JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Figūra: pasižadėjau lieknėti

Figūra: pasižadėjau lieknėti, o kaip pradėti?!

Internetinių paieškų statistikos skelbia, jog sausio 1-oji – diena, kai populiariausiais paieškų raktažodžiais tampa „sportas“, „dieta“, „kaip numesti 10kg“ ir t.t.

Daugybė žmonių kiekvienais metais pasiryžta sulieknėti, sustiprinti raumenis, pagerinti išvaizdą ir pagaliau džiaugtis savo figūra. Tačiau vos atėjus tiems daug pokyčių turėsiantiems atnešti Naujiesiems, pasiryžimas sportuoti kažkur išgaruoja… Nejaugi ir vėl nuleisi rankas ir pokyčius atidėsi kitiems metams?..

Neskubėk pasiduoti, geriau ženk pirmuosius mažus žingsnelius ir pamatysi, kad viskas tavo rankose.

Būk realistė

Jeigu tavo Naujųjų metų pažadų sąraše pati pirmoji eilutė yra „Pasižadu per metus atsikratyti 15kg“, tai gali atrodyti ne tik kad sudėtinga, bet net ir neįmanoma. Iš tikrųjų metai – pakankamas laikotarpis nemenkai pagerinti figūrą ir atsikratyti kad ir keliolikos kilogramų. Tačiau nesitikėk, kad vos pradėjusi sportuoti stebuklingai per mėnesį atsikratyti visų nereikalingų kilogramų. Suvok, kad tavęs laukia ilgas procesas, kuriame kilogramai kris, galbūt vėl sugrįš, o labiausiai tikėtina, kad kurį laiką svarstyklių rodyklė nejudės iš vietos. Neprisikurk neįvykdomų planų, kitaip noras keistis taip ir neaplankys.

Kas tau patinka?

Daugybė reklamų ir lieknėti skatinančių knygų teigia, jog sportas turi teikti malonumą. Ir tai – tiesa, nes paprastai mes nelinkę ilgam laikui įsipareigoti atlikti tai, kas mums tikrai nepatinka. Galbūt ir „ištempsi“ mėnesį sporto salėje kasdien po 3 valandas liedama prakaitą, tačiau kas iš to, jei po to mėnesio sportinius batelius tesinorės sudeginti, o į sporto klubą – nebegrįžti? Todėl atsisėsk ir pagalvok, koks sportas tau tikrai teiktų malonumą. Galbūt žaviesi pramoginių šokių šokėjomis? O gal neįsivaizduoji vasaros be malonaus plaukiojimo ežere? Jei turi galimybę, išbandyk kuo daugiau skirtingų sporto ryšių ir pagalvok, kuri tave priverčia jaustis geriausiai. Tikėtina, kad būtent ta sporto rūšis ir „prilips“, taps tavo gyvenimo dalimi, o kilogramai dings nepastebint!

Kodėl turėtum sportuoti?

Daugelis pradedančių lieknėti ir sportuoti sportą laiko tiesiog priemone „nutirpdyti“ kilogramus ir „ištrinti“ smaližavimus. Neskamba labai viliojančiai, taip? O kodėl užmirštame, kad sportas gerina kraujotaką, širdies darbą, suteikia tau energijos, pasitenkinimo ir didžiavimosi savimi jausmą, stiprina raumenis ir ištvermę, padeda atsikratyti streso? Pabandyk surašyti sąrašą dalykų, dėl kurių sportas yra itin teigiamas dalykas. Turi suvokti, kad judėti verta ne tik dėl dailios figūros, bet ir dėl sveikatos. Toks požiūris padės „susidraugauti“ su sportu, o ne laikyti jį bausme ar kančia.

Kur rasti motyvaciją?

Vieni lieknėja norėdami atrodyti geriau svarbiame renginyje, kiti nori atsikratyti per žiemą priaugto svorio, treti nori naujo gyvenimo (ir naujos figūras), ketvirti tiesiog nori pagerinti išvaizdą… Tačiau kad ir koks stiprus būtų noras keistis, tingumas, pasyvumas ir šaltas oras dažnai nugali ir lieknėjimo planus atidedame vėlesniam laikui. Motyvacija – lyg lepi kambarinė gėlė. Ją reikia nuolat puoselėti, laistyti, kad ji nenuvystų ir džiugintų savo žiedais. Todėl turi rasti būdą, kaip kasdien save motyvuoti sportui. Žinoma, turi pasikliauti sveiku protu: jei sirguliuoji, turi svarbių reikalų ar tavęs atvyko aplankyti seniai matyta draugė, nebūtina žūtbūt lėkti sportuoti manant, kad kitaip sujauksi savo lieknėjimo planą. Tereikia kasdien rasti progų ir priežasčių judėti. Įtrauk į savo dienotvarkę kuo daugiau vaikščiojimo, lipimo laiptais, o 2-3 kartus per savaitę skirk po valandą laiko aktyvesnei veiklai. Atmink, kad tik tu pati sprendi, ar šių metų pažadai taps realybe, ar paskutinę šių metų dieną vėl rašysi naują sąrašą ir pyksi ant tavęs, kad iššvaistei dar vienus metus.

Sėkmės ir užsispyrimo!

Mano išsaugoti straipsniai