Žurnalo MANO NAMAI metinė prenumerata su 53% NUOLAIDA!

In memoriam: saldžios vaikinų grupės (video)

Daug gerbėjų su nekantrumu laukia gegužės dvidešimtąją į Lietuvą koncertuoti atvyksiančių „Backstreet Boys“ vaikinų. Šiandien, kai muzikinė rinka atvira naujovėms, kupina netradicinių formatų, vaikinų grupės nebėra tokios populiarios kaip prieš dešimtmetį, kai dėl jų iš proto kraustėsi kone visas pasaulis, panelės rinko iškarpas iš žurnalų, vaikinai kopijavo jų stilių…
Vaikinų grupių išties yra be galo daug, na, ar bent jau kadais jų tiek buvo. Buvo, kol suprato, kad jų pernelyg daug, kad jie pernelyg panašūs. Daugelis grupių iširo, atlikėjai pradėjo solines karjeras. Išliko tik patys populiariausi, žaviausi ir geidžiamiausi.


DELFI gatvė šį kartą domisi saldžių baladžių atlikėjais ir merginų širdžių ėdikais bei jų klestėjimo amžiumi.


Pirmenybę teikiame „Backstreet Boys“, „N Sync“, „O-zone“ ir „Westlife“ vaikinų grupėms. Nors tik „Westlife“ ir „Backstreet Boys“ tebekoncertuoja šiandien, nei „O-zone“ nei „N Sync“ populiarumu negalėjo skųstis, o šių grupių vaikinai vis dar geidžiami ir populiarūs.

Vaikinų grupės sėkmę lemia darna?

„N Sync“ [1995 – 2002]. Per septynerius gyvavimo metus ši vaikinų grupė pardavė 56 mln. įrašų, dainavo arba įrašė dainas su „Aerosmith“, Mary J Blige, Britney Spears, Nelly, Michaelu Jacksonu, „The Jackson Five“, Stevie’u Wonderu, Celine Dion, Gloria Estefan. Prieš septynerius metus jie pasirodė viename „Simpsonų“ epizode.


Įdomi grupės pavadinimo kilmė. Tai ne tik žodis, sudėtas iš vaikinų vardų paskutinių raidžių – JustiN, ChriS, Joey, Jason, Jc., bet ir sutrumpintas angliškas žodis, reiškiantis darną ir sutarimą (sync – angl. darna).


Jau po pirmo grupės pasirodymo tiek vaikinai, tiek jų vadybininkas suprato, kad grupė pernelyg panaši į „Backstreet Boys“ penketą. Todėl buvo pasamdytas tų pačių „Backstreet Boys“ vadybininkas Johny’s Wrightas. 2002 „N Sync“ paskelbė karjeros pertrauką ir tik 2007 grupė oficialiai pranešė apie išsiskyrimą.

Vaikinai, turintys svajonių

„Westlife“ [1998 – dabar]. Tai keturių airių vaikinų grupė, pradėjusi dainuoti paaugliams, vėliau pasirinkusi kiek subtilesnį repertuarą – balades. Šios grupės susikūrimui nemažai įtakos taip pat turėjo „Backstreet Boys“ stilius.

Netrukus „Westlife“ švęs dešimties metų scenoje jubiliejų. Šia proga vaikinai surengs koncertą ketvirtame pagal dydį Europoje stadione šių metų birželio pirmą dieną. Taip pat birželio viduryje bus išleista autobiografinė „Westlife“ knyga „Westlife – The Autobiography“, skirta sceniniam jubiliejui pažymėti.


Po to, kai vaikinai baigs koncertinį turą „Back Home Tour“, jie žada daryti pertrauką ir nekoncertuoti bent metus.


Populiariausi „Westlife“ hitai, patekę į Didžiosios Britanijos topų pirmąsias vietas – „I Have a Dream“, „Against All Odds“, „Swear It Again“… Iki šiol kai kurios merginos dėl jų pasirengę nusimauti kelnes…


Vaikinų meilės po citrinmežiu

„O-Zone“ [1999-2005]. Danas Bălanas, Radu Sîrbu, Arsenie Todiraş – vaikinai, matyt, labiausiai žinomi dėl savo hito „Dragostea din Tei”, arba „Meilė po citrinmedžiu”, kaip šios dainos pavadinimas skambėtų lietuviškai.

Grupės „O-Zone“ vaikinai – iš Rumunijos kilę moldavai, gimtojoje Rumunijoje žaibiškai išpopuliarėję su daina „You Didn‘t Answer My SMS“.


Deja, grupė, prieš kelerius metus traukusi „Vrei za pleci dar nu ma, nu ma iei”, 2005 išsiskyrė, vaikinai pradėjo solines karjeras. Grupė teigia, kad tiesiog nesutapo interesai ir bendri siekiai, o grupės įkūrėjui ir prodiuseriui pasiūlius reformuoti „O-Zone“, vaikinai pasuko skirtingais keliais.

Daugiausiai uždirbanti visų laikų vaikinų grupė

Backstreet Boys [1993 – dabar]. Tai vaikinų grupė iš Amerikos, nominuota Grammy apdovanojimui, atliekanti pop, pop rock ir piano pop stiliaus dainas, buvusi pavyzdžiu daugeliui vaikinų grupių.

Pirmasis Backstreet Boys vaikinų koncertas įvyko Floridoje, kur jų paklausyti susirinko 3000 paauglių. Buvę penkiese, dabar vaikinai dainuoja be Kevino Richardsono, palikusio grupę tam, kad sukurtų šeimą. Dabar „Backstreet Boys“ keliauja su pasauliniu turu „Unbreakable Tour“.


Negalima nepaminėti „Backstreet Boys“ vadybininko Johny’o Wrighto. Sakoma, kad būtent jo dėka ši vaikinų grupė tapo žinoma ir mėgstama visame pasaulyje.


Nuo 2005 metų „Backstreet Boys“ kardinaliai pakeitė savo repertuarą, stengdamiesi įtraukti kuo daugiau gyvos muzikos, patys grodami gitaromis ir pianinu.


1998-taisiais vaikinai iš Orlando miesto mero gavo miesto raktus. Šis simbolis „Backstreet Boys“ įteiktas už labdaros koncertą tornado aukoms.


Baigę koncertuoti, vaikinai 2009 m. planuoja pradėti įrašinėti naująjį albumą ir tikisi, kad jis pasirodys jau po metų.

Nuo pat gyvavimo pradžios „Backstreet Boys“ jau pardavė daugiau nei 100 milijonų įrašų. Matyt, ne veltui grupė vadinama pelningiausia visų laikų vaikinų grupe.

Jau praėjo net penkiolika metų nuo bemaž populiariausios vaikinų grupės „Backstreet Boys“ įsikūrimo. Subrendo ir paseno ne tik patys vaikinai, bet ir mergaitės, dar ano dešimtmečio pradžioje dievinusios širdžių ėdikus.

Dabar išties nemažai tų paaauglių – motinos, į dar tebegyvuojančių grupių koncertus atsivedančios jau savo mergaites.

Tad, jei nturite bilietų į „Backstreet Boys“ koncertą, tuomet bent jau nupūskite dulkes nuo senų kompaktinių plokštelių ir prisiminkite, kas buvo prieš gerą dešimtmetį.

Mano išsaugoti straipsniai