JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
6 meilės rūšys. Kurią jauti TU?

6 meilės rūšys. Kurią jauti TU?

Psichologai dažniausiai išskiria šešias meiles rūšis, kurios yra būdingos tiek moteriškajai, tiek vyriškajai giminei. Ar ir tu myli viena iš šių meilės rūšių?

Aistringosios meilės tipas. Tai žmonės, kurie labai greitai įsimyli, susižavi. Juos lengva apvynioti aplink pirštą, jie yra linkę pasiduoti pagundoms. Tai aistrų genami žmonės, kurie labai staigiai pradeda jausti jausmus, tačiau gana greitai partneris jiems nusibosta ir aistringa meile mylintis žmogus santykius nutraukia. Deja, tai vienas pavojingiausių meilės tipų, kuris dažnai griauna žmonių gyvenimus, yra linkęs sukelti skausmą ir pavydą. Kaip atskirti, ar priklausai aistringosios meilės tipui? Dažnai įsimyli (bent jau tau atrodo, jog įsimyli), greitai pamiršti meilės nuoskaudas, gali labai greitai užmegzti artimą ar net intymų ryšį su žmogumi, esi komunikabili, laisvai bendraujanti, neužsisėdi vienoje vietoje. Jei priklausai aistringosios meilės tipui, ko gero, esi sukūrusi vos keletą rimtesnių santykių, o galbūt nė vieno.

Astringos meilės tipui priklauso Rihanna – ji dažnai įsimyli, tačiau greitai išsiskiria.

Rihanna
Rihanna
Vida Press

Romantiškosios meilės tipas. Romantiška meilė – tai santykiai, kurių nesieja rimti įsipareigojimai ir atsakomybė. Dažniausiai romantiškos meilės tipui priklauso poros, kurios meiliai bendrauja, dažnai susitikinėja, bet kažkokių veiksmų lemiami nesieja savo bendravimo su rimta draugyste. Romantiška meile dažnai myli jauni žmonės, nors pasitaiko atvejų, jog romantiška meilė žmogų lydi visą gyvenimą. Tokia meilė pasireiškia svajonėmis, planais, tačiau labai dažnai neįgyvendinamais. Romantiška meile mylintis žmogus dažnai laikomas plevėsa, kuris negali surimtėti. Jis nėra priklausomas nuo aistrų, o veikiau nuo to, kaip gerai leidžia laiką su žmogumi. Tokia meile mylintis žmogus turi nemažai draugų, pažįstamų, todėl yra linkęs keisti partnerius. Romantiška meile mylintis žmogus dievina keliauti, susipažinti su naujais žmonėmis, o tokiu būdu gali atrasti ir naujus partnerius.

Romantiškos meilės atstovė Kendall Jenner – ji poruojama su daugeliu, tačiau bijo įsipareigojimų arba kelia labai didelius standartus partneriui.

Kendall Jenner
Kendall Jenner
Vida Press

Artimosios meilės tipas. Artimoji meilė dažnai nėra siejama su aistra ar stipriu susižavėjimu. Tai meilės forma, kuri pasireiškia vienas kito supratimu, palaikymu, tačiau visa tai daugiau apima draugišką, net kolegišką ryšį. Dažnai taip bendrauja labai artimi draugai, todėl jei tu turi gerą priešingos lyties draugą, ko gero, taip pat jauti jam tokią meilę. Artimoji meilė dažnais atvejais tampa kokia nors stipresne meile, pavyzdžiui, pereina į romantiškosios meilės tipą. Ar tai įvyks, priklauso nuo to, ar du žmonės yra įsipareigoję, ar laisvi. Kaip bebūtų, artimosios meilės tipas yra vienas gražiausių meilės tipų, kuris apima draugystę, pasitikėjimą, paguodą ir yra tvirtas bei stiprus, jo nesugriauna jokios aistros.

Artimi ryšiai sieja Seleną Gomez ir Brooklyną Beckhamą.

Selena Gomez ir Brooklynas Beckhamas
Selena Gomez ir Brooklynas Beckhamas
Vida Press

Partnerių meilė. Ši meilės forma būdinga poroms, kurios jau nemažai metų yra kartu. Dažniausiai partneriška meilė susiformuoja tuomet, kai ilgą laiką būnantys kartu žmonės visiškai apsipranta vienas su kitu. Jie vienas kitą gali suprasti iš pusės žodžio, nes labai gerai vienas kitą pažįsta. Jų meilė pasiaukojanti, dėl vienas kito jie gali nemažai padaryti. Vis dėlto jų santykiuose trūksta ugnelės, įkvėpiančių jausmų. Kita vertus, partneriška meile mylintis žmogus labai stengiasi dėl savo partnerio ir mėgsta daryti jam staigmenas, aiškinasi, kas galėtų jam patinki, ką jis mėgsta. Todėl ši meilė yra viena giliausių. Partneriai, mylintys partneriška meile, dažnai jaučiasi laimingiausi, pilnatviškiausi.

Partneriška meilė – Brangelinos duetas, Angelina Jolie ir Bradas Pittas.

Angelina Jolie ir Bradas Pittas
Angelina Jolie ir Bradas Pittas
Vida Press

Beprasmiška meilė. Viena skaudžiausių meilės formų, kuri gali lydėti visą gyvenimą. Į šią meilės formą įeina ir meilė be atsako, ir meilė, paremta vien seksualiniais santykiais. Šios meilės formos dažniausiai neturi ateities, būtent todėl ir yra vadinamos beprasmėmis. Žmogui, mylinčiam beprasme meile, dažnai nėra lengva suvokti, kokioje beviltiškoje situacijoje jis yra. Labai dažnai tokios meilės forma išaiškėja tik praėjus nemažai laiko. Būna ir taip, jog tokia meile mylintys žmonės labai ilgai nesuvokia, jog yra įklimpę į prasmės neturinčius santykius. Kaip atskirti, jog myli beprasmiška meile? Nejauti pilnatvės, sunku sukurti harmoningą ryšį su kitu žmogumi, dažnai blaškaisi, tavo mintys apie meilę, santykius nuspalvintos tamsiomis spalvomis. Beje, tam, kad ištrūkti iš beprasmiškos meilės rato, žmonėms dažnai prireikia ir psichologų pagalbos.

Dažnai į beprasmiškos meilės pinkles pakliūna Lindsay Lohan.

Lindsay Lohan
Lindsay Lohan
Vida Press
Mano išsaugoti straipsniai