Inesa Skeivė yra „IK masažai“ įkūrėja, kineziterapeutė ir masažuotoja. Šioje srityje ji dirba apie penkerius metus, nuolat kvalifikuojasi ir gilina žinias įvairiuose mokymuose, nes masažai jai – ne tik profesija, bet ir gyvenimo būdas.
„Tai būdas padėti žmogui išgirsti savo kūną, gerinti sveikatą ir grąžinti vidinę pusiausvyrą bei emocinę ramybę“, – paaiškino moteris.
Begalinė nauda kūnui ir psichikai
Specialistė atlieka įvairius masažus, atsižvelgdama į žmogaus sveikatos būklę ir poreikius. Tai, pagrinde, giliųjų audinių, gydomieji, limfodrenažiniai, taškiniai, segmentiniai, sportiniai masažai. Taip pat veido ir galvos masažai.
I. Skeivės teigimu, masažai turi begalinę naudą kūnui ir psichikai.
„Masažas atpalaiduoja raumenis, gerina kraujotaką, mažina skausmą. Tačiau nauda ties fizinėmis savybėmis nesibaigia – žmonės jaučia ir emocinį poveikį: sumažėja nerimas, pagerėja miegas, atsiranda daugiau energijos. Kūnas ir protas yra susiję, todėl masažas veikia holistiškai visą žmogų ir taip padeda atrasti harmoniją“, – kalbėjo pašnekovė.

Masažų skirtumai
Bene labiausiai žmonės yra susipažinę su klasikiniu masažu, tačiau jis skirtas bendrai kūno savijautai gerinti, padeda atsipalaiduoti. Na, o štai gydomasis masažas orientuotas į konkrečias problemas: skausmus, raumenų spazmus, laikysenos sutrikimus. Čia naudojamos tikslingesnės, gilesnės technikos. Taip pat verta paminėti ir limfodrenažinius masažus, kurie yra švelnesni ir lėtesni, o jų tikslas – suaktyvinti limfos tekėjimą bei sumažinti skysčių kaupimąsi audiniuose.
Padeda greičiau atsistatyti po traumų
Masažuotoja pabrėžė, kad masažai gali padėti atsigauti po įvairių traumų.
„Po traumų labai svarbu atstatyti raumenų elastingumą, sumažinti randinių audinių įtampą, pagerinti kraujotaką pažeistoje vietoje. Masažas pagreitina gijimo procesą, mažina patinimus, padeda išvengti raumenų sąstingio“, – teigė ji.
Masažas skatina kraujo ir limfos tekėjimą. Geresnė kraujotaka reiškia daugiau deguonies ir maisto medžiagų audiniams, greitesnį raumenų atsistatymą.
„Aktyvi limfotaka padeda šalinant toksinus, mažina tinimą, stiprina imunitetą. Tai labai svarbu tiek profilaktiškai, tiek esant sveikatos sutrikimams“, – sakė specialistė.

Kam lankytis pas masažuotoją reikėtų dažniausiai?
Paklausus, kam dažniausiai reikėtų apsilankyti pas masažuotoją, I. Skeivė tikino, kad procedūros labiausiai rekomenduojamos sėdimą darbą dirbantiems, sportuojantiems bei vyresnio amžiaus žmonėms. Taip pat asmenims po operacijų ar patiriantiems didelį stresą.
„Sėdimą darbą dirbantiems, dėl įtampos pečiuose, kakle, nugaroje, sėdmenyse. Sportuojantiems – raumenų atsistatymui, traumų prevencijai. Vyresnio amžiaus žmonėms – sąnarių lankstumui, kraujotakai, bendrai savijautai palaikyti. Asmenims po operacijų, didelį stresą patiriantiems žmonėms – visiems, kurie nori palaikyti ar atstatyti sveikatą“, – dėstė masažuotoja.
Svarbiausia – konsultacija
Anot jos, išrinkti tinkamiausią masažą turėtų masažuotojas.
„Svarbiausia – konsultacija. Prieš pradedant, visada kalbuosi su klientu: apie nusiskundimus, darbo pobūdį, fizinį aktyvumą. Pagal tai parenku masažo tipą ir intensyvumą. Masažas turi būti ne tik malonus, bet ir tikslingas“, – paaiškino klaipėdietė.
Darbo metu ji dažnai derina kelių masažų technikas.
„Pavyzdžiui, galima derinti gydomąjį masažą nugarai su limfodrenažu kojoms arba papildyti giliųjų audinių masažą galvos bei veido masažu. Viskas priklauso nuo žmogaus poreikių ir sveikatos būklės“, – paaiškino ji.

Rekomenduoja lankytis reguliariai
Optimaliausia, lankytis pas masažuotoją, kartą per savaitę ar bent kas dvi savaites. Jei problema – ūmi, pradžioje gali reikėti kelių seansų per savaitę. Rekomenduojamas kursas – 7-15 masažų, atliekant 2-3 kartus per savaitę ar dažniau.
„Profilaktikai ir gerai savijautai palaikyti – kartą per mėnesį jau yra nauda. Svarbiausia – reguliarumas“, – rekomendavo I. Skeivė.
Dažniausiai girdimi mitai
Masažuotoja pabrėžė ir itin dažnai girdimą mitą apie masažus.
„Vienas dažniausių, kad masažas turi būti labai skausmingas, kad veiktų. Tai netiesa – skausmas turi būti „gerąja prasme“, bet ne per stiprus. Kitas mitas, kad masažas yra tik atsipalaidavimui. Iš tiesų, jis veikia kur kas giliau – tiek fiziškai, tiek emociškai“, – teigė specialistė.
Prisilietimas gydo
Vis dėlto, ji pabrėžė, kad kartais pasitaiko tam tikrų kontraindikacijų, kuomet lankytis pas masažuotoją nerekomenduojama.
„Tai – ūmios infekcijos, karščiavimas, aktyvios onkologinės ligos, trombozė, odos infekcijos ar atviros žaizdos. Tokiais atvejais visada rekomenduotina pasitarti su savo šeimos gydytoju. Bet didžiajai daliai žmonių masažas yra saugi ir naudinga terapija. Masažas nėra tik malonumas – tai viena efektyviausių sveikatos stiprinimo ir savęs pažinimo formų. Prisilietimas gydo – svarbu tik išmokti jį priimti paliekant problemas už kabineto durų ir pasinerti į malonumus“, – kalbėjo moteris.