Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!

Sužvėrėjome Alytuje – „Zoofest 2008” siautulys (foto)

„Reakcijų buvo įvairių, pasirodymų – taip pat. Didžioji publikos dalis susirinkdavo į vakaro koncertus, tad dieną kai kuriems atlikėjams teko groti mažesnei auditorijai.

Tiesa, daugelis, ypač užsienio atlikėjų festivaliu liko išties patenkinti – jo geografine vieta, imlia publika, neblogu techniniu, organizaciniu servisu. Rengėjams taip pat daugelis dalykų paliko įspūdį – labai skirtingos kultūros, jų atstovai ir šaunus visų sugyvenimas,” – įspūdžiais dalinosi organizatoriai.

Antrasis „Zoofest” išsiplėtė, vyko keturiose Alytaus miesto vietose. Koncertinė aikštelė („Opus 3″ scena), subkultūrų spirdalo čempionatas ir šiukšlių skulptūros statyba liko ten pat, prie Dailidės ežerėlio.

Palapinių miestelis įsikūrė Dainų slėnyje, o naktiniai pasigrojimai kvietė į miesto centre specialiai renginiui įkurtus „FM99“ ir „Start FM” klubus,” – pasakojo „Zoofest 2008“ organizatoriai.


Šeštadienį, vos įdienojus, laukinius paveikslus piešti kūno dalimis palapinių slėnyje kvietė Kęstutis Benedikas, alytiškis, neseniai iš stažuotės Japonijoje sugrįžęs menininkas. Jis pastovus „Zoofest” organizatorių rengiamų koncertų lankytojas.

Naktį menininkų kavinėje „Pušis“, vyko diskžokėjų pasirodymai. Vos už kelių šimtų metrų nuo „Pušies“, toje pačioje Vilniaus gatvėje, buvusioje autodetalių parduotuvėje, naktinėtojų laukė „Zoofest“ klubas.
Čia jam session’e jaunimas šėlo iki paryčių.

Šįmet futbolo turnyre dalyvavo 8 futbolo komandos. Kaip ir pernai, „ZooCup”, kurį remia Alytaus apskrities futbolo federacija, laimėjo Dzūkijos sostinės metalistų komanda „Koma”.

Aršiausios varžybos vyko tarp Vilniaus „Žalgirio” fanų ir Alytaus ska grupės „Grass On The Floor” narių bei gerbėjų. Aikštelėje pamatėme ir kraujo, bet riaušių nebuvo.


Sekmadienį vyko ekoskulptūrų statybos, kurioms sukurti reikėjo dalyvių surinktų šiukšlių: už maišą šiukšlių organizatoriai dalydavo po 1 litą, o už mažesnį – po 50 centų.

„Ekoskulptūrų tradiciją pradėjome pernai. Idėja kilo, stengiantis įjungti renginio lankytojus į aplinkos tvarkymo procesą po renginio, pasakojo organizatoriai.

Organozatorių kišenė patuštėjo 1 šimtu litų, o iš festivalio teritorijos po renginio išvežta pora tonų šiukšlių.

Šiemet skulptorius Kęstutis Benedikas sukūrė konceptualųjį „Gaublį – šiukšlinę”. „Zoofest“ renginių misija neatsiejama nuo eko idėjų.


Paskutinę naktį festivalio organizatoriai skyrė savanoriams ir kitiems renginio talininkams, pačiame linksmybių įkarštyje atsisveikinimo akordus sugrojo grupė „K984“ ir kiti atlikėjai.

Po renginio organizatoriai sakėsi esantys patenkinti įvykusiu festivaliu. Tai buvęs kur kas geresnis renginys nei praėjusių metų chaosas.

Tada ir lankytojų palapinės buvo statomos draudžiamoje teritorijoje ir renginio vieta po koncertų atrodė kaip nusiaubta plynė.

Tačiau šiais metais taip pat neišvengta incidentų. Kažkam buvo pavogtas alus, o kitiems – batonas su majonezu. Kažkas nerado ausinukų, piniginių ir dokumentų po šėlsmo naktį.

„Kiek žinoma apsaugai, dingo 5 mp3 grotuvai, 1 fotoaparatas, daug piniginių su dokumentais, na, ir aišku labai daug alaus,“ – komentavo festivalio dalyvė.

„Kelios vagystės iš palapinių buvo praėjusiųjų metų „baubas“, gali būti, kad jų pasitaikė ir šiemet, bet į organizatorius nesikreipė niekas. Didelių nelaimių neįvyko – du kojų išsinarinimai, po vieną eismo įvykį, apsinuodijimą ir kirstinę žaizdą,” – lakoniškai tarė žodį organizatoriai.

Skaičiuojant visus „Zoofest” trijų dienų ir naktų dalyvius – šiemet jų buvo ne ką mažiau nei pernai – apie tūkstantį žmonių. Nemaža jų dalis Alytų ir net Lietuvą pamatė pirmą kartą ir ketina atvykti 2010 m., kai paskutinį liepos savaitgalį kvies jau trečiasis subkultūrų savaitgalis “Zoofest”.

„Zoofest” festivaliai aplinkinių Alytaus gyventojų buvo priimtas panašiai kaip nesąmonių cirkas. Bet skiauterėtieji, ilgaplaukiai, „kūtvėlos”, plikiai ir kiti „nenormalieji” jau ištranzavo namo, o jų ištrypta žolė greit ataugs.


Kas labiausiai atsiminė po renginio? Jaukus ežeriukas, pušynas, senasis geležinkelio pylimas, upė – ir viskas beveik miesto širdyje. O kur dar kokybiškas geriamasis vanduo (kurį kad ir dabar galima pilstyti į butelius ir patiekti visai Lietuvai), skanus maistas ir nuoširdūs žmonės.

Mano išsaugoti straipsniai