JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Ledo čiuožėja A. Reed pateikė dar vieną prašymą tapti Lietuvos piliete

Ledo čiuožėja A. Reed pateikė dar vieną prašymą tapti Lietuvos piliete

Europos dailiojo čiuožimo čempionate sausį bronzos medalį iškovojusi amerikietė šokėja ant ledo Allison Reed pateikė naują prašymą suteikti jai Lietuvos pilietybę išimties tvarka.

„Tai buvo didžiausia garbė kelti Lietuvos vėliavą tiek daug kartų per pastaruosius keletą metų pasaulio arenose. Mum betęsiant savo kelionę kartu, kurią visad žengdavom po Lietuvos vėliava,reikštų visą pasaulį, jog galėčiau tai daryti toliau, kaip oficiali Lietuvos pilietė“, – feisbuke rašė A. Reed.

Įraše ji taip pat dalinosi savo meile Lietuvai.

„Saulius atvėrė savo namų duris ir parodė kokia ši šalis iš tiesų yra nuostabi. Ir iš visos širdies gelmių galiu teigti jog Lietuva taip pat patapo mano namais“, – rašė A. Reed.

„Atsiliepimai po Eruopos čempionato tiesiog užtvirtino mano ilgametę meilę šiai šaliai. Bei pabandyti pateikti prašymą Lietuvos pilietybei gauti dar kartelį“, – pridūrė ji.

Šiuo sprendimu viešai džiaugėsi ir A. Reed partneris Saulius Ambrulevičius.

„Labai tikiuosi, jog šis palaikymas bus kartu su jumis visais. Ir tikiuosi, kad į kitas varžybas mes jau galėsim važiuoti kaip du Lietuvos piliečiai!“, – feisbuke rašė S. Ambrulevičius.

ELTA primena, kad sausio viduryje Kaune vykusiame Europos dailiojo čiuožimo čempionate A. Reed ir S. Ambrulevičius iškovojo bronzos medalius bei pagerino asmeninius rekordus. Paskutinį kartą šiame čempionate tokius pasiekimus rodė Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas, pelnę bronzos medalius 2006 m.

Po čiuožėjų poros pasiekimų, viešojoje erdvėje ir socialiniuose tinkluose atsirado raginimų suteikti A. Reed šalies pilietybę.

Sausio 16 dieną prezidentui G. Nausėdai buvo išsiųstas 34 Seimo narių kreipimasis su prašymu suteikti ledo šokėjai pilietybę.

Grįžimą prie A. Reed pilietybės klausimo taip pat palaiko ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė–Nielsen.

A. Reed jau du kartus prašė prezidentą G. Nausėdą išimties tvarka suteikti jai Lietuvos pilietybę. Pastarąjį kartą tai užkirto kelią porai dalyvauti 2022 m. Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse.

Mano išsaugoti straipsniai