JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Pamilk lapkritį: 5 būdai tai padaryti

Pamilk lapkritį: 5 būdai tai padaryti

Ruduo mažai kam kelia džiaugsmą. Lietus, pilka, šlapia, dienos trumpos… Tačiau lapkritis, bent jau man, pilkiausias mėnuo iš pilkų. Gražusis auksinis ruduo jau seniai praėjęs, o žiemos nuotaikoms dar per anksti. Klausimas – kaip gi šį laiką išgyventi nepuolant į depresiją ir blogos nuotaikos liūną? Ta proga jums paruošiau kelis patarimus, kurie, tikiuosi, padės į rudenį pažvelgti kiek kitomis akimis ir praleisti paskutines jo savaites džiaugsmingai.

1. Atsikratyk “Cukrinio avinėlio sindromo”

Jeigu jūsų “neištiko” tokia sėkmė, ir jūs negyvenate kur Viduržemio jūros pakrantėje, ar bambukinėje trobelėje Havajuose, tai rudenį, kaip ir visi mūsų bendro likimo draugai tautiečiai, murkdotės lietuje. Nieko per daug mielo, anokia čia paslaptis.

Kol sėdite mokykloje ar darbe, lietus gali žliaugti kiek nori, tačiau kai ateina laikas jūsų laisvalaikiui, visi dažniausiai pasirenka kiūtojimą namie prie kompiuterio ar su knyga, arba ilgesingai žvelgia pro langą ir skaičiuoja dienas iki vasaros. Ilgai nedvejojusi galiu nuspėti, koks būtų kiekvienos atsakymas, jei draugė staiga tokiu oru paskambintų ir pasiūlytų susitikti – “Kaip?!Kur? Jug LYJA!”, su mintimi “Ištirpsiuuuu!”. Va, ką aš vadinu “cukrinio avinėlio sindromu”. Mes linkę užsidaryti namuose ir jokiais būdais savo noru nekišti nosies laukan, jei drėgmės lygis bent kiek pakilęs. Aišku, vargu, ar lietinga diena būtų pats tinkamiausias laikas pasivaikščiojimui, tačiau nueiti į jaukią kavinukę ar nusigauti iki kino teatro tikrai anokia čia problema. Juolab prisimenant, kad tarp mūsų egzistuoja toks išradimas, kaip skėtis. Taigi, kviečiu ilgai neužsibūti namuose ir lėkti prasiblaškyti, nes tai puikiausias būdas praskaidrinti nuotaiką ir išvaikyti visus debesėlius galvoje.

2. Būk veikli

Rudenį visi dažnai pavirstame mažais tingiais meškiukais, kurie greičiau parduotų velniui sielą, jei tik kas leistų nors ilgėliau pasiritinėti lovoje. Tačiau, kaip nekeista, nuo to tinginiavimo retai kada pasijuntame geriau. Priešingai – dažniausiai tik dar labiau aptingstame, apsunkstame, o kažkur viduje graužiantis sąžinės kirminėlis šnibžda, kad ir vėl laisvą laiką leidžiame veltuj.
Ką gi – problemos sprendimas paprastas, nors, tiesa, kai kurioms gali skambėti truputuką skausmingai… Kelkitės nuo sofos ir pirmyn sportuoti! Taip taip, niekas geriau negelbsti nuo blogos nuotaikos, kaip sportas. Užtenka vos 15 minučių kardio namuose, tonusui pakelti, ir jūs jau galite nuversti kalnus. Pasileiskite ritmingą, užvedančią muziką, ir pirmyn! O dar geriau – sportuoti gryname ore (žinoma, jei nelyja). Nepamirškite šiltai apsirengti ir šokite ant dviračio ar lėkite pabėgioti. Pamatysite, kaip puikiai tai išvaiko blogas emocijas ir nuovargį. Nemeluosiu, šis punktas man irgi buvo sunkiausiai įgyvendinamas, tačiau pradžioje reikia tik šiek tiek valios, o paskui net nepajusite, kaip sportas taps jūsų natūraliu įpročiu.

Ruduo
Ruduo
Shutterstock nuotr.

3. Apsupk save spalvomis

Turbūt pagrindinė visų “rudeninių depresijų” ir blogos nuotaikos priežąstis – viską supanti pilkuma. Po ryškios vasaros mus tarsi ištinka šokas – aplink pilkas, šaltas cementas, pilki medžiai, pilkas dangus, negana to, dar ir pilki žmonės pilkais veidais. Nori nenori – traukia į neviltį. Tačiau jei motina gamta mūsų neapdovanoja spalvomis, tai jų reikėtų susikurti patiems.
Nebijokite ryškių aprangos akcentų – raudono paltuko ar sodrios garstyčių spalvos šaliko. Iš naujo atraskite raudonus lūpų dažus ir nagų laką. Nepamirškite ir namų dekore vyraujančios oranžinės spalvos. Palanges galite papuošti mažais moliūgėliais ar kitomis ryškiomis detalėmis. Sodrių rudeninių tonų detalės suteiks namams jaukumo ir šiltumo, o be to, puikiai veiks jūsų nuotaiką.

4. Šviesooos!

Keliamės dar neišaušus, o dienos darbus baigiame jau bepradedant temti, ką jau kalbėti apie tai, kad net ta trumputė likusios dienos atkarpėlė dažnai būna užtraukta pilkais debesimis. Aš pati dažnai jau nebesusiorentuoju, kada diena, o kada jau vakaras. Atrodo, kad visa para susiplakė į vieną nesibaigiančią poliarinę naktį.

Ką gi, jeigu su saule susitarti neišeina, iš padėties reikia suktis patiems. Dienos šviesos trūkumą iš dalies gali kompensuoti ir lempos jūsų namuose. Užuot slampinėjusios po prieblandoje paskendusius kambarius stenkitės uždegti visas šviesas ten, kur praleidžiate daugiausia laiko. Prieš einant miegoti užsidekite žvakių – jos idealios kuriant malonią ir šiltą atmosferą. Be to – kas sakė, kad Kalėdinėms girliandoms dar per anksti?! Žinoma, nekalbu apie spalvotas ir mirksinčias lemputes, tačiau geltoni, žvaigždutes tamsoje primenantys žybsiukai virš lovos ar lango turėtų atrodyti užburiančiai.

Ruduo
Ruduo
Shutterstock nuotr.

5. Truputis cukraus dar niekam nepakenkė

Svarbiausia gerai išgirsti – truputis, merginos, truputis… Tačiau kas šitoj žemėje nežino, kaip šokoladas pakelia nuotaiką? Ką jau kalbėti apie namų gamybos keksiukus, ką tik iš orkaitės ištrauktą obuolių pyragą ar besišypsančius imbierinius žmogeliukus. Kartais tai gali būti geriausias vaistas nuo blogos nuotaikos. Tiesa, dažnai jau pats gaminimo procesas, kvapai nuteikia teigiamai, o jeigu jums dar padeda gera kompanija… Taigi, tamsiais ir darganotais vakarais nebijokite susimiltuoti rankas ir pasinerkite į kvapų bei skonių pasaulį.

Daugiau įdomių straipsnių rasi kanerele.blogspot.lt

Mano išsaugoti straipsniai