Norint turėti dailius nagus, neužtenka vien lakuoti jas patinkančia nagų lako spalva. Kur kas svarbiau žinoti gražių nagų paslaptis ir stengtis nagais pasirūpinti iš vidaus. Atrinkome keletą nagų priežiūros ypatybių, kurios kaip mat pagerins nagų sveikatą.
Neskolinkite kitiems savo [-[0]-] dildės. Atsispirkite pagundai ir niekam, net ir artimiesiems, neskolinkite asmeninės nagų dildės. Šis instrumentas kaupia bakterijas, todėl naudokite tik asmeninę dildę ir dažnai ją keiskite nauja.
Nagai turi būti švarūs ir sutvarkyti. Panašiai kaip ir plaukų atveju, nagai turi būti tinkamai prižiūrėti, nes tik tada galima išvengti pažeidimų ir lūžinėjimų, o tai savo ruožtu skatina jų augimą. Dermatologai pataria nagus trumpinti kas dvi savaites ar dažniau, jei jie auga greičiau.
Venkite per dažno [-[1]-] . Negalėsite džiaugtis ilgesniais nagais, jei nepasirūpinsite tinkama jų būkle. „Nagai turi būti sveiki, jiems turi pakakti drėgmės, ant jų turi patekti kuo mažiau cheminių medžiagų“, – patikino dermatologė Marsha Gordon. Taigi nepatartina piktnaudžiauti gelinio nagų lakavimo procedūromis.
Visagalis kalcis. Jei trokšti sustiprinti nagus, į savo mitybos racioną įtrauk kalcio turinčius produktus arba vartok preperatus su kalciu. Kalcis – pagrindinė statybinė nagų medžiaga, kurios trūkumas gali pasireikšti nagų trapumu, silpnumu, lūžinėjimu.
Prieš manikiūrą dairykis citrinos sulčių. Citrinų sultys – puiki priemonė, kuri stiprina nagus ir juos tvirtina. Prieš manikiūrą vatos tamponėliu, suvilgytu citrinų sultimis, patepk nagų paviršių. Tik stebėk, jog šalia nago nebūtų kokių nors žaizdelių.
Nenaudok pernelyg daug nagų lako valiklio. Nagų lako valiklis, kuriame gausu acetono, yra linkęs sausinti nago paviršių, todėl valydama nagų laką stenkis naudoti kuo mažiau šios priemonės.
Stenkis nagų nekarpyti. Verčiau šalia savęs visuomet turėk dildę ir reikiamu metu nagus nusidildink. Kirpdama nagus rizikuoji pažeisti nagą, tuomet jis nebeišaugs toks sveikas.