Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
Esi studentė? Tuomet turėtum žinoti šias gudrybes

Esi studentė? Tuomet turėtum žinoti šias gudrybes, palengvinančias gyvenimą

Studijos yra puikus laikotarpis ne tik įgauti profesinių žinių, bet ir gyvenimiškosios patirties. Kada, jei ne dabar semsiesi išminties iš dėstytojų ar iki paryčių stebėsi kiną po atviru dangumi? Išnaudok šį nuostabų laiką savišvietai ir nepamiršk atsipalaiduoti bei įsidėmėk keletą svarbiausių studentijos metą palengvinančių gudrybių!

Transportas. „Facebook’e“ jau kuris laikas egzistuoja grupės, kuriose galima susirasti žmogų, važiuojantį į tavo norimą miestą. Tiesiog suvesk savo ir kito miesto pavadinimą ir ieškok grupės. Ir ką dar verta žinoti atėjus rugsėjo 1d.? Jei neturi LSP (Lietuvos Studento Pažymėjimo), negali naudotis viešojo transporto suteikiamomis nuolaidomis studentams! Išeitis yra tik viena – savo fakultete turi prašyti specialios pažymos, liudijančios, kad esi studentė ir gali naudotis tau priklausančiomis nuolaidomis. Tik nepamiršk jos nešiotis su savimi!

Mokslas. Naudokis taisykle: „Neatidėk darbo rytojui, jei gali padaryti šiandien“. Uždavė atlikti užduotis ar atsakyti į kelis klausimus? Stenkis padaryti juos jau tą pačią dieną, nes: pirma, tu dar šviežiai atsiminsi ką jums dėstė per paskaitą (tai, tikriausiai, bus susiję su „namų darbais“), antra, kiti dėstytojai manys, kad ir jų paskaitos yra labai svarbios, todėl duos taip pat nemažai užduočių. Tad pati nuspręs, kas geriau: savaitgalį sėdėti prie knygų, vietoj pusvalandžio kasdien po paskaitų?

Kinas. Pripažinkime, dabar kino bilietai – ne kasdien įperkami malonumai. O ypač – vakariniai seansai. Tačiau kai draugai kviečia, nesinori atsisakyti. Tačiau juk galima tą vakarą ir atidėti, tiesa? Dabar kino centrai organizuoja įvairias akcijas: pirmadieniais ar bet kokią kitą dieną mėnesyje visi bilietai parduodami pigiau. Kodėl nepasinaudojus proga?

Nuolaidų kortelės. Deja, kai tenka pačiai apsipirkti – pinigai tirpte tirpsta piniginėje… Parduotuvių kortelės padeda sutaupyti pinigų, žinoma, centais, tačiau truputį po truputį ir sutaupai neblogą sumelę. Tačiau yra dar viena gudrybė: kai kuriomis dienomis metuose arba apsiperkant už tam tikrą kiekį pinigų kortelės dalinamos už dyką. Beje, nepamiršk domėtis kokias nuolaidas suteikia pati LSP kortelė!

Pažymiai. Pradėjus lankytis paskaitas pradėsi jas grupuoti į „svarbias“ ir „nelabai svarbias“. Bet verta atkreipti dėmesį į tai, kad netikėti savarankiški darbai ar tiesiog klausimai apie tos dienos paskaitos temą sudaro gan nemažą dalį galutinio pažymio. Tad net, jei manai, kad neverta lankyti „paprastų“ paskaitų – neapsigauk, nes gali nukentėti pažymiai.

Veikla. Jei atvykai iš mažesnio miestelio, būsi šokiruota, jog veiklos pasirinkimų bus daug daugiau, bet ir pačios kainos trigubai, o gal net keturgubai didesnės. Tačiau ką daryti, jei esi aktyvi, veikli, bet negali švaistyti tokiems užsiėmimams daug pinigų? Parašyk savo kurso kuratoriui – jis tau suteiks daug informacijos apie aukštosios mokyklos būrelius, organizacijas ar sporto sales, kurių bilietui paklosi tik simbolinius litus (o gal ir visiškai nieko)!

Kultūra. Net jei nesi spektaklių ar parodų mėgėja, juos praleisti, kai už įėjimą nereikia mokėti, būtų gėda. Kada dar galėsi pasigirti, kad lankeisi vienam ar kitam pasirodyme? Kai tau bus keturiasdešimt ir už bilietą mokėsi 20 eurų? Neverta tiek laukti! Tad domėkis aukštųjų mokyklų teatro ir šokių grupių ruošiamais pasirodymais, renginiais ir kviesk draugus kartu – net jei ir pasirodymas nepatiks, turėsite apie ką šnekėti kelias dienas!

Sveikata. Per pirmus mėnesius į paskaitas gali ateiti ligoninių atstovai ir kviesti užsirašyti pas juos. Tačiau pasitaiko ir suktybių: atstovai tvirtina esą studentų atstovybės nariai, kad jų universitetas ar kolegija yra pasirašę specialią sutartį ir t.t. Esmė tokia: jeigu užsirašai į didmiesčio ligoninę, būni išrašoma iš savo senosios ligoninės ar poliklinikos. Tai reiškia, kad jokių paslaugų už dyką iš savo vietinės ligoninės ar poliklinikos nebegausi. Žinoma, gal ir gerai būti užsirašiusiai tame mieste, kur daugiausiai laiko praleidi, bet būti apgautai – nesmagu…

Referatai. Net jei ir teko rašyti referatus mokykloje, referatai aukštosiose mokyklose dažniausiai skiriasi. Todėl verta pasidomėti universiteto ar kolegijos internetiniame puslapyje nuostatų. O ką daryti dėl idėjų? Vėl išgelbėti gali kuratoriai – gali paprašyti, kad atsiųstų praėjusių metų savo darbus ir gal tuomet kils daugiau idėjų?

Mano išsaugoti straipsniai