JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
5 programėlės

5 programėlės, kurios padės sekti mėnesinių ciklą

Daugelis moterų ir merginų savo pinigėse dar nešiojasi popierinius kalendoriukus, kuriuose kas mėnesį žymi mėnesinių dienas. Kokių tik istorijų nebūna! Piniginę pametė, kalendorius kažkur iškrito, rankinę pavogė…

Ir pusės metų ar ilgesnis tavo hormonų ciklo sekimas – perniek. Gerai, kad išmanosios technologijos šią problemą lengvai išsprendė, sukurdamos mobiliąsias aplikacijas, kuriose gali sekti ne tik ciklo reguliarumą, bet ir pasižymėti negalavimus, simptomus ar svorį.

Pildyti mėnesinių kalendorių verta ne tik todėl, kad žinotum, kada kitą mėnesį lauki „tų dienų“. Net ir pirmo apsilankymo pas ginekologą metu tavęs paklaus, kada paskutinį kartą prasidėjo mėnesinės, koks jų dažnumas ir t.t.

Tam, kad galėtum kuo tiksliau nuspėti menstruacijų datą, sekti turėtum ne tik jų pradžią ir pabaigą, bet ir kūno rodomus signalus. Būtent tam išmaniuosiuose kalendoriuose gali pasižymėti ne tik kelias dienas per mėnesį, bet kasdien jaučiamus simptomus, didėjanti ar mažėjantį svorį, skausmus bei pojūčius, patiriamus per minėtąjį PMS. Žinoma, savo ciklą gali žymėtis ir telefono kalendoriuje, bet išmaniosiose programėlėse patogu tai, jog jos ne tik numato, kada turėtų prasidėti mėnesinės, bet ir primena, kada jų laukti, įvertina pastojimo galimybę, seka ciklo dienas, nuotaiką ir bendrą būklę. Svarbu išsirinkti patogiausią programėlę iškart, nes tik po pirmojo mėnesio galima išvysti realią jos naudą.

1. „CLUE“

Bene populiariausia ir labiausiai užsienio žiniasklaidos rekomenduojama yra moterų sveikatos programėlė „Clue: Period, PMS, fertility & ovulation tracker“, kuri, pastelkusi mokslą ir duomenis, padeda vartotojoms sekti sveikatos pakitimus ir individualų savo ciklą . JAV akušerių ginekologų draugija šią programėlę reitingavo kaip geriausią nemokamą mėnesinių sekimo priemonę. Su šia programėle gali sužinoti, kada prasidės „tos dienos“, o prieš joms, PMS ar vaisingoms dienoms pasirodant gausi pranešimus. Programėlėje siūloma pažymėti savo nuotaiką, energiją, lytinius santykius, miegą ir kitas detales. Iš viso net 31 sekimo kriterijų, kuriuos įvertinus numatomi ateinantys ciklai.

2. „GLOW“

Tos, kurioms labiau patinka tikslios diagramos ir turi pastovius lytinius santykius, turėtų įvertinti „Glow Ovulation & Fertility Tracker, Period Diary“ mobiliąją programėlę. Gavusi ne vieną apdovanojimą programėlė visiškai nemokamai siūlo sekti savo sveikatos būklę, mėnesinių bei PMS ciklus, vaisingas dienas ir galimybes pastoti. Kiekvienos dienos vaisingumas yra įvertinamas procentaliai, tad saugius santykius gali planuoti. Dar vienas programėlės privalumas yra patarimais dalintis su bendruomenės narėmis iš viso pasaulio!

3. „PERIOD DIARY“

Jei rožinės programėlės, pilnos gėlyčių, debesėlių ir šypsenėlių tau atrodo mielos ar pakelia nuotaiką, nemokamai parsisiųsk „Period Diary (Period & Ovulation Tracker)“. Suvedinėdama savo informaciją gali pasirinkti net iš 30 simptomų ir 20 nuotaikų, o patvirtinus duomenis jie virs lentelėmis ir automatiškai bus pridėti į bendrą tavo kalendorių. Taip pat gausi priminimus apie artėjančias mėnesines ar vaisingas dienas, o mėnesio pabaigoje visą išklotinę galėsi atsisiųsti į savo elektroninį paštą.

4. „FLO“

Jeigu vertinti estetinį paprastumą ir aiškumą, išbandyk „Flo Period Tracker: Period & Ovulation Tracker“ programėlę. Ja kone lengviausia naudotis, čia reikia įvesti mažiausiai duomenų. Slaptažodžiu rakinama programėlė seka ne tik ciklą, bet ir prašo įvertinti miego kokybę, svorį, mitybą ir per dieną nueitus atstumus. Taip pat gali žymėti tądien turėtus lytinius santykius ir jų saugumą, nuotaiką bei besikeičiančio ciklo požymius. Visi jie vėliau automatiškai suvedami į grafines prezentacijas.

5. „MeLady“

Jei nenustygsti vietoje, o nauji dalykai tavo gyvenime greit atsibosta, parsisiųsk „MeLady – Period Tracker | Menstrual Calendar“. Čia galėsi išsirinkti tau patinkantį dizainą iš penkių skirtingų temų. Daugiau nei dviejų milijonų moterų visame pasaulyje pamilta programėlė seka ne tik tavo ciklą ar sveikatos pokyčius, bet ir pateikia kasdienį horoskopą bei mėnulio fazių kalendorių. Patogu ir tai, jog šią programėlę gali susieti kitais savo įrenginiais.

ĮDOMU

Programėlės apie moteriškus ciklus kuriamos ne tik merginoms, bet ir vaikinams! Tokie gidai kaip „A Guide to Her Monthly Period Cycles“ skirti vyriškajai pusei, kurie nori sekti savo merginų ciklą, neplanuotus pykčius ir artėjantį PMS. Mėnesinės jau seniai nėra (o ir neturėtų būti) joks tabu, todėl vaikinui derėtų žinoti apie tavo organizmą ir natūralius jame nuolat vykstančius pokyčius.

Mano išsaugoti straipsniai