JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
spf priemonės
odos priežiūra vasarą

Grožio priemonės, būtinos išvykstant poilsiauti

Nesvarbu, ar planuose dviejų savaičių atostogos viešbutyje prie jūros, ar savaitgalio išvyka su palapinėmis, vykstant poilsiauti visuomet reikalingos odos priežiūros priemonės. Nors ir nesinori prisidėti daug, kelių detalių vasaros kosmetinėje pamiršti nevalia. Juolab, kad daugelis moterų atostogų metu pro pirštus žiūri į svarbius odos priežiūros žingsnius, pastebi „Mary Kay“ vizažistė Jelena Liaudinienė. Ji atskleidžia, kokias priemones reiktų įsidėti vykstant poilsiauti, bet nenorint perkrauti kosmetinės.

„Šaltuoju metų laiku, kai daugiau laiko leidžiame namuose, įprastai atidžiau prižiūrime odą. Tačiau labai dažnai atostogaudamos moterys pamiršta odos priežiūros rutiną. Norint turėti gražią, sveikai atrodančią, švytinčią odą ir nesiskųsti dėl atsiradusių spuogelių, inkštirų, sausų plotelių vasarą būtina pasirūpinti trimis dalykais: produktais su SPF, veido valymu ir odos dehidratacijos prevencija. Todėl svarbu apsiginkluoti atitinkamomis priemonėmis ir prisiminti jas naudoti. Vis dėlto, kraunantis daiktus atostogoms, nesinori vežtis viso vonios kambario arsenalo, tačiau yra kelios priemonės, kurias pasiimti būtina“, – sako specialistė.

Apsauga nuo saulės veidui

Anot J. Liaudinienės, vis dar nemažai moterų, kurios vykdamos atostogauti neįsideda priemonių su SPF. Nors dalis pagalvoja apie kūno apsaugą nuo saulės, daugelis pamiršta, kad veidui reikalingos kitokios priemonės.

„Priemonės su SPF yra būtinos vykstant atostogų. Tam, kad įdegis būtų ne tik gražus, bet ir sveikas, reiktų į kosmetinę įtraukti ne tik kūno, bet ir veido kremą su apsauga nuo saulės. Mat, jei kūnas gali būti pridengtas rūbais, kurie sulaiko saulės spindulius, veidas visuomet atviras, tad saulė veikia odą, – tikina specialistė. – Ieškant kremo su SPF naudinga atkreipti dėmesį į sudėtį ir joje ieškoti vitamino B3, kuris drėkina odą, didina jos atsparumą kenksmingų išorinių veiksnių poveikiui bei skatina ląstelių regeneraciją, kai oda pažeista dėl UV spinduliuotės. Taip pat naudinga, jei sudėtyje yra peptidų. Jie skatina kolageno, kuris užtikrina odos lygumą ir stangrumą, gamybą.“

Odos valymui – nebūtinai prausiklis

Vasarą odą reikia valyti dar kruopščiau nei šaltuoju metu, mat labai svarbu nuo veido nuvalyti priemones su SPF, dulkes, prakaitą. Tačiau, anot J. Liaudinienės, nieko baisaus, jei vykstant trumpų atostogų į kosmetinę netilps ar paprasčiausiai pasimirš prausiklis, jei tik bus kuo jį pakeisti.

„Ruošiantis savaitgalio išvykai sutaupyti vietos kosmetinėje pavyks vietoje prausiklio įsidėjus maitinamąjį veido aliejų. Jis padės ne tik nuvalyti veidą, bet ir pamaitinti, sudrėkinti odą, – apie maitinamąjį aliejų pasakoja J. Liaudinienė. – Pakanka dvigubą dozę – šešis ar septynis lašus aliejaus – tolygiai užtepti ant veido ir vatos diskeliu nuvalyti odą ir aliejaus likučius. Kartu nusivalys ir makiažas, ir ant odos esantys nešvarumai. Jei yra galimybė, naudinga aliejų nuplauti šiltu vandeniu, odą nusausinti. Nuvalius veidą, odą pamaitinti galima tuo pačiu aliejumi.“

micelinis vanduo
Veido valymas

Kaukės – ir nauda, ir pramoga

Nors gali atrodyti, kad vykstant atostogų kaukių imti neverta, nereikėtų galvoti, kad jomis pakaks pasilepinti grįžus namo. Pasak J. Liaudinienės, net ir trumpų išvykų metu kaukės padės odai atrodyti gražiai, o be to, jomis dalinantis su kompanija bus galima sukurti trumpą bendrą atostogų SPA, nesvarbu, ar planuose savaitgalis palapinėje, ar viešbutyje.

„Jei išvyka trumpa, naudinga pasiimti vieną, o jei išvykstate savaitei – kelias bioceliuliozės kaukes. Po karštos dienos, kai veidas įkaitęs, nugarintas vėjo, oda jautresnė, todėl vakare užsidėjus kaukę po 20 minučių oda bus atgaivinta, nuraminta bei sudrėkinta. Be to, ji labai pravers pamiršus naktinį kremą – nusiėmus kaukę likusiu skysčiu galima patepti veidą, kaklą, dekoltė sritį, – rekomenduoja vizažistė. – Norinčioms lengvesnio varianto, labai tiktų hidrogelio paakių pagalvėlės, kurios atvėsins ir sudrėkins saulės nubučiuotą odą. O pasiėmus daugiau kaukių ir pasidalinus su kelionės kompanionais bus galima sukurti 20 minučių atsipalaidavimo akimirką viešbučio balkone ar net miške esančioje pavėsinėje.“

Šveitiklis – gražiam įdegiui

Svarbu pasirūpinti ne tik veido, bet ir kūno oda, todėl vasaros kosmetinėje turi būti šveitiklis, tikina specialistė. Nušveista oda ne tik bus lygi, bet ir gražiai įdegs.

„Vasarą oda patiria daugiau iššūkių – vėjas, vanduo, saulė sausina odą, todėl ji pasidaro grubesnė. Vykstant atostogų reiktų nepamiršti šveitiklio, kuris padės įgauti lygų įdegį. Be to, ši priemonė padės išvengti šerpetojančios odos, nedidelių spuogelių. Šiltuoju metu patartina ieškoti švelnaus šveitiklio su smulkiomis dalelėmis. Jį naudojant nereiks bijoti, kad oda bus sudirginta, jautri. Svarbiausia šveičiant kūną tolygiai paskirstyti priemonę ir lengvai sukamaisiais judesiais masažuoti ne tik lengvai pasiekiamas vietas – kojas, rankas, pilvą, bet nepamiršti ir pečių, nugaros, pažastų. Kiekvienai kūno daliai reiktų skirti maždaug 10 minučių“, – pataria J. Liaudinienė.

Mano išsaugoti straipsniai