Raudonos lūpos – klasika. Tačiau klaidinga manyti, kad užtenka tik rasti tinkamą atspalvį. Tam, kad paryškintos lūpos atrodytų gražiai, jas reikia ruošti iš anksto, o atspalvio klausimą palikti pabaigai, tikina „Mary Kay“ vizažistė Jelena Liaudinienė. Ji pastebi, kad dauguma moterų daro klaidų ir pamiršta, kad raudonus lūpų dažus svarbu rinktis pirmiausia pagal savo odos būklę, poreikius bei gyvenimo būdą. Specialistė atskleidžia, ką reikia žinoti prieš renkantis raudoną lūpdažį.
„Ryškios lūpos – viena svarbiausių klasikinio įvaizdžio detalių. Raudonas lūpdažis išties tinka visoms, tačiau reikia pradėti ne nuo atspalvio parinkimo, o nuo klausimų sau, – sako specialistė. – Iš pradžių užduokite sau į tris klausimus: kur eisiu pasidažiusi raudonu lūpdažiu, kaip dažnai juo dažysiuosi ir ar galėsiu sau leisti nuolat žvilgčioti į veidrodėlį ir pataisyti makiažą? Tik atsakiusi į juos galite ieškoti sau tinkamo atspalvio.“
Lūpų paruošimas: šveitimas ir maitinimas
Net ir labiausiai tinkanti spalva nepapuoš, jei lūpų oda bus išsausėjusi, sako J. Liaudinienė. Mat lūpų oda yra viena ploniausių ir labiausiai pažeidžiamų, tad jai reikia ypatingos priežiūros. Priešingu atveju – ant šerpetojančių lūpų negražiai atrodys bet kokios spalvos dažai.
„Kad veido odą kasdien reikia tepti kremais, keliskart per savaitę palepinti kaukėmis – supranta daugelis. Tačiau neretai pamirštama, kad ne mažiau priežiūros reikalauja ir lūpos. Jos pirmiausia nukenčia keičiantis orams bei visuomet išduoda, kada organizmui trūksta skysčių. Todėl norint išvengti sausų ir suskeldėjusių lūpų, ypač šaltuoju metų laiku, reikėtų šalia nuolat turėti maitinamąjį lūpų balzamą ir kelis kartus per savaitę naudoti lūpų šveitiklį, kad visi nelygumai būtų pašalinti. Tik tada, kai lūpos pamaitintos ir lygios, galima galvoti apie jų ryškinimą“, – raudonų lūpų mėnesio proga pataria vizažistė.
Pasak J. Liaudinienės, net ir darantis vakarinį makiažą reikėtų nepamiršti lūpų balzamo ir pradėti pasiruošimą būtent nuo jo. „Iš pradžių reikėtų lūpas patepti balzamu ir tik tada dažyti odą, akis, – pataria vizažistė. – Kai prieisite prie paskutinio akcento – ryškių lūpų, jos jau bus pamaitintos, todėl lūpdažis gražiai pasidengs.“
Matinis lūpdažis, klasikiniai dažai ar lūpų blizgis?
Lūpų dažų pasirinkimas – itin platus, tad pasiklysti galima ne tik tarp atspalvių, bet ir tarp tekstūrų. Svarbiausia renkantis sau patinkantį variantą apgalvoti ir tai, kokiomis progomis planuojate lūpas dažyti raudonai, sako J. Liaudinienė. Anot jos, matinį, klasikinį blizgų lūpdažį ir raudoną lūpų blizgį reiktų naudoti skirtingai, o taisykles diktuoja pati aplinka.
„Matiniai lūpų dažai tinka griežtam, rafinuotam įvaizdžiui, todėl jei planuojate dalyvauti oficialiame renginyje, raudonos matinės lūpos atrodys puikiai, nes jie griežčiau įrėmina lūpas. Jei aplinka laisvesnė, rekomenduojama rinktis klasikinį blizgų lūpdažį, tinkantį ir dieną, ir vakare. Be to, blizgi spalva labai tiks turinčioms siauras lūpas, nes padidina jų apimtį. O jei norisi dar lengvesnio įvaizdžio, galima rinktis raudoną blizgį. Tai bus tarsi užuomina neakcentuojant ryškios spalvos. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad blizgis lipnus, todėl gali kibti palaidi plaukai“, – variantus vardina specialistė.
Vizažistė taip pat primena, kad tekstūra svarbi ir dėl dažų „patogumo“. Matiniai lūpų dažai sausina odą, o blizgūs kai kurioms gali būti pernelyg riebūs. Tokiu atveju rekomenduojama ieškoti pusiau matinių ar pusiau blizgų lūpdažį. Jis ne tik paryškins, bet ir apsaugos nuo lūpas nuo išsausėjimo, tad nebus jaučiamas diskomfortas dėl išsausėjusių lūpų „traukimo“.
Pasidažei ir pamiršai? Ne.
Raudonas lūpdažis neišvengiamai įpareigoja. Ryškias lūpas svarbu derinti ne tik prie aprangos ar aplinkos. Labai svarbu, kad pasidažiusi lūpas raudonai, moteris būtų pasiruošusi nuolat stebėti, ar lūpdažis nenusivalė, nenubėgo. Jei lūpas pasidažėte ryškiai, turite būti pasiruošusi žvilgčioti į veidrodėlį ir turėti galimybę pataisyti makiažą, teigiavizažistė.
„Ryškios raudonos lūpos atrodo gražiai tik tada, kai padažytos tvarkingai, dažai neišbėgę pro kontūrus, nenusivalę, plotas aplink lūpas neišteptas raudonai. Galite net nieko nevalgyti ar negerti, bet net ir daug kalbant spalva valosi ar subėga į lūpų kampučius. Raudoni lūpdažiai turi stiprų pigmentą, tad net ir valant dažus reikia atsargumo, kitaip žandas ar smakras gali likti raudoni. Tad pasidažius lūpas svarbu būti pasiruošus nuolat žvilgčioti į save, tikrinti makiažą ir, esant reikalui, jį pakoreguoti. Jei vis dėlto nenorite taip įsipareigoti, verčiau rinktis „minkštesnę“ priemonę ir lūpas dažyti atspalvį turinčiu blizgiu“, – pažymi specialistė.
Tiesa, yra ir kelios gudrybės, padedančios išlaikyti lūpų spalvą ilgiau. „Turbūt daugelis žino lūpų dažų fiksavimą servetėle, kai padažius lengvai prispaudžiama servetėlė. Šio būdo naudoti nereikėtų, nes jis pakeičia dažų tekstūrą, nuvalo blizgesį. Geresnis būdas – prieš tepant lūpdažį pieštuku ne tik pabrėžti kontūrą, bet ir „nuspalvinti“ visas lūpas. Taip ilgiau džiaugsitės raudonomis lūpomis, tačiau žvilgčioti į veidrodėlį vis tiek reikės“, – sako J. Liaudinienė.