Ir kokių dietų tik nerastume plačiajame pasaulyje. Štai praėjusią savaitę rašėme apie daug diskusijų sukėlusią „Vilkolakio dietą“. O ar žinojai, kad lieknėti įmanoma miegant?
Pasirodo, lieknėjimo sėkmė priklauso nuo to, kiek ir kaip kokybiškai tu miegi. Miego stygius dažnai lemia nepaaiškinimą norą saldumynams, todėl jei neišsimiegi, suvalgai daugiau šokolado ir ilgainiui jis pavirsta papildomais kilogramais.
Kai organizmui trūksta miego, jis sutrikdo leptino, hormono, reguliuojančio pasimėgavimą maistu, veiklą, taigi sunkiau pajusti sotumą ir dėl šios priežasties suvalgai daugiau. Paprastai tariant, tie, kuriems trūksta miego, „kompensuoja“ jo stygių persivalgydami.
Taip pat žinoma, kad geriausia aktyvia fizine veikla užsiimti ryte. Tačiau nejaugi lipsi iš lovos 6 ryto ir eisi sportuoti, jei miegojai vos kelias valandas?! Dėl miego stygiaus jaučiamės pavargę, nenorime sportuoti, mums trūksta energijos. Tačiau suderinus kokybišką poilsį ir reguliarias treniruotes galime pasiekti puikių rezultatų: pagreitės medžiagų apykaita, greičiau kris svoris, o tu turėsi daug daugiau energijos.
Neverta pamiršti ir žvalumo. Juk atsispirti spurgoms daug sunkiau, kai esame mieguisti. Todėl gerai išsimiegojusi galėsi aiškiai suvokti, ar esi alkana, ar tiesiog saldumynuose ieškai paguodos. Gali būti sunku patikėti, tačiau miegas tikrai daro įtaką mūsų figūroms!
O ką daryti užkietėjusioms pelėdoms, kurios miegoti susiruošia tik paryčiais?
1. Nuspręsk, kiek miegosi. Vienam reikia 7, kitam – 10 valandų, kad kokybiškai pailsėtų. Todėl savaitgalį ar kitą laisvadienį atidžiai stebėk, kada eini gulti ir kada pabundi be žadintuvo. Suskaičiuok, kiek valandų miegojai ir kaip jautiesi. Žinodama, kiek valandų miego tau reikia, geriau suvoksi, kurią valandą vertėtų eiti gulti.
2. Susikurk ramią aplinką. Jei tik turi galimybę, išgabenk iš miegamojo kompiuterį ar televizorių, prieš miegą kambarį būtinai išvėdink ir kiek galima venk triukšmo. Jeigu užmigti trukdo šviesa (tarkim, gatvės žibintas, kurio neįmanoma išjungti), įsigyk minkštus miegojimo akinius.
3. Mažiau kavos ir vėlyvų vakarienių. Kad ir kaip mėgtum kavą, atmink, kad ji neleidžia mūsų smegenims „išsijungti“ ir kietai miegoti. Idealu, jei išgertum ne daugiau nei 1 puodelį kavos per dieną. Taip pat venk vėlyvų vakarienių, nes tai ne tik kalorijos, kurių neišdeginsi, bet ir bereikalingas skrandžio darbas, kuris gali trukdyti tau ramiai miegoti. Paskutinis valgymas turėtų būti ne vėliau nei likus 3 valandoms iki miego.