rizikuoja peržengti visas ribas.

Jau kuris laikas internautai pastebi naują madą „Fire Challenge“, kurios pasekėjai dėl populiarumo ryžtasi… save padegti! Žinoma, jie iškart ugnį užgesina, tačiau toks pavojingas žaidimas gali pasibaigti ir labai liūdnai.

Didesnio dėmesio ši nauja mada sulaukė po to, kai 15-metis amerikietis buvo paguldytas į ligoninę dėl antro lygio nudegimų, kurie įvyko jam prieš kamerą pabandžius užsidegti savo krūtinės plaukus. Tas pats nudegęs paauglys vėliau pastebėjo, jog šios mados pasekėjai niekuomet neviešina, kas nutinka po to, kai ugnis būna užgesinta.

„Nežinau, kas man šovė į galvą“, – savo poelgio gailėjosi nukentėjęs nuo ugnies paauglys. Jį išgelbėję gaisrininkai teigė, jog nudegimai ant jo kūno liks visam gyvenimui.

Ypatingo populiarumo, deja, susilaukė vaizdo klipas pavadinimu „Fire Challenge Gone Wrong“, kuriame jaunas vyras įsitrynė krūtinę alkoholiu ir uždegė žvakę. Liepsna įsižiebė žaibiškai. Išsigandę namiškiai puolė jaunuolį gelbėti, tačiau vėliau jis pasidalino savo nuotrauka, kurioje įamžintas tvarsčiais apvyniotas juosmuo.

Jauni žmonės, panašu, dėl išsvajotojo internetinio populiarumo padarys bet ką. Nesvarbu, kad vaizdo klipą, kuriame jie rizikuoja gyvybe ar kuris jiems kainavo sveikatą, po kelių dienų pasaulis užmirš. Gegužės mėnesį 16-metis amerikietis Davis Colley mirė nuo „Cold Water Challenge“, kurio metu jaunuoliai mesdavo vienas kitam iššūkį šokti į šaltą ežero vandenį šiam dar būnant po ledu. Tačiau net ir tokie tragiški pavyzdžiai nesustabdo jaunų žmonių nuo neatsakingų poelgių…

Portalas panele.lt dar kartą primena, kad tokios internetinės mados – itin pavojingos ir gali kelti rimtą pavojų gyvybei. Elkis atsakingai!

Mano išsaugoti straipsniai