JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
5 madingiausiomis 2024-ųjų interjero dizaino tendencijomis

5 madingiausiomis 2024-ųjų interjero dizaino tendencijomis

Savitumas, individualizmas ir paprastumas, garsiausių pasaulio interjero dizainerių sutarimu, geriausiai apibūdina pagrindines 2024-ųjų namų įrengimo tendencijas. Todėl būstų šeimininkų kaltinti kiču ar stilių nesuderinamumu šiemet nereikėtų.

„Gintaro baldai“ interjero dizainerė Jūratė Sventickienė sako – šiandien viskas yra suderinama, o spalvų įvairovė, skirtingos detalės ir savita stilistika kuria unikalius namus, kuriuose vyraus balansas. Kokios 5 dizaino tendencijos tai atspindės 2024-aisiais, pasakoja ekspertė. 

Vyraus individualumas interjere

 

Anot „Gintaro baldai“ dizainerės Jūratės Sventickienės, šiemet namuose derės viskas. Ekspertės teigimu, ryškios spalvos ir nugesinti atspalviai, modernumas bei vintažas, retro detalės bei šiuolaikinės technologijos galės būti puikiai derinami. Tai, pastebi J. Sventickienė, ir yra pirmoji šių metų tendencija.

 

„Asmeninėje erdvėje įsivyrauja savito stiliaus atskleidimas. Interjeruose galima derinti skirtingų spalvų baldus, detales, apdailos sprendimus, tokiu būdu žmonės atkartoja savo gyvenimo būdą, savitą stilių namuose. Griežtų ribų nebėra, atskirtys vis labiau nyksta. Individualiuose interjeruose nebebijoma ryškumo, praeities žavesys čia sutinka ateities patogumą. Dabar namuose galime pastatyti močiutės fotelį, o šalia jo – modernų kavos staliuką. Taip pat nebijokime turėti skirtingų spalvų tekstilės, pagalvėlių, detalių, kurias laikome spintoje ir prireikus išimame bei deriname prie skirtingų sezonų ar nuotaikos“, – kalba J. Sventickienė.  

2024 m. interjero dizainas
2024 m. interjero dizainas
Gintaro baldai

Griežtos linijos dera su švelniomis

 

Šiemet, sako J. Sventickienė, namų interjere taip pat švelnėja aštresni kampai bei griežtos linijos. Juos, dizainerės teigimu, papildo labiau nuosaikesni sprendimai. Namuose madingos tampa sofos ir pagalvėlės užapvalintais kraštais, o interjeruose įsivyrauja minkštesnės bei švelnesnės linijos.

 

„Tokios formos namuose tampa vis populiaresnės, tačiau griežtų linijų visiškai atsisakyti nesiūlyčiau. Jos visada buvo minimalizmo ženklas, o šis stilius pastaraisiais metais vyravo interjeruose ir savo populiarumą bei aktualumą išlaiko iki šiandienos. Žmonės visame pasaulyje vis dar vertina paprastumą. Jo reikšmė interjeruose netgi didėja, nes gyventojai ieško būdų pabėgti nuo kasdienio gyvenimo chaoso, triukšmo, nori susikurti tvarkingą ir raminančią aplinką savo namuose. O kadangi šiemet madinga derinti viską, tendencija sujungti švelnesnes ir griežtesnes linijas – taip pat labai populiari“, – pasakoja J. Sventickienė.

 

Vis didesnis dėmesys – tvarumui

 

Kita populiari tendencija interjeruose, anot dizainerės, yra tvarumas. Aplinkai draugiški sprendimai, mažesnis vartojimas, daiktų prikėlimas antram gyvenimui, ekspertės teigimu, žmonėms aktualus jau ne vienerius metus ir prasidėję 2024-ieji nėra išimtis.

 

„Būdami atsakingesni, dėl naujų madų vis dažniau nekeičiame drabužių ar aksesuarų. Šie įpročių pokyčiai galioja ir interjeruose. Jei, tarkime, sofa nebemadinga, bet ji dar nesulūžusi, nesuplyšusi ir yra puikios būklės, tvarumas skatina baldą naudoti ir toliau. Galbūt atnaujinti, bet ne išmesti? Tvarumas aktualus ir kitais aspektais. Mes, kaip pardavėjas, savo baldamas naudojame tiek ekologiškas, tiek ir ilgaamžes, ypač patvarias, lengvai valomas, impregnuotas medžiagas. Jos – draugiškos gyvūnams, lengvai prižiūrimos, valomos, atsparios ir natūralios, todėl įprastai tarnauja ilgiau – tokių baldų prekinė išvaizda džiugina ne vienerius metus. Be to, ypatingai svarbu pasirinkti teisingus audinius turint vaikų, naminių augintinių ir tais atvejais, kai minkštas baldas naudojamas dažnai – ant jo miegama, kiekvieną dieną sėdima. Rekomenduoju geriau įsigyti brangesnį, patvaresnį ir lengvai valomą baldą, nei pigesnį, kuris bus pagamintas ne iš tokių atsparių audinių. Tokiu būdu baldas tarnaus jums, o ne jūs baldui“, – pažymi J. Sventickienė.

2024 m. interjero dizainas
2024 m. interjero dizainas
Gintaro baldai

  

Madingos ramios spalvos

 

Apžvelgiant 2024-ųjų interjero dizaino tendencijas, pasak J. Sventickienės, būtina paminėti ir spalvas. O jos šiemet diktuoja norą gyventi ramiai, subalansuotai ir namuose turėti atsvarą aplinkos triukšmui. Todėl, dizainerės teigimu, interjere šiuo metu verta rinktis lietuviškai gamtai artimesnes spalvas – žemiškas, šiltas, atspindinčias mūsų kraštovaizdį.

 

„Žalia, ruda, žemės, pieno baltumo – šios spalvos yra ramios, neutralesnių atspalvių. Šiandien interjeruose ypač daug technologijų, mėlynų ekranų, kuriuos naudojame darbui, pramogoms, tačiau kartu esame šių įrenginių ir išblaškomi. Todėl bendras namų koloritas turėtų tai atsverti. Sienų spalva, grindų danga, pagrindiniai baldai ramybę sukurs būdami žemiškesnių tonų. Tai – amžina klasika, kuri iš mados neišeina. O jei norisi ryškesnių spalvų, jas naudokite detalėms – tekstilei, mažesniems baldams ar smulkiems interjero akcentams. Jei pabos, galėsite pakeisti naujais, o senuosius vėl panaudoti, kai užsinorėsite“, – pataria salono „Gintaro baldai“ interjero dizainerė.

 

Ji priduria – 2024-ųjų spalva šiemet paskelbta „Peach Fuzz“ ‎‎– aksomiškai gaivus ir švelnus persikas. Dizainerės teigimu, šis šiltas ir jaukus atspalvis išryškina norą būti su kitais arba pasimėgauti tylos akimirka, rūpintis savimi. Todėl, anot jos, įsileisti persiko spalvą į namus tikrai verta, nes ji asmeninę erdvę pripildys taip išsiilgta ramybe.

Veidrodis
Veidrodis
Gintaro baldai

Turi svarbų patarimą

 

Užsiminusi apie šiemet aktualų dėmesį sau ir savo emocinei sveikatai, J. Sventickienė tęsia – 2024-aisiais populiarūs ir veidrodžiai bei visi blizgūs paviršiai. Paklausta, kuo tai susiję, dizainerė teigia – ramybę mums teikia gamta, o ją namuose stebėti galime pro didžiulius vitrininius langus, kurie šiuo metu labai svarbūs šiuolaikinei architektūrai.

 

„Tačiau pastaraisiais džiaugtis įprastuose būstuose ne visada turime galimybę. Dėl to didžiulius langus pakeisti gali veidrodžiai. Jie jau seniai prarado tik žiūrėjimo į save funkciją. Veidrodžiai interjeruose dabar naudojami dekorui, erdvės praplėtimui, šviesos atspindėjimui. Visa tai ir kuria jaukesnius, mielesnius, šviesesnius namus“, – pažymi ekspertė.

 

Pabaigai ji reziumuoja – visos minėtos tendencijos yra tik rekomendacijos, kaip kurti savo asmeninę erdvę. „Visada sakau, kad interjero mados – trumpalaikės. Mano profesinis patarimas – nesivaikyti jų aklai. Interjeras turi atspindėti namų šeimininkų charakterį, savitą stilių, gyvenimo būdą. Jei pamatėte puošnius sprendimus socialiniuose tinkluose, jie nebūtai tiks asmeninei erdvei. Todėl siūlyčiau namus kurti pagal save. Tendencijos ateina ir praeina, o savitumas išlieka ilgam“, – pataria interjero dizainerė.   

Mano išsaugoti straipsniai