JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
5 patarimai iš mamų lūpų

5 patarimai iš mamų lūpų, į kuriuos turėtų įsiklausyti dukros

Mamos – svarbiausios gyvenimo mokytojos ir patarėjos. Deja, neretai jų patarimus praleidžiame pro ausis manydamos, jog pačios esame savo likimo kalvės. Tačiau kaip dažnai paslystame, tinkamai neįsiklausiusios į mamų žodžius…

Portalas dailymail.com pateikia penkis patarimus iš mamų lūpų, kuriuos turėtų perskaityti kiekviena dukra.

1. Net jei šiuo metu tau skauda, patikėk – kažkada skausmas aprims. Nė vienas žmogus nenugyvena gyvenimo be skausmo, todėl, miela dukra, pasiruošk – tu gali kentėti, gali pasijusti žeminama, tave gali ignoruoti, įžeidinėti ar net juodinti. Tačiau visuomet žinok, jog gyvenimas turi tiek šviesiąją, tiek tamsiąją pusę, kurios linkusios keistis. Jei šiuo metu išgyveni juodą etapą, visuomet pamąstyk, kas tavęs laukia po jo. Praėjus net ir pačiam juodžiausiam etapui šviesusis etapas įgauna dar ryškesnį atspalvį.

Kuo anksčiau, dukra, tai suvoksi, tuo bus geriau. Mes esame linkę pasikliauti tais, kurie į akis mums šypsosi, o už akių mus šmeižia. Tokių žmonių per ilgą gyvenimą sutiksi ne vieną, todėl tik suvokusi, jog tavimi manipuliuojama, brauk tokius žmonės iš savo pažįstamųjų sąrašo. Lygiai tas pats ir su tais, kurie tavęs netobulina, neskatina tavęs ar kelia nepasitikėjimą savo jėgomis.

Nekankink savęs ir verčiau užmiršk, kas buvo praeityje – tiek gera, tiek bloga. Gyveni dabartimi ir privalai suvokti, jog turi labiausiai kabintis į tai, kas vyksta šiuo metu. Žinoma, sunku nenuklysti į prisiminimus, tačiau laikui bėgant suvoksi, jog tai – blogiausia, ką gali padaryti. Gyvenimas prisiminimais gali tapti tikra kančia. Atmink, jog jei uolat prisiminsi – negyvensi.

Atmink – jokie vienadieniai draugai ar pažįstami niekuomet neatstos tvirto šeimos pečio bei šilumos. Brangink sau artimus žmonės ir dažniau paklausk, kaip jiems sekasi. Kalbėjimas, bendravimas – tai pati didžiausia dovana, kurią žmonės gali įteikti vienas kitam. Todėl kuo daugiau atsiskleisk artimiesiems ir neleisk jiems spėlioti, kokios bėdos tave slegia.

Per gyvenimą tau teks daug kartų nusivilti ir vėl iš naujo patikėti žmonėmis. Svarbu atsiminti, jog neprivalai visiems sakyti teigiamo atsakymo, jei to nenori. Tiesą pasakius, toks elgesys net yra draudžiamas! Kitiems nuolat duodama teigiamą atsakymą, rizikuoji prarasti dalelę savęs ir gyvenimą pašvęsti kitų daliai. Todėl skrupulingai atsirink, su kokiais žmonėmis nori bendrauti, kokia veikla užsiimti ir kokius pasiūlymus priimti.

Mano išsaugoti straipsniai