JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Šimtadienio mados 2024: ką šiemet renkasi abiturientai?

Šimtadienio mados 2024: ką šiemet renkasi abiturientai?

Vasario mėnuo abiturientams yra neeilinis – būtent šiuo laikotarpiu Lietuvos mokyklose yra švenčiamas šimtadienis. Mokiniai ruošiasi įvairiausioms šventėms, renginiams bei užsiėmimams, minintiems, kad iki pirmųjų egzaminų datos belieka vos 100 dienų.

Dviejų dalių šimtadienio šventę – dažniausiai oficialią ir vakarinę – abiturientams kasmet rengia mokyklų vienuoliktokai. Pagrindinis tokios šventės tikslas yra atsipusti nuo mokslų, linksmai praleisti laiką bei pasidžiaugti, kad egzaminai, kuriems mokiniai ruošėsi net dvylika metų, jau čia pat. Šimtadienio šventės dažniausiai rengiamos pagal konkrečią tematiką, todėl mokiniams tai tampa puiki proga pasipuošti ir originaliai atskleisti save per drabužius.

Nori išsiskirti, bet ne per daug

Šventės metu atrodyti nepriekaištingai tampa būtinybe, todėl tinkamos aprangos paieškai skiriama daug dėmesio. Kaune, prekybos miestelyje „Urmas“, įsikūrusios moteriškų drabužių parduotuvės savininkė Angelė Indriūnienė pasakojo, kad mokinės, ieškodamos aprangos šiam vakarui nori ir išsiskirti, tačiau ir per daug nenutolti nuo madų tendencijų.

 „Vienos ateina jau konkrečiai iki detalių žinodamos, ko nori, kitos išvis nenutuokia. Tokiu atveju bandom mes padėti, rodom kas populiaru, ką dažniausiai renkasi kitos, pagal tai žiūrim. Šioje srityje turime daug patirties, todėl aprengiam ir laimingas išleidžiame visas atėjusias“, – šypsodamasi sakė pašnekovė.

Šimtadienis
Šimtadienis
RsV agentūra „Promo Service”

Populiariausios – „šlapio šilko“ suknelės

Parduotuvės savininkė išskyrė keletą šių metų tendencijų: itin populiarios tapo šlapio šilko sukneles, daug kas ieško pustų rankovių; šiuo metu labiausiai dominuoja juoda ir žalia spalvos. Mokinės vis dažniau renkasi ilgesnes sukneles, taip pat jau daugelį metų iš mados neišeina suknelės su vadinamomis „uodegomis“.

„Šiuo metu populiariausios suknelės yra monochrominės – vienspalvės, daugiaspalvių piešinių ar ornamentų praktiškai neliko. Dėl šios priežasties suknelių unikalumas išreiškiamas per skirtingus audinius, pasiuvimo stilių, detales bei įvairiaspalvius blizgučius. Daug kas įvaizdžiui pagyvinti taip pat renkasi puošnias pirštines, plonus šalikėlius kaklui, delninukes bei kitus aksesuarus“, – sakė A. Indriūnienė.

 

Vaikinai – vis ryškesni

Nors įprastai drabužiams daugiau dėmesio skiria merginos, vaikinai taip pat noriai puošiasi šimtadienio šventei. „Urme“ įsikūrusios „Vyriška mada“ parduotuvės savininkas Edvinas Leonas pasakojo, kad vis labiau dominuoja ryškesnių spalvų kostiumai. Tendenciją rinktis ryškesnius kostiumus pašnekovas pastebi jau trečius metus, o spalvų paklausa vis auga.

„Kartais darydamas užsakymus net suabejoju, ar atsiras tokiam rūbui pirkėjas, tačiau jis visada atsiranda. Panašu, kad visuomenė darosi vis drąsesnė ir nebijo eksperimentuoti su spalvomis, išsiskirti iš minios“, – pastebėjo prekybininkas.

Šimtadienis
Šimtadienis
RsV agentūra „Promo Service”

Languoti kostiumai išlieka madingi

Jis taip pat minėjo, kad iš mados neišeina ir tikriausiai dar ilgai neišeis languoti kostiumai. Juos visada renkasi didelė dalis pirkėjų. Iš klasikinių spalvų labiausiai dominuoja juoda ir bordo. Šiuo metu populiariausi yra įliemenuoti kostiumų modeliai.

Vaikinai rinkdamiesi aprangą šimtadieniui dažnai ieško balanso tarp formalumo ir paprastumo. Pašnekovas pasakojo, kad jaunuoliai prie kostiumo dažnai renkasi avėti sportinę, laisvalaikio avalynę, taip siekdami supaprastinti savo įvaizdį. Taip pat dauguma mokinių kostiumus dėvi be kaklaraiščių ar varlyčių, taip esą vengdami per didelio įsipareigojimo.

Investicija į ateitį

A.Indriūnienė pasakojo, kad jei rūbas atžalai tikrai patinka, dažniausiai tėvai yra linkę negailėti pinigų svarbiai progai. Įprastai suknelių kainos svyruoja tarp 50 ir 80 eurų, kai kurios siekia ir šimtą. Dažnai prie suknelių perkamos ir priderintos delninukės, pirštinės bei kiti aksesuarai, kurie kainuoja papildomai.

Tuo tarpu vaikinams kostiumo komplektas su marškiniais kainuoja – apie du šimtus eurų. Tačiau parduotuvės „Vyriška mada“ savininkas E. Leonas akcentuoja, kad kokybiškas kostiumas yra savotiška investicija į ateitį, nes tai nėra vienkartinis pirkinys. Jis tiks ir kitoms išskirtinėms progoms, o švarką, liemenę galima nešioti ir prie džinsų, ir prie kitokių drabužių.

Mano išsaugoti straipsniai