Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!

Kaip išgyventi mokykloje?

Mokykla yra tikras karo frontas. Mokytojai ir mokiniai kariauja tarpusavy, mokiniai pavydi vieni kitiems, jie bręsta, ieško antrųjų pusių, konkuruoja… O dar ta šeima… Žodžiu, mokykla – didžiausias siaubas, kokio nėra net pragare…
Mokykloje tave supa vienos problemos: kaip rengtis, kaip susitvarkyti su namų darbais, draugais, mokyklos sporto komandomis ir tuo, kai nesi kviečiamas/-a į vakarėlius.


Wikihow.com pateikia kelis patarimus, kaip išgyventi ir net mėgautis buvimu vidurinėje mokykloje.


Mokykloje būk pasitikintis/-i savimi ir draugiškas/-a. Šypsokis žmonėms ir būk atviras/-a! Pasistenk susirasti kelis naujus draugus. Klasėje (na, gal būtų geriau, kad mokytojai nesupyktų, daryk tai, išėjęs/-usi iš klasės) pasikalbėk su savo klasiokais! Pasitikrink su jais savo tvarkaraštį, gal jūs lankote daugiau bendrų dalykų, į kuriuos galite eiti kartu.


Nevėluok į pamokas. Mokytojai yra labai nepatenkinti, kai mokiniai vėluoja. Visuomet turėk laikrodį ir pamokų tvarkaraštį su savimi!


Neapleisk namų darbų. Dabar, kai tu esi vidurinėje mokykloje, stenkis atlikti namų darbus laiku, būk organizuotas/-a. Rašykis namų darbus į užrašų knygelę. Kai kuriose mokyklose yra duodamos arba parduodamos tokios užrašų knygelės, o kai kuriose mokyklose tau teks ją įsigyti pačiam/-iai.


Jei kitą dieną ir nėra tos pamokos, kurios namų darbai užduoti, stenkis padaryti namų darbus tą pačią dieną, kai jie buvo užduoti, nelauk iki paskutinės minutės.


Nepasiduok spaudimui susitikinėti su vaikinu/mergina. Vidurinėje mokykloje romantiški santykiai yra didžiausia intriga ir gyvenimo džiaugsmas, bet negalvok, kad tau būtina turėti vaikiną/merginą, kol nesi tam pasiruošęs/-usi.


Mergaitės greičiau subręsta už berniukus, todėl neretai yra skirtumas tarp mergaičių ir berniukų brandos lygio.


Elkis su kitais taip, kaip norėtum, kad su tavimi elgtųsi. Galbūt tai banali frazė, bet ji teisinga. Kiekvienas nori būti svarbus, mėgstamas ir gerbiamas, tai leisk ir kitiems taip jaustis!


Atmink, visada bus žmonių, kuriems lemta tavęs nekęsti. Iš jų tu gali pasimokyti, ką darai ne taip, ir ugdyti save. O šiaip nekreipk į juos dėmesio!


Tavo pasitikėjimas savimi neturi priklausyti nuo kitų žmonių nuomonės apie tave, be to, nepaisant to, kaip tu elgsiesi, visada bus tokių, kurie tavęs nemėgs.

Skirk daugiau dėmesio savo asmenybei, o ne išvaizdai. Nori tikėk, nori ne, kad ir koks patrauklus/-i ar nepatrauklus/-i būtum, išvaizda tampa nesvarbi, kai žmonės ima geriau tave pažinti.


Populiariems žmonėms visada padeda gera išvaizda, bet iš tikrųjų tai jų sugebėjimas priversti kitus žmonės jaustis patogiai ir mėgstamais yra tai, kas juos daro populiariais.

Šypsokis, būk pagarbus/-i ir geras/-a. Būk sąmojingas/-a, jei esi toks/-ia, ir ekstravagantiškas/-a, jei toks/-ia esi. Susirask draugų, kurie turi panašių interesų ir nebandyk būti kaip kiti.


Nebandyk būti geras žmonėms vien tam, kad tave mėgtų. Geriau nuoširdžiai elkis. Jei tu būsi nenuoširdus/-i, galų gale žmonės tai pastebės ir ims už tai tavęs nekęsti. Dėl to daugiausia problemų ir kyla vidurinėje mokykloje.


Pamiršk, tai, ką tu matei per TV ar skaitei laikraščiuose. Vidurinė mokykla toli gražu neprimena to, ką tu matei per TV, filmuose ar kur kitur. Ten dažniausiai vaidina aktoriai, kurie daug vyresni, ir vaidina pagal scenarijų. Realybė – ne tokia žavi, labiau komplikuota, bet tikrai tikroviškesnė.


Pasistenk atlikti namų darbus tuomet, kada reikia. Jei tu atsineši gamtos mokslų knygą į matematikos pamoką, tavo mokytojai nenudžiugs. Be to, jei tu tampysiesi kuprinėje viską, ko tu manai, kad tau prireiks, o panaudosi tik pusę to, ką nešiojiesi, tavo nugara tau taip pat nepadėkos.

Jei tu būsi nepakviestas/-a į vakarėlį, į kurį visi kiti pakviesti, turbūt tu jausiesi piktas/-a ir liūdnas/-a.

Nemaldauk pakvietimo. Tuomet atrodysi, kaip nevykėlis/-ė, kuris/-i neturi gyvenimo. Susitaikyk su tuo ir gyvenk toliau.


Jei tavęs paklaus, kaip tu jautiesi, tiesiog atsakyk „Viskas gerai. Jei ji nenori, kad aš ateičiau, tai jos praradimas“. Ir gyvenk toliau.


Nepriekabiauk prie žmogaus, kuris rengia vakarėlį. Kitaip tu turėsi visada būti malonus/-i tam žmogui, nebent tu nori atrodyti kaip nevykėlis/-ė, kuris/-i prašosi būti pakviestas/-a. To ypač neverta daryti, jei vakarėlį rengiantis žmogus tau iš tikrųjų nepatinka.


Jei tau sekasi kokia nors sporto rūšis ir tu nesupranti, kodėl nepatekai į mokyklos komandą, pasikalbėk su treneriu. Tuomet padirbėk su tuo, kas tau nesiseka. Tu visada gali bandyti patekti į mokyklos komandą kitais metais.


Jei tau nesiseka kuris nors dalykas, pasikalbėk su savo mokytoju dėl papildomų pamokų, kad namų darbai sektųsi geriau. Arba ieškok, kas kitas galėtų tave pamokyti. Tau tai bus labai naudinga.


Kad būtum kuo toliau nuo bėdos, turi užsiimti kokia nors užklasine veikla ar sportu, kuo daugiau laiko skirsi sportui ir užklasinei veiklai, tuo toliau būsi nuo bėdos. Tikėk savimi ir daryk tai.


Nepervertink savęs! Jei mokykloje nukritai nuo laiptų, tiesiog atsistok ir pasijuok iš to. Reikia turėti drąsos, kad viešai prisipažintum, kad nesi idealus/-i, bet žmonės pastebės tavo pasitikėjimą savimi ir ims tave labiau mėgti. Arba …galvos, kad tu tiesiog keistas/-a (Priklausomai nuo to, į kokią vidurinę mokyklą tu vaikštai).


Nebijok kalbėtis su mokytojais. Jei tu matai, kad kas nors nesilaiko taisyklių, nebėk apie tai skųsti mokytojui. Jei kažkas prie mokyklos rūko žolę, niekam nesakyk, nebent apie tai tavęs kas nors klausia.


Bet, jei kas nors ką nors muša arba bando sukelti gaisrą tualete, tuomet galbūt vertėtų apie tai kam nors pasakyti. Nebijok, jei tau grasina, kai apie tai pasakysi suaugusiam, jie tavęs nelies.


Kai kurie aštuntokai ar devintokai bus draugiški, kiti – nelabai… Taigi, jei tau teks klausti kelio, geriau klausk to, kuris atrodo draugiškas ir stenkis klausti ne tada, kai jis/ji su kuo nors šnekasi.


Būk savimi. Linksminkis, tie metai akimirksniu prabėgs ir nepastebėsi, kaip domėsiesi, kaip išgyventi aukštojoje mokykloje!

Mano išsaugoti straipsniai