Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!
Pasaulis dėl to eina iš proto: efektingai gražina ir kūną

Pasaulis dėl to eina iš proto: efektingai gražina ir kūną, ir sielą

Ne vienas profesionalas atkakliai kartoja, jog jei norime numesti svorio, geriausias būdas tai padaryti – atlikti kardio (cardio) pratimus. Žinoma, šie pratimai nebūtinai skirti svorio metimui.

Jie gali būti atliekami norint padailinti savo figūrą, pagerinti savijautą, atsikratyti niūrių minčių ar tiesiog gauti papildomos energijos užtaisą. Tačiau vien atlikti šiuos pratimus neužtenka. Kaip taisyklingai sportuoti, ką ir su kuo derinti, sužinosite skaitydamos toliau.

Pirmiausia, nusistatykite treniruočių tikslą. Svarbu žinoti, ar norite sportuoti tik malonumui, ar pratimus atliksite svorio metimui. Turint tikslą, žymiai lengviau bus susidėlioti treniruočių grafikus. Kardio pratimus nepatartina atlikti kiekvieną dieną. Ir tai taip pat priklauso nuo jūsų tikslo.

20 minučių per dieną rekomenduojama skirti tiems, kurių tikslas nėra atsikratyti nereikalingų kilogramų. Šie žmonės treniruotis gali kiekvieną dieną, rekomenduotina 1-2 laisvos dienos per savaitę. Ideali kardio treniruotė – 40 minučių. Pastaroji rekomenduotina aukštesnių tikslų siekiantiems žmonėms. Tokiu atveju užsiimti kardio reikėtų 2-4 kartus per savaitę.

Kardio pratimus galima atlikti bet kur: lauke, namie ar sporto klube. Pasirinkimas didžiulis: bėgimas, krosas, greitasis ėjimas, specialūs pratimai. Truputį žemiau paminėta, jog treniruotėms nebūtina speciali įranga, ir tai – tiesa. Bėgimo takelį iškeiskite į stadioną lauke ir pan. Treneriai kardio rekomenduoja derinti su jėgos pratimais. Tokiu atveju nauda bus dviguba. Taip jūs ne tik atsikratysite svorio, bet ir pamažu auginsite raumenis. Pasirinkus sporto klubą, ten dirbantis personalas, jums sudarys specialią programą, parodys, kaip taisyklingai atlikti pratimus, patars, kokiu grafiku dirbti ir t.t. Žmonės, nusprendę sportuoti savarankiškai, įvairių pratimų ras truputį vėliau.

Metant svorį, svarbu žinoti, jog vien sporto nepakaks. Būtina suderinti mitybą, vartoti kuo daugiau įvairių maisto medžiagų bei atsisakyti tų, kuriose gausu kalorijų ar kitų kenksmingų ingredientų. Nepamirškite gerti daug vandens. Taip pat vertėtų nusiteikti psichologiškai, jog bus tiek pakilimų, tiek nuosmukių. Niekada negraužkite savęs pasukus klystkeliais. Svarbu laiku prisiminti nustatytą tikslą bei vėl rasti teisingą kelią tolyn.

VERTA ŽINOTI

Atliekant kardio pratimus, dirba visas kūnas. Šie pratimai nėra sukoncentruoti į vieną raumenų grupę. 

Užsiimant kardio, svarbiausią vaidmenį atlieka širdis ir kraujotakos sistema. 

Venkite monotonijos, rinkitės įvairesnius pratimus.

Verta naudoti intervalinį metodą. 

Kardio geriau atlikti ryte.   

Kardio – nebūtinai tik bėgimas. Galima rinktis iš įvairiausių pratimų, svarbiausia, jog jaustumėt malonumą ir psichologinį komfortą. 

Norint užsiimti kardio, nebūtina turėti specialius prietaisus, įrankius. 

Tarp pratimų nepatartina daryti pertraukų. Jaučiant, jog krūvis darosi per didelis, sumažinkite tempą, tačiau nesustokite bei pabaikite treniruotę.

Mano išsaugoti straipsniai