JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Ilgakasėms: kaip prižiūrėti plaukus

Ilgakasėms: kaip prižiūrėti plaukus, kad jie greičiau ataugtų?

Nori pagaliau užsiauginti ilgus plaukus? O gal gailiesi juos nusikirpusi? Tuomet šie garsių specialistų patarimai – kaip tik tau!

Įžymybių plaukų stilistas Matthew Fugate‘as sako, kad norint atsiauginti plaukus, visų pirma reikia apsaugoti jau turimą ilgį. „Visada naudokitės apsauga nuo karščio, – pataria jis. – Jei naudojate plaukų tiesinimo ar garbanojimo žnyples, rinkitės itin stiprią apsaugą nuo karščio, kad plaukai būtų kuo mažiau žalojami.“ Žnyples įkaitinkite kuo mažiau – nebūtina jungti jų visu pajėgumu, sako M. Fugate‘as.

Mėgsti susikelti plaukus? Stilistas pataria rišti ar segti juos kuo laisviau. O jei miegi susikėlusi plaukus ir susirišusi juos į mazgą, stilistas pataria plaukus rištis kojine, kuri labiau tausos plaukus, nei paprasta virvutė ar gumelė. Norėdama susisukti kuodą, nenaudok metalinių segtukų, verčiau rinkis smeigtukus.

Paradoksaliausia auginant plaukus yra tai, kad norėdama, kad jie ataugtų, turėsi juos reguliariai pakirpti. Nukirpus senus, išsišakojusius galiukus, plaukai auga sveikesni, labiau spindintys. Tik labai svarbu kirpėjui ar plaukų stilistui paaiškinti, kad nori atsiauginti plaukus, ir tau tereikia tik pakirpti galiukus – kitaip iš salono išeisi ašarodama dėl per daug nurėžtų plaukų.

Mityba – svarbu 

Mitybos specialistė Paula Simpson visų pirma rekomenduoja subalansuotą mitybą, bet taip pat pabrėžia, kad plaukų augimą paspartina daug baltymų turintis maistas. Kadangi baltymas yra statybinė plaukų medžiaga, kuo daugiau baltymų valgysi, tuo daugiau plaukų užaugs. Be to, plaukams labai svarbi geležis – jei jos trūksta, plaukai gali pradėti slinkti ir augti silpnesni, todėl patartina valgyti daugiau liesos mėsos: kiaulienos, jautienos ir žuvies, sako P. Simpson. O jei esi vegetarė, geležies gali gauti valgydama mineralais praturtintus dribsnius, sojas, įvairias sėklas, špinatus ir lęšius. Plaukų augimą skatina ir tamsios žalialapės daržovės. „Rytais labai sveika suvalgyti daug baltymų turinčio maisto, pvz., kiaušinį ar avokadą“.

Kad galvos oda būtų sveika, P. Simpson rekomenduoja reguliariai užkandžiauti graikiškais riešutais (Vietoj šokoladukų. Na, gerai, kartu su šokoladukais). Įsimesk graikiškų riešutų į rankinę, jei laukia gana užimta diena. Dietologas Alexas Caspero priduria: „Kai kuriuose tyrimuose nurodoma, kad plaukai tankesni auga nuo silicio, tad kasdienę mitybą paįvairinkite avižomis ir razinomis.“

Rinkis plaukų augimą skatinančias priemones

M. Fugate‘as sako, kad auginančioms plaukus rekomenduotinas gilaus poveikio plaukų kondicionierius, tik svarbu paklausti savo stilisto, ar produktas padeda atkurti drėgmę, ar proteinus. „Net geras dalykas, jei jo per daug, gali duoti priešingą rezultatą, nei tikimės. Perdozavus proteinų, plaukai tampa trapūs, o kai per daug drėgmės, plaukai tampa glebūs“, – aiškina jis.

Blondinėms gilaus poveikio kondicionierių stilistas rekomenduoja naudoti kas dvi savaites, o brunetėms – kartą per mėnesį. Produktai su hialurono rūgštimi padeda atkurti nualintų plaukų struktūrą ir suteikia jiems glotnumo. Jei tavo plaukai garbanoti, gilaus poveikio priemones naudok kartą per savaitę ir venk plaukų lako, kurio sudėtyje yra alkoholio, nes jis dar labiau išsausins plaukus.

Rūpinkis galvos oda

Mokslininkė Dr. Rolanda Johnson Wilkerson sako, kad norint turėti ilgus plaukus, labai svarbu tinkamai trinkti galvą ir pašalinti užteršimų likučius. Dr. R. Johnson Wilkerson rekomenduoja šampūnus su antioksidavimo technologija – ši nauja technologija turi ne tik gilaus galvos odos ir plaukų valymo poveikį, bet ir padeda atsikratyti at plaukų susidariusių vario sankaupų, o tai savo ruožtu sumažina oksidacijos (aplinkos) žalą plaukams, aiškina ji.

Norinčioms puoselėti galvos odą, dr. R. Johnson Wilkerson rekomenduoja priemones su aktyviomis dalelėmis nuo pleiskanų arba jautriai galvos odai tinkančiais priemones pvz., su mentoliu, kuris atgaivins galvos odą. O norinčiosioms kuo greičiau atsiauginti plaukus, ji rekomenduoja nebetrinkti galvos įprastu šampūnu, o rinktis valantį kondicionierių.

Mano išsaugoti straipsniai