NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI
geriausi kremai nuo saulės
kremai su spf

Kaip apsisaugoti nuo žalingo saulės poveikio?

Nors saulė mums yra nemokamas vitamino D šaltinis, vis dėlto, ja negalima piktnaudžiauti. Ilgiau pabuvus saulėkaitoje, organizmas gali nukentėti nuo žalingų ultravioletinių spindulių. Jei norite savo odą apsaugoti nuo saulės kenksmingo poveikio, naudokite įvarius tam reikalui skirtus kremus, nevenkite ir kitokių praktinių priemonių.

Kokios praktinės priemonės gali apsaugoti nuo ultravioletinių spindulių?

Vasarą per saulėtas dienas, norint išvengti ultravioletinių spindulių poveikio, nuo 10 val. ryto iki 16 val. pavakarės vertėtų stengtis būti pavėsyje. Jeigu tai neįmanoma, tada patariama vilkėti šviesius, tamsius arba blizgančius drabužius, nes jie atspindi kenksminguosius spindulius labiau už baltus arba pastelinių spalvų medvilninius audinius.

O standaus audimo, laisvi drabužiai yra naudingi todėl, kad palaiko didesnį atstumą tarp kūno ir saulės. Naudingi yra ir tokie aksesuarai, kaip plačiabrylės skrybėlės ir kokybiški saulės akiniai, nes jie kartu nuo ultravioletinių spindulių apsaugo ne tik akis, bet ir veido, galvos bei kaklo odą.

Kuo pasižymi kremai nuo saulės?

Mūsų laikais kosmetikos rinkoje pilna pačių įvairiausių kremų nuo saulės. Jie leidžia būti lauke kada tik nori ir nesijaudinti dėl saulės žalingo poveikio. Kremai nuo saulės susideda iš netirpių dalelių, kurios atmuša ultravioletinius spindulius nuo odos, neleisdamos jiems prasibrauti gilyn į odos sluoksnius.

Dauguma šių kremų turi ir cheminių, ir fizinių aktyviai veikiančių sudėtinių dalių. Tik reikia įsidėmėti, jog kremą nuo saulės reikėtų pakartotinai tepti maždaug kas pora valandų. Arba po to, kai išsimaudėte arba suprakaitavote, tik tada oda gaus maksimalią apsaugą nuo kenksmingų saulės spindulių.

Ką reikia žinoti apie kremų stiprumą?

Kuo stipresnis kremas nuo saulės, tuo didesnę apsaugą garantuoja. Kremo stiprumas žymimas raidėmis SPF (Saulės Apsaugos Faktorius). Jos parodo tai, kiek sykių lėčiau ultravioletiniai spinduliai skverbiasi į odą, lyginant su neapsaugotu odos paviršiumi.

Pavyzdžiui, kai ant kremo parašyta SPF 15, tai reiškia, kad kenksmingieji spinduliai, naudojant šį kremą, skverbiasi į odą penkiolika kartų lėčiau. Toks kremas odą apsaugo maždaug 93 procentais, o kremas SPF 50 – tada apsaugo 98 procentais.

Mano išsaugoti straipsniai