JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Stilistės Viktorijos Šaulytės-Mockės nuotykiai Austrijoje: iš kalnų aukštumų gelbėjo sniego motociklas

Stilistės Viktorijos Šaulytės-Mockės nuotykiai Austrijoje: iš kalnų aukštumų gelbėjo sniego motociklas

Stiliaus kūrėja ir tinklaraštininkė Viktorija Šaulytė-Mockė su vyru Juliumi yra neabejingi ekstremaliam žiemos sportui – slidinėjimui. Iš Austrijos Alpių grįžusi moteris atskleidė, kad ši išvyka jai buvo tarsi kelionė labiau susidraugauti su savimi. 

V. Šaulytė-Mockė pasakoja, kad Austrijos Alpės – puiki vieta slidinėti tiek mėgėjams, tiek profesionalams, o taip pat patiks ir gamtos mylėtojams, kurie nori praleisti laiką žiemos magijos apsuptyje. 

„Slidinėti į Austrijos Alpes vykau pirmą kartą, man kalnai paliko puikų įspūdį. Didelis kurortų pasirinkimas, kokybiškai paruoštos trasos, modernūs keltuvai, jaukios kavinukės, o svarbiausia – kalnų grožis, kuris įkvepia ir įtraukia savo didybe“, – pasakoja V. Šaulytė-Mockė.

Sigita Vaitelė, „Tez Tour“ produkto vadovė, patvirtina, kad Austrijos kurortai yra moderniausi visose Alpėse.

„Austrija garsėja kokybiška slidinėjimo infrastruktūra: įvairių lygių trasos pritaikytos kiekvieno slidininko ir snieglentininko poreikiams, o tramplynai, modernios keltuvų ir sniego gamybos sistemos, profesionalios slidinėjimo mokyklos, vaikų darželiai leidžia pasinerti į kalnų teikiamus malonumus“, – vardija S. Vaitelė.

Viktorija Šaulytė-Mockė
Viktorija Šaulytė-Mockė
Asmeninis albumas

Prieš kelionę – verta pasitreniruoti

Pasak tinklaraštininkės, kiekvienas pradedantysis slidinėtojas turi pasitreniruoti su profesionaliu instruktoriumi. Jis išmokys pagrindinių technikų, o tai leis jaustis drąsiai ir užtikrintai kalnuose.

„Aš nesu įgudusi slidininkė, todėl man norėjosi daugiau pasiruošti. Prieš išvykdama į kelionę, turėjau privačią pamoką su trenere, kuri davė daugybę patarimų. Tačiau mokytis galima ir nuvykus į kurortą, nes ten veikia slidinėjimo mokyklos. O jei jau turite pagrindus ir stovite ant slidžių, treniruokitės kalnų trasose, kurios yra plačios ir nuožulnios“, – patarimais dalijasi moteris.

S. Vaitelė taip pat akcentuoja, kad prieš planuojant kelionę į kalnus, verta įsivertinti savo lygį, pasidomėti regionais, kurortais, išsirinkti jį pagal norimą trasų sudėtingumą. Pasirinkę geriausią variantą, išvengsite netikėtumų ir galėsite mėgautis sportu.

Viktorija Šaulytė-Mockė
Viktorija Šaulytė-Mockė
Asmeninis albumas

Aplankė du kurortus

Stiliaus kūrėja Austrijoje praleido savaitę bei spėjo aplankyti net du slidinėjimo kurortus – Bad Hofgaštainą ir Zell Am See–Kaprun.

„Sužavėjo kurortų grožis, atsiveriantys skirtingi ir įstabūs vaizdai. Patiko savo architektūra išsiskiriantys kurortų miesteliai, kuriuos sutemus nušviečia jaukios lemputės. Tačiau didžiausią įspūdį paliko SPA kompleksai, kur po nuotykių pilnos dienos galėjome pasimėgauti karštomis terminėmis versmėmis, pasikaitinti saunoje, paplaukioti baseine, pasimėgauti masažu“, – pasakoja kūrybininkė.

„Tez Tour“ atstovė antrina, kad keliautojai išties daug dėmesio skiria ne tik kurorto pasirinkimui, bet ir nori pramogų po slidinėjimo kalnuose.

„Po dienos, praleistos ant slidžių, norisi pailsinti raumenis ir atsipalaiduoti. Todėl keliautojai dažnai apsilanko Zalcburgo kurorto Zell Am See–Kaprun terminių vandenų komplekse „Tauren SPA Kaprun“. O keliaujantys su mažaisiais kalnų mylėtojais, užsuka į Mayrhofen Zillertal kurorte esantį vandens atrakcionų parką“, – pristato S. Vaitelė.

Ji taip pat griauna mitą apie brangias apgyvendinimo paslaugas Austrijos kalnų kurortuose: „Šalies kurortuose galima rinktis iš daugybės apgyvendinimo pasiūlymų: nuo ekonominės klasės apartamentų iki prabangesnių viešbučių, tad sau tinkamą variantą ras kiekvienas žiemos sporto entuziastas“.

Viktorija Šaulytė-Mockė
Viktorija Šaulytė-Mockė
Asmeninis albumas

Patobulino įgūdžius

Kartu su V. Šaulyte-Mocke slidinėti į Austriją keliavo jos vyras Julius. Jis, būdamas snieglenčių sporto atstovas, nepraleido progos išmėginti skirtingas Alpių trasas.

„Pirmosiomis dienomis vyras mane visuomet palaikė, drąsino ir būdavo šalia. Man dažnai drebėjo ir rankos, ir kojos, o kartais atiduodavau jam savo slides, kad nuleistų į apačią“, – šypsosi ji.

Stiliaus kūrėja pasakoja, kad jai šios kelionės metu pavyko patobulinti savo įgūdžius ir sustiprėti.

„Kalnuose bandai kovoti ne prieš juos, o prieš save. Vieną valandą baimių nėra, o kitą – jau lipu iš slidžių. Neslėpsiu, kad buvo ir juoko, ir ašarų, tačiau vienareikšmiškai kalnai yra ta vieta, iš kurios grįžtame kitokie. Kelionė į kalnus – tai savotiška kelionė labiau susidraugauti su savimi, Alpės įtraukia į pokalbį su savimi“, – pasakoja stilistė.  

Viktorija Šaulytė-Mockė
Viktorija Šaulytė-Mockė
Asmeninis albumas

Neišvengė kurioziškos situacijos

V. Šaulytė-Mockė Alpių kalnuose patyrė linksmą nuotykį, kurį šiuo metu prisimena su šypsena veide.

„Pakilome į kalnus ir iščiuožėme į mėlynąją trasą. Jau buvo vakaras, todėl nepamatėme, kad nuokalnė yra stati. Aš ne juokais išsigandau, kojos pradėjo pintis, vos nulaikiau lazdas, ne kartą kritau ir vėl bandžiau stotis. Mes su vyru užtrukome amžinybę, kol nusileidome. Keltuvai jau neveikė, todėl mums į pagalbą atskubėjo darbuotojas su sniego motociklu, kuris mus sėkmingai nuleido žemyn“, – juokiasi moteris.

Šis nuotykis stiliaus kūrėjai neapkartino slidinėjimo patirties. Jos teigimu, pažintis su kalnais turi savotiškos magijos. Ji nusprendė kiekvieną žiemą tęsti šią slidinėjimo tradiciją.  

Mano išsaugoti straipsniai