JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
kvepalai 2024

Ką reikia žinoti renkantis kvepalus?

Šiandien ne tik parduotuvių lentynos, bet ir internetinės parduotuvės siūlo gausybę įvairiausių kvapų, išsiskiriančių unikaliomis natų kompozicijomis, kvapniųjų aliejų koncentracijos procentu bei akį traukiančiais buteliukų dizainais. Užduotis išsirinkti kvepalus – ne iš lengvųjų, ypač jeigu tai tenka daryti vienu kartu ar internetu. Vis dėlto, prieš renkantis aromatus vertėtų žinoti kelis svarbius dalykus apie kvepalus, kurie padės susiaurinti savo paieškas ir išsigryninti pageidavimus.

Kokios yra pagrindinės kvapų grupės?

Turbūt daugelis žinome, jog aromatų pasirinkimas yra subjektyvus kiekvienam žmogui, net iš pažiūros patrauklus ir malonus kvapas užpurkštas ant savos odos po kurio laiko gali pradėti erzinti. Pirmiausia vertėtų apsvarstyti, kokių grupių kvapai jums yra maloniausi:

· Gėlių kvapai. Šios grupės kvapai dažnai romantiški, spalvingi ir saldesni, o sudėtyje dominuoja gėlės: rožės, bergamotės, frezijos, jazminai, lelijos, narcizai, gardenijos ir pan. Gėlių grupė gali būti labai įvairi – tai ne tik tradiciniai ir egzotiniai augalai, pvz., rytietiškos gėlės, suteikiančios aromatui įdomaus aštrumo ar intensyvumo.

· Vaisių kvapai. Tai gana lengvi aromatai, išgaunami iš šaltų eterinių aliejų, kuriuose galima rasti tiek citrusinių vaisių, tiek salsvų uogų natų. Vaisių kvapai atitiks daugelio skonį, tačiau dėl savo gaivumo ir lengvumo išgaruos greičiau.

· Gaivūs kvapai. Šie kvapai yra ypač mėgstami sportininkų ar aktyvų laisvalaikį mėgstančių žmonių. Gaiviuose kvapuose dominuoja citrusiniai vaisiai ar augalai, kurie suteikia nuostabų švaros ir gaivos pojūtį.

· Medienos kvapai. Gilūs ir patvarūs aromatai, kurie sudaro puikų kvepalų pagrindą. Medienos natos ypač populiarios vyriškuose kvepaluose, tačiau šias subtilias natas mėgsta ir įvairaus amžiaus moterys. Kedras, muskusas, sandalmedis, cinamonas – tai labiausiai paplitusios medienos natos kvepaluose.

· Rytietiški kvapai, dar vadinami ambra. Tai ryškūs, aštrūs ir kitoniški kvapai, kurių kompozicijoje nesvetima vanilė, smilkalai, muskato riešutai, odos akordai.

Kuo svarbios kvepalų natos?

Kvepalų natos – tai kvapą sudarantis skirtingų natų derinys. Kiekvienas kvapas susideda iš trijų natų, o šias sudaro skirtingos sudedamosios dalys. Būtent dėl to aromatai nėra vientisi ir vienodi – juos sudarančios natos atsiskleidžia palaipsniui ir kiek skirtingai reaguoja ant kiekvienos odos. Viršutinės natos atsiskleidžia pirmiausiai, po maždaug pusvalandžio įsijungia širdies natos, o galiausiai pasirodo bazinės natos, kurios sudaro pagrindinę aromatų kompozicijos dalį.

Nors renkantis aromatus ypač svarbus praktinis patyrimas, turėdami šias bazines žinias jausitės labiau užtikrinti renkantis sau tinkamą kategoriją, o kvapo natų sąrašas taps naudingas įrankis, padėsiantis efektyviau ieškoti jums artimo aromato.

Aromatų paieškos gali būti smagios ir sėkmingos, kai žinote, ko ieškote. Net jeigu nuspręsite ieškoti kažko naujo ir nepatirto, procesas taps lengvesnis turint žinias apie pagrindines kvapų grupes ir kvapą sudarančias natas. Šie pagrindai padės geriau suprasti savo poreikius bei įvardinti savo lūkesčius kvepalų parduotuvės specialistui, kuris pasiūlys atitinkančius aromatus iš begalinės įvairovės.

Mano išsaugoti straipsniai