Veidas – tai mūsų vizitinė kortelė, tad nenuostabu, jog kreipiame tiek dėmesio į jo priežiūrą. Viena iš problemų, su kuria susiduria dažna moteris – veido plaukeliai. Nors tai visiškai natūralus reiškinys, plaukeliai šioje srityje nekelia pasitikėjimo savimi, tad kyla klausimas: koks jų šalinimo būdas geriausias? Apžvelgsime kelis populiariausius jų šalinimo būdus.
Depiliacija vašku
Vienas greičiausių būdų pašalinti veido plaukelius – depiliacija vašku. Ji gali palikti odą pastebimai glotnesnę ir be plaukelių nuo dviejų iki keturių savaičių. Namuose dažniausiai naudojamos vaško juostelės, o salonuose dažniau taikomas karšto vaško metodas.
Be plaukelių šalinimo, depiliacija vašku taip pat švelniai eksfolijuoja odą, pašalindamas negyvas odos ląsteles, tačiau veido oda yra daug jautresnė nei likusio kūno, todėl jai reikia ypatingos priežiūros.

Vienas iš rūpesčių, susijusių su veido depiliacija vašku, yra tai, kad kai kuriems žmonėms po to atsiranda spuogeliai ar smulkūs išbėrimai. To galima išvengti tinkamai prižiūrint odą po procedūros. Spuogeliai ir nelygumai atsiranda, kai į atsidariusias poras patenka bakterijos.
Per pirmas 12–24 valandas reikia vengti kvapiųjų produktų ant nudepiliuotos vietos, taip pat karštų vonių, dušų, saulės vonių, soliariumų, plaukimo ir intensyvių fizinių krūvių. Garai, prakaitas ir SPF gali sukelti sudirgimą. Tai taip pat taikoma stipriems vietiniams produktams, pvz., retinoliui, rūgštinėms procedūroms.
Privalumai:
- Greita
- Ekonomiška
- Lengvai atliekama namuose
- Ilgai išliekantis rezultatas
Trūkumai:
- Gali būti skausminga, priklausomai nuo jautrumo
- Galimi spuogeliai po procedūros
- Didina įaugusių plaukelių riziką
- Gali dirginti jautrią odą
Depiliacija siūlu (angl. – threading)
Šis metodas naudoja susuktą siūlą, kuris ištraukia nepageidaujamus plaukelius. Siūlų depiliacija – tai senovinis plaukelių šalinimo metodas, praktikuojamas šimtmečius ir kilęs iš Indijos. Siūlas slysta per odą ir pašalina plaukelius nuo šaknų, todėl rezultatas – švaresnis ir ilgesnį laiką išliekantis.
Geriausiam rezultatui patariama laikytis tam tikros odos priežiūros prieš ir po procedūros. Prieš procedūrą svarbu kruopščiai nuvalyti odą, po to reikia vengti liesti nudepiliuotas vietas bei patepti aloe vera ar kitą raminantį kremą, taip pat galima naudoti šaltą kompresą, jei atsiranda sudirgimų. Prieš 2–3 dienas rekomenduojama švelniai eksfolijuoti veido odą, kad išvengtumėte įaugusių plaukelių.

Privalumai:
- Tikslus plaukelių šalinimas
- Natūralus metodas
- Nesukelia įpjovimų
- Be cheminių medžiagų
Trūkumai:
- Gali užtrukti, kol išmoksi šią techniką
- Gali sudirginti jautrią odą
„Dermaplaning“ procedūra
„Dermaplaning“ procedūra – tai mechaninis veido odos šveitimas naudojant labai aštrų, sterilų peiliuką ar chirurginį skalpelį. Būtent dėl naudojamų įrankių ši procedūra įgijo atskirą pavadinimą, nei tiesiog „skutimas peiliuku“. Jos metu pašalinamos negyvos odos ląstelės bei, žinoma, nepageidaujami veido plaukeliai, įskaitant ir tuos plonus, šviesius „pūkelius“.

Nors dermaplaningas nėra naujovė, tačiau dėka socialinių tinklų, per pastaruosius metus ši procedūra itin išpopuliarėjo. Lietuvoje ją atlieka vis daugiau estetikos ir grožio klinikų, neretai merginos daro tai tiesiog namuose.
Vis dėlto, jei dermaplaningas atliekamas neteisingai, gali atsirasti įvairių problemų – nuo uždegimo ir spuogų iki paūmėjusios egzemos, grybelinių infekcijų, aknės ir kitų. Netinkama technika gali sukelti sudirgimus dėl mažų pjūvių, kuriuos sukelia nepakankamai aštrus peiliukas ar neteisinga technika. Jei naudojate aktyvias medžiagas, skirtas gydyti aknei ir jos padariniams, jūsų oda gali būti ypač jautri šiam procesui.
Socialiniuose tinkluose galite rasti gausybę teigiamų atsiliepimų apie dermaplaningą namuose. Tačiau rizikos ir naudos santykis yra per didelis, kad rekomenduotume jį išbandyti. Tiems, kurie vis tiek nuspręs tai atlikti, svarbu nepamiršti, kad sterilizacija yra būtina. Nešvarus peiliukas gali sukelti tiek trumpalaikes, tiek ilgalaikes problemas. Po procedūros pagrindinis prioritetas – išlaikyti odą švarią, ramią ir pridrėkintą.
Privalumai:
- Neskausmingas plaukelių šalinimo metodas
- Po procedūros oda tampa itin glotni
- Geresnis kosmetikos priemonių įsigėrimas
- Lygus pagrindas makiažui
Trūkumai:
- Netinkama technika gali sukelti sudirgimus
- Būtina kruopšti sterilizacija
- Gali pažeisti odos barjerą
- Gali sukelti bakterines infekcijas
- Gali išprovokuoti spuogų atsiradimą ir paūminti lėtines odos problemas
Depiliaciniai kremai
Depiliaciniai kremai – tai neskausmingas ir paprastas būdas pašalinti veido plaukelius namuose. Šie kremai naudoja ingredientus, kurie skaido keratiną – plaukų struktūrinį baltymą, tai suminkština plaukus, todėl juos galima lengvai nuvalyti. Tačiau plaukai greitai atauga, nes šaknys lieka nepažeistos.

Vienas svarbus dalykas, kurį reikėtų padaryti prieš tepant depiliacinį kremą ant visos odos – atlikti testą. Kai kurie kremai yra sukurti jautriai odai ir turi raminančių ingredientų, tačiau net ir su jie gali sudirginti veido odą ar net sukelti alerginę reakciją. Depiliaciniai kremai paprastai naudojami nuo 3 iki 10 minučių – jei paliekama ilgiau, oda gali tapti jautresnė ir atsirasti alerginė reakcija ar deginimo jausmas.
Privalumai:
- Neskausmingas veido plaukelių šalinimas
- Greita
- Lengva atlikti namuose
- Tinka jautriai odai, jei naudojama tinkama formulė
- Nežaloja odos barjero
- Nėra įpjovimų
Trūkumai:
- Gali sukelti sudirgimus, jei naudojama netinkamai
- Netinka sergantiems egzema, rožine ar labai sausa oda
- Netinka naudojantiems retinoidus arba stiprius eksfoliacinius rūgštinius produktus, tokius kaip AHA rūgštys
- Plaukai greitai atauga, dažnai per savaitę ar dvi
Vis dėlto, tai yra tavo pasirinkimas, šalinti plaukelius ar ne, o jei nusprendei juos panaikinti – daryk tai atsargiai!