JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
banglentė lietuvoje
vandens sportas

Kuo Madeira vilioja adrenalino fanatikus iš viso pasaulio?

Madeira – tikras rojaus kampelis, kurį daug kas žino dėl nepakartojamo salos grožio ir puikaus klimato. Vis dėlto, šis Atlanto vandenyno perlas turi ką pasiūlyti ne tik ramių atostogų mėgėjams, bet ir adrenalino bei ekstremalių pojūčių fanatikams, teigiama „Itaka“ pranešime žiniasklaidai.

„Madeira – puikus tropinių ir europietiškų atostogų derinys: čia visus metus vyrauja švelnus klimatas, uolėta pakrantė, kriokliai bei statūs žali kalnai. Ši Atlanto vandenyno sala yra nuotykių mėgėjų rojus, kuriame galima rasti daugybę ekstremalių pramogų ir nepakartojamų įspūdžių. Tad, jei ieškote iššūkių ir nuotykių, Madeira tikrai turėtų būti jūsų kelionių sąraše“, – pranešime spaudai sako „Itaka“ kelionių ekspertė Daiva Strumskienė ir pateikia penkias ekstremalias pramogas, kurios suteiks nepamirštamų įspūdžių.

Pakilkite virš Madeiros skrisdami parasparniu

Madeira garsėja savo įvairiais kraštovaizdžiais: nuo vešlių miškų ir kalnų viršūnių iki stačių skardžių ir vaizdingų pakrančių. Šios gamtinės ypatybės suteikia puikias sąlygas skraidymui parasparniais, o saloje vyraujantis švelnus klimatas leidžia mėgautis šia veikla beveik visus metus. Skrydžiai vykdomi iš aukščiausių salos taškų, tokių kaip Encumeada ar Pico da Cruz.

„Šiame nuostabiame gamtos kampelyje skraidymas parasparniais tampa ne tik ekstremalia pramoga, bet ir unikaliu būdu atrasti salos grožį iš paukščio skrydžio. Skrendant virš žaliuojančių kalnų ir mėlyno vandenyno, galima patirti nepakartojamą laisvės jausmą. Vaizdai, kuriuos matysite iš aukštai, yra tiesiog kvapą gniaužiantys“, – pažymi D. Strumskienė.

Ši pramoga Madeiroje yra prieinama tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems entuziastams. Saloje veikia keletas sertifikuotų mokyklų ir gidų, kurie siūlo tiek kursus, tiek skrydžius su profesionalais. Tad jei net niekada nesate bandę skrydžiu parasparniu, galite tai išbandyti Madeiros danguje.

Užsiregistruokite į banglenčių sporto pamoką

Jei kada nors svajojote išbandyti banglenčių sportą, Madeira tam taip pat puiki vieta. Salos pakrantės linija, suformuota vulkaninių uolų ir smėlėtų paplūdimių, sukuria idealias sąlygas bangų formavimuisi, o palankios oro sąlygos leidžia mėgautis šiuo sportu ištisus metus. Skrosti Atlanto bangas, apsuptas atviruko vertų peizažų ir krištolo skaidrumo vandens, yra neišdildomą įspūdį paliekanti patirtis.

Ši veikla tinkama tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems banglentininkams. Saloje rasite keletą saugaus banglenčių sporto zonų, pavyzdžiui, Porto da Cruz slepiasi ramios įlankėlės, kuriose pradedantieji gali mokytis banglenčių amato, nesulaukdami pernelyg didelių bangų.

Norite gaudyti didesnes bangas? Kelionių ekspertė rekomenduoja jų ieškoti tokiose vietose kaip Ponta Pequena ar Paul do Mar, kurios puikiai tinka labiau patyrusiems banglenčių sporto entuziastams.

Sėskite ant kalnų dviračio

Sodrus, žalias salos kraštovaizdis – nuo žmogaus sukurtų levadų, tokių kaip Levada da Serra, iki Pico do Arieiro kalno viršūnės – nuolat primena, kodėl tiek daug žmonių renkasi Madeirą savo nepamirštamoms atostogoms. Vulkaninės kilmės sala, įsikūrusi Atlanto vandenyne, siūlo daugybę trasų ir kalnų dviračių maršrutų: nuo ramių keliukų iki ekstremalių nusileidimų, kurie žavi tiek pradedančiuosius, tiek patyrusius kalnų dviratininkus.

„Saloje rasite daug techninių trasų, kurios veda per kalnus, miškus ir slėnius,“ – sako D. Strumskienė. – Tai puikus būdas ne tik patirti adrenalino antplūdį, bet ir mėgautis nuostabiais Madeiros peizažais bei kriokliais. Pradedantiesiems rekomenduojame pasirinkti lengvesnius maršrutus, o patyrę dviratininkai gali mėgautis sudėtingesniais maršrutais ir išbandyti savo įgūdžius ekstremaliomis sąlygomis. Žinoma, kad kelionė būtų saugi, patariame dėvėti šalmą, akinius bei pasirūpinti tinkama apranga.“

Išbandykite kanjoningą

Madeira taip pat yra puiki vieta kanjoningui – įspūdingam, tačiau fizinių jėgų reikalaujančiam užsiėmimui, skirtam stipriems bei drąsiems. Šis, širdį greičiau plati verčiantis sportas, kurį sudaro leidimasis kriokliais, laipiojimas uolomis, šokinėjimas nuo uolų į vandenį, yra puikus pasirinkimas adrenalino mėgėjams, norintiems iš arti pažinti laukinę salos gamtą ir patirti tikrus nuotykius.

Ribeira das Cales – viena populiariausių kanjoningo vietų Madeiroje, esanti šalia sostinės. Šis maršrutas puikiai tiks ir pradedantiesiems, nes čia yra įvairių sunkumo lygių krioklių bei natūralių baseinų. Tuo tarpu Ribeira do Lajeado maršrutas yra žinomas dėl savo įspūdingų vaizdų, įvairaus sudėtingumo trasų ir daugybės vandens krioklių.

Tiesa, kelionių ekspertė įspėja, jog ši pramoga tinkama ne kiekvienam. Be to, pagal savo patirtį bei fizinį pasirengimą svarbu pasirinkti tinkamą maršrutą. „Jei išdrįsite, tai bus viena įsimintiniausių patirčių gyvenime. Leisdamiesi per krioklius ir uolėtus tarpeklius, pamatysite salos grožį iš unikalaus kampo, jausitės kaip tikras tyrinėtojas ir patirsite adrenalino antplūdį. Tai taip pat puiki proga išbandyti savo fizines galimybes bei peržengti komforto zonos ribas.“

Įveikite Madeiros uolas

Ar kada nors įsivaizdavote, kaip kopiate į dantytą skardį virš Atlanto vandenyno? Laipiojimas uolomis yra viena iš daugiausiai fizinių jėgų reikalaujančių ekstremalių sporto šakų, net jei nesate pradedantysis alpinistas, o laipiojimo entuziastams Madeira išties turi ką pasiūlyti. Žinoma, jei šiuo sportu užsiimate pirmą kartą, būtinai ieškokite profesionalo, kuris jus lydėtų.

„Madeiros sala gerai žinoma dėl įspūdingų kalnų, nuostabių uolų ir kvapą  gniaužiančių vaizdų, dėl kurių ši vieta yra viena geriausių vietų Europoje užsiimti alpinizmu. Kalnuotose vietovėse salos gilumoje arba pakrantės uolose yra daugybė tinkamo profilio uolų atodangų. Kilimui galėsite pasirinkti tinkamiausią salos vietovę ir mėgautis nuostabiais vaizdais. Tiems, kurie yra pakankamai drąsūs ir nekenčia nuo galvos svaigimo, tai bus tikrai unikali patirtis, paliksianti malonius prisiminimus ir norą pakartoti dar kartą“, – žada D. Strumskienė.

Mano išsaugoti straipsniai