JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
4 hobiai

4 hobiai, padėsiantys įveikti šaltojo sezono nuobodulį

Kasdien pro langą stebint tamsų, niūrų ir dažnai šlapdribos lydimą žiemos orą retai kam kyla noras kišti nosį laukan, o daugiau laiko praleisdami namuose nė nepastebėdami vis giliau pasineriame į nuobodulį. Mažėjanti motyvacija atlikti net paprasčiausias užduotis neretai baigiasi problemišku atidėliojimu ar tiesiog laiko leidimu gulinėjant ant sofos.

Tam, kad nuvytumėte šį užsisėdėjimą ir būtumėte kupini energijos bei geros nuotaikos, pakaks išbandyti tik keletą hobių, padėsiančių atrasti naujų spalvų gūdžioje žiemos kasdienybėje.

Stebėkite gamtos ir miesto pokyčius per objektyvą

Patogiai įsitaisius mylimiausiame sofos kamputyje tikrai gali atrodyti, kad kiekviena žiemos diena – tik nesibaigiantis prastų orų kratinys. Dažnu atveju net jaukūs saulės spinduliai neįveikia noro likti šiltai įsisupus į jaukų chalatą ar šiltą pledą. Vis dėlto, derėtų nepamiršti, kad buvimas gryname ore yra ypač naudingas sveikatai – žiemą organizme stipriai sumažėja vitamino D, tad net pusvalandis lauke gali turėti teigiamos įtakos jūsų savijautai. Jei rasti motyvacijos pasivaikščiojimui sunku, pabandykite sukurti svarią priežastį, kuri neleistų jums vėl tinginiauti.

Vienas geriausių motyvų žiemiškam pasivaikščiojimui – fotografija. Apsnigtus medžius, tarsi ornamentą augmeniją puošiantį šerkšną bei neįprastus miesto kontrastus sėkmingai įamžinsite ir išmaniuoju telefonu, tačiau labiau patyrusiems šioje srityje tikrai verta įsigyti aukštos kokybės fotoaparatą. Turėdami reikiamą įrangą galėsite net suorganizuoti bičiulių ar artimųjų fotosesiją, kuri gali tapti puikia dovana gimtadienio ar kita reikšminga proga.

Atraskite virtuvės eksperimentų džiaugsmą 

Nuobodulį galite išvyti ir būdami namuose – tereikės žiupsnelio kūrybiškumo. Štai, mėgstantiems ruošti maistą žiema yra kone palankiausias laikas. Troškiniais, pyragais ir kitais skanėstais pakvimpanti virtuvė ilgais šaltojo metų laiko vakarais pripildo namus jaukumo ir šilumos. Jei dar nežinote, nuo ko norėtumėte pradėti, tačiau domina eksperimentai virtuvėje, pradėti galite nuo kokybiškų puodų įsigijimo. Nauji įrankiai bei indai tikrai įkvėps sukurti skanių ir originalių patiekalų, kurie neabejotinai nudžiugins visą šeimą. Tiek gardžių, tiek sveikatai palankių receptų tikrai rasite internete, tačiau kur kas daugiau įkvėpimo gali atnešti estetiškai iliustruotos receptų knygos ar maisto gaminimo laidos, kuriose pažingsniui ruošiami patiekalai ne tik leis lengviau įsidėti eigą, bet ir sužadins apetitą bei norą gaminti.

4 hobiai, padėsiantys įveikti šaltojo sezono nuobodulį
4 hobiai, padėsiantys įveikti šaltojo sezono nuobodulį
Organizatorių archyvas

Iš mados neišeinantys rankdarbiai

Ne paslaptis, kad kone dažniausiai nuobodulys namuose malšinamas užsiimant rankdarbiais. Vis dėlto, neretu atveju nutinka taip, kad išbandžius ne visai tinkamą veiklą, kitos imtis jau nelabai norisi. Visgi reikėtų nepamiršti, kad iš pirmo karto pamilti hobį yra praktiškai neįmanoma. Neribokite savęs vien mezgimu ar siuvinėjimu – išbandykite papuošalų kūrybą, keramiką, drožinėjimą, karpinius ar pynimą – nepabandę tikrai nesužinosite, kokia sritis jums yra artimiausia ir pati patraukliausia.

Išankstinė nuostata, kad rankdarbiais užsiima tik daug laiko turinčios močiutės, yra atgyvenusi. Šiais laikais žmonės kur kas labiau vertina unikalius rankų darbo gaminius ir juose sudėtą laiką, energiją bei šilumą. Būtų puiku, jei jūsų gaminiai galėtų tapti ir jūsų stiliaus detale – subtili sagė, žavūs auskarai, pinta apyrankė ar rankomis megztas kostiumėlis ne tik papuoš, bet ir leis mėgstamą hobį prisijaukinti kur kas lengviau bei ilgesniam laikui.

Susipažinkite su sporto teikiamomis naudomis

Turbūt savaime suprantama yra ir tai, kad kone efektyviausiai nuobodulį iš savo namų galite išvyti užsiimdami aktyvia fizine veikla. Pradedantiesiems tikrai pakaks bent 10-15 minučių mankštos namuose ant kilimėlio, na, o vėliau galima įtraukti ir svarelius, tempimo gumą, gimnastikos kamuolį ar kitos mėgstamos įrangos. Sportas padės išblaškyti niūrias mintis, padės praskaidrinti nuotaiką bei suteiks tonuso, tad mažiau laiko norėsis leisti tiesiog gulinėjant ar jau nežinia kurį kartą peržiūrint socialinių tinklų naujienas.

Gali būti, kad atradę sporto teikiamas naudas norėsite siekti daugiau – tokiu atveju verta įsigyti sporto klubo abonementą, kuris suteiktų galimybę judėti daugiau ir nuolat išbandyti naujus pratimus kartu su profesionaliu treneriu. Tiesa, lankydamiesi sporto klubuose bei po treniruotės atsipalaiduodami baseine ar pirtyje nepamirškite laikytis saugumo rekomendacijų – tik taip išsaugosite puikią sveikatą ir užtikrinsite puikią savijautą.

Mano išsaugoti straipsniai