JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Sunki jaunystė: paauglių dievaitė Lana del Rey su alkoholizmu kovojo jau 15-os

Sunki jaunystė: paauglių dievaitė Lana del Rey su alkoholizmu kovojo jau 15-os

Kiekvieną šeštadienį atnaujinamoje panele.lt rubrikoje „It Girls“ – tik įdomiausios Lietuvos ir pasaulio merginos. Šįkart rubrikoje – melancholiškoji diva Lana del Rey, kuriai abejingų nelieka. O ar žinojai, kad klausant jos dainų vertingų dalykų galima išmokti?

Vieni ją laiko viena netikriausių, nenatūraliausių ir paprasčiausiai erzinančių atlikėjų visoje dabartinėje muzikos industrijoje. Kitiems ji – mūza, deivė, įkvėpimas kurti ne tik savo stilių, bet ir savotišką gyvenimo būdą. Vieni pranašavo, kad jos žvaigždė užges taip pat greit, kaip ir įsiplieskė, kiti sako, kad ši išskirtinės išvaizdos moteris, savo nostalgiškomis melancholiškomis dainomis mus žavės dar daug metų. Gali ją dievinti, gali nekęsti, tačiau apie Laną del Rey, dvidešimt septynerių metų Amerikietiškosios Svajonės fenomeną nežinoti beveik neįmanoma.

Lana Del Rey
Lana Del Rey
Vida Press

Ji atsirado tarsi iš niekur. Vieną dieną visas Pasaulis, rodos, net nenutuokė apie Elizabeth Woolridge Grant, o kitą kiekvienas netingintis savo Facebook paskyroje jau dalinosi pastelinių spalvų, keisto turinio vaizdo įrašu, kur putlialūpė Lana del Rey suokė apie video žaidimus. Staiga muzikos gerbėjai pasidalino į dvi dalis – šios dainos nekenčiančius ir tuos, kurie ją dievina. Kad ir kuriai pusei priklausei, apie Laną nežinoti tiesiog negalėjai. Merginos norėjo būti panašios į ją, vaikinai norėjo draugauti su tokia kaip ji, o melancholiškas liūdesys staiga tapo madingas.

Rodos, sunku suvokti, kodėl jaunimą taip labai paveikė Lana del Rey. Jos apsilankymas Vilniuje 2013-ųjų vasarą buvo didelis džiaugsmas didelei daliai paauglių, o mada fotografuotis ar į gatvę išeiti ant galvos užsidėjus gėlių vainiką, neblėsta iki šiol. Bandant aiškintis tokias Lanos populiarumo priežastis, į galvą šauna kelios idėjos. Akivaizdu, jog ši atlikėja parduoda svajonę. Kiekvieną savo klausytoją, net ir patį nepatikliausią, ji priverčia susižavėti „auksiniais“ Amerikos laikais ir pradėti analizuoti dainose užslėptas užuominas, kad geriau suprastum, kas jose norima pasakyti.

Vaizdo klipo „National Anthem“ dėka didžioji dalis paauglių ne tik pamatė 1962-ųjų metų Marilyn Monroe atliktos „Happy Birthday Mr.President“ dainos Lanos versiją, bet ir jos akimis stebėjo stilizuotą prezidento Kenedžio nužudymą. Jos dainose yra užuominų į poeziją bei literatūrą (pavyzdžiui, Oskaro Vaildo, Vladimiro Nabokovo kūrybą), kas skatina aktyvesnius fanus panagrinėti savo mylimos atlikėjos mėgstamą kūrybą, ir į šiuolaikines muzikos žvaigždes, kas daro Lanos dainas artimesnėmis jaunųjų klausytojų ratui.

Lana Del Rey
Lana Del Rey
Vida Press

Lana del Rey yra ne tik talentinga dainų kūrėja, atlikėja bei video klipų režisierė, bet ir puikus įrodymas, jog jeigu nesi patenkintas su tuo, kas esi, gali paprasčiausiai tai pakeisti. Augusi itin turtingoje šeimoje, vaikystę bei paauglystę leidusi apsupta turtų ir prabangos, Elizabeth Grant niekada nebuvo laiminga. Jau penkiolikos ji pradėjo gydytis savo priklausomybę nuo alkoholio ir ne kartą komentuodama šį faktą įvairiuose interviu, tiesiogiai ar netiesiogiai Lana priminė fanams, kad nei pinigai, nei prabanga laimės tikrai neatneša, o alkoholiu ji bandė užpildyti spragą, kurios tėvų turtai užpildyti nesugebėjo. Išsigydžiusi savo priklausomybę ir patraukusi kūrybiniu keliu, Elizabeth susikūrė kitą aš – tokią, kokia norėjo o jos pačios žodžiais – ir turėjo tapti. Lana del Rey – ne jos alter ego, o kažkas, ką Lizzy Grant savyje slėpė nuo pat vaikystės, bet tik užaugusi išdrįso išlaisvinti.

Mano išsaugoti straipsniai