JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Tarp jaunimo pastebima nauja anoreksijos forma: tai gali baigtis tragiškai

Tarp jaunimo pastebima nauja anoreksijos forma: tai gali baigtis tragiškai

Tikriausiai daugeliui yra žinomas anoreksijos terimas. Anoreksijos problemos mastai – itin dideli tarp jaunų žmonių ir ypač paauglių.

Maisto apribojimas, sportas iki išsekimo bei nuolatinis nepasitenkinimas kūnu budingas į anoreksiją linkusiems žmonėms. Visgi mokslininkai pastebi, jog ryškėja dar viena liga, būdinga jaunuoliams, ypač universitetų studentams.

Tai – alkoholeksija (angl. drunkorexia). Ši liga, anot mokslininkų, yra būdinga įvairaus amžiaus žmonėms, tačiau ypač gaji tarp jauno amžiaus žmonių. Ne, nesuklyskite, tai nėra alkoholizmas. Alkoholeksija – tai savanoriškas maisto atsisakymas ir gausus alkoholio vartojimas. Ji pasižymi tuo, jog vartojant gausius alkoholio kiekius, yra praleidžiami valgymai, todėl organizmui pristinga būtinų medžiagų ir elementų, gaunamų iš maisto produktų.

Profesoriai iš Hiustono univeristeto tyrė 1,200 studentų grupę. Tyrimo tikslas buvo išsiaiškinti, kiek žmonių turi alkoholeksijos požymių. Pasirodo, jog jų buvo apie 80% tyrime dalyvavusių jaunų žmonių! Buvo pastebėta, jog jaunuoliai ne tik piknaudžiauja svaigiaisiais gėrimais, bet ir dažnai renkasi maisto produktus, kuriuose nėra visų organizmui būtinų medžiagų. Tai yra, greitąjį maistą, pusfabrikačius, saldumynus ir t.t.

Tyrimui vadovavęs profesorius Dipali Rinker teigė, jog dauguma jaunuolių prieš šėliojimus naktiniuose klubuose, kur vartojamas alkoholis, tinkamai nepavalgo, todėl tai skatina greitesnį bei stipresnį alkoholio veikimą, didina traumų, širdies priepuolių bei kitų sveikatos sutrikimų riziką.

Mokslininkų teigimu, didelis alkoholio vartojimas sukelia tragiškas pasėkmes, o jei alkoholis yra vartojamas ribojant maisto produktus, baigtis gali būti itin liūdna.

Mano išsaugoti straipsniai