Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!

Penki patarimai, kaip nugalėti laiką

Jei dieną sudarytų 30 valandų, ar viską darytume lėčiau? O gal darytume tuo pačiu tempu, tik viską spėtume?Kasdien tenka daug nuveikti: studijos, darbas, papildomos mokymo programos, draugai. Kaip visur suspėti? Laiko gal ir nenugalėsime, tačiau jį organizuoti būtina, taip gyvenimas tikrai palengvės, rašo about.com.
Mokėjimas valdyti savo laiką gali ne tik suteikti daugiau laisvalaikio, bet ir pagerinti mokslo pasiekimus.
Štai keletas patarimų, kaip organizuoti savo laiką.

Pildykite darbų dienoraštį


Dažnai tik paskutinę minutę suskumbate atlikti namų užduotis?


Ar namų darbus dažniausiai pradedate daryti tik tada, kai jau norisi eiti miegoti?


Šių problemų priežastys aiškios – nemokate organizuoti savo laiko. Ėmę pildyti darbo dienoraštį, suprasite, kokie darbai ir įpročiai atima laiką, skirtą mokslams. Tai padės jums išsiugdyti įprotį sekti valandas ir neleisti pašaliniams darbams “vogti” jūsų laiko.


Naudokitės darbo kalendoriumi


„Kada reikia padaryti šią užduotį? Rytoj?“ – visiems ne kartą iškilo toks klausimas. Baisiausia, kad iki rytojaus likę vos pora valandų. Tokiu atveju labai padeda elementaraus darbo kalendoriaus pildymas. Užrašydami darbus, imsite derinti jų atlikimo tvarką ir išvengsite blogų pažymių vien dėl to, kad pamiršote.

Siųskite sau priminimus


Jeigu naudojatės „Yahoo“ ar kokia kita elektroninio pašto sistema, galite pasinaudoti nemokamu kalendoriumi, kuris padės organizuoti užduočių atlikimą. Gavę užduotis galėsite jas įrašyti, o vėliau, artėjant atlikimo terminui, gausite priminimus elektroniniu paštu. Tai ne tik lengva, bet ir smagu! Gausite laiškus nuo savęs!

Nepamirškite laiškuose sau palinkėti sėkmės!


Venkite atidėliojimo

Delsimas ir atidėliojimas – tai tarsi nekaltas melas, bet juk meluojame ne kam kitam, o sau.


Mes manome, kad jausimės geriau, jeigu vietoj mokymosi ar skaitymo užsiimsime malonumą teikiančiais dalykais, pavyzdžiui, žiūrėsime įdomią televizijos laidą.


Deja, išeina atvirkščiai – dažniausiai tada jaučiamės dar blogiau, jau nekalbant apie tai, kad neatliktos užduotys neleidžia atsipalaiduoti ir pasimėgauti rodoma laida.


Išbandykite “atbulinį” planavimą


Dažnai niekaip neprisiverčiame pradėti naujo projekto, nes rezultatas atrodo toks tolimas, neaiškus ir sunkiai pasiekiamas.

Įsivaizduokite: paimate baltą popieriaus lapą, ieškote tinkamos idėjos, o kai pagalvojate apie tolesnį darbą, suvokiate, kad laukia daugybė skaitymo, nagrinėjimo, planavimo.

Kitą kartą pabandykite pradėti nuo pabaigos ir pažvelkite į darbą iš kito galo!

Jei pirmiausia pagalvosite apie teigiamą rezultatą, idėjos darbo pradžiai gims pačios.

Mano išsaugoti straipsniai