Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!
10 priežasčių

10 priežasčių, dėl kurių jau šiandien turėtum pradėti sportuoti

Net neabejojame, kad Tu žinai, jog sportuoti būtina. Tačiau kodėl vis dar tai atidėlioji? Nuolat sportu užsiimantys žmonės yra laimingesni bei ilgiau gyvenantys. Tačiau būtina atminti, jog optimalus fizinis krūvis yra: 1 valanda per dieną, 5 dienos per savaitę, iki padažnėjusio pulso, kvėpavimo dažnio ir lengvo suprakaitavimo. O dabar primename svarbiausias priežastis, dėl kurių turi pradėti sportuoti ne rytoj, o jau šiandien.

1. Sportuojantys žmonės laimingesni. Jautiesi prislėgta ir neturi jėgų, nuotaikos, energijos? Tuomet tikrai metas pajudėti. Mokslininkai seniai įrodė, kad sportuojant žmogaus organizme padaugėja laimės hormonų, todėl nėra geresnio būdo išsklaidyti blogai nuotaikai.

2. Sportas gerina miego kokybę. Vienas iš nesmagiausių jausmų – ilgą laiką vartytis lovoje negalint užmigti, o ryte vėl keltis lyg visai nebūtum pailsėjus. O jei dar tai kartojasi nuolatos… Padaryk eksperimentą: palygink savo miego kokybę po dienos, kurioje radai valandą sportui, ir po visą dieną praleistos sėdint, tuomet tau nekils dvejonių, jog fizinė veikla tik į naudą.

3. Sportas intensyvina protinę veiklą. Sportuojant žmogaus smegenys gauna daugiau deguonies, dėl šios priežasties pasportavę žmonės ne tik geriau miega, bet ir geriau mąsto. Sportuojantis asmuo geriau sugeba susikaupti, gerėja jo koncentracija ir atmintis. Tad būtent sportas gali tau padėti sėkmingai įgyvendinti projektą mokykloje ar pasiruošti svarbiam egzaminui.

4. Sportas gerina laikyseną. Jei nuolat sėdi susikūprinusi aplinkiniams atrodai pavargusi, nepasitinkinti, užguita. Žmonės, kurių laikysena taisyklinga, atrodo energingesni, labiau pasitikintys savimi. Be to, kai sportuojant Tavo laikysena taps taisyklinga – išvengsi nugaros skausmų arba, jei jau juos jautei, gali pagaliau jų atsikratyti.

5. Sportas gerina psichinę sveikatą. Fizinis aktyvumas padeda išlaikyti ne tik fizinę, bet ir psichinę sveikatą. Jau aptarėme, kad sportuojantys žmonės – laimingesni. Be to, jie lengviau įveikia stresą, depresines nuotaikas, sugeba geriau atsipalaiduoti, tad sportuojantis asmuo yra kur kas stipresnis psichologiškai.

6. Sportas padeda išspręsti antsvorio problemą. Jei nuolat kovoji su antsvoriu, žinai, kaip nelengva laikytis dietos ir kaip greitai numesti kilogramai gali vėl sugrįžti. Bet jei subalansuotą mitybą derinsi su sportu, dietas galėsi pamiršti. Kai sportas taps tavo nuolatiniu įpročiu, geri figūros pokyčiai išliks ilgą laiką ir nebereikės sukti galvos dėl nereikalingų kilogramų.

7. Fizinis krūvis stiprina imunitetą. Užsiimant sportine veikla tapsi atsparesne įvairioms ligoms. Sportas – geriausia prevencinė priemonė ligoms užkirsti kelią.

8. Daugiau laisvalaikio galimybių. Jei dvejoji dėl savo fizinio pajėgumo, prarandi daugybę galimybių puikiai praleisti laisvalaikį. Slidinėjimas, plaukimas baidarėmis, jodinėjimas, tinklinis, šokiai iki ryto.

9. Sportas išplečia draugų ratą. Pradėjusi sportuoti gali susirasti bendraminčių, kurie domisi tuo pačiu, kaip ir Tu. Galbūt tiesiog persimesite keliais žodžiais sporto salėje, ar bėgiojant stadione, o gal draugystė išsiplės ir už jos ribų. Niekada nežinai, kur gali sutikti naują bičiulį – tad nepraleisk progos megzti pažintis.

10. Sportas didina pasitikėjimą savimi. Kai sportuodama pastebi, kad kažkokį judesį, kuris anksčiau tau atrodė neįmanomas, dabar atlieki visai nesunkiai, pasiektas rezultatas virsta didesniu pasitikėjimu savimi ir didesne motyvacija ne tik sporto klube, bet ir apskritai gyvenime. Juk taip gera savimi didžiuotis ir žinoti, kad jei tik nori, tikrai viską gali.

Mano išsaugoti straipsniai