NET 53% NUOLAIDA ŽURNALO MANO NAMAI PRENUMERATAI

„Mandragora“ – lietuvių metalo ambasadoriai (video)

„Mandragora“ –jau dešimtmetį gyvuojanti melodingojo death metalo grupė. Daugybę kartų groję įvairiuose koncertuose bei festivaliuose, įrašę vieną debiutinį albumą bei porą demo įrašų, konkurse „Wacken Metal Battle Lithuania“ iškovoję galimybę dalyvauti grandijoziniame festivalyje Vokietijoje, šiandien kalbasi su mumis.
„Mandragora“ – Lietuvių metalo viltis, kuri atstovaus Lietuvą kasmetiniame Vokietijos sunkiosios muzikos festivalyje „Wacken Open Air“, sutraukiančiame virš 60,000 lankytojų.


DELFI gatvė: ką reiškia pavadinimas „Mandragora“?

„Mandragora“: tai yra fantastinė būtybė, demonas.


DELFI gatvė: nuo ko viskas prasidėjo? Kaip kilo idėja suburti metalo grupę?

„Mandragora“: prasidėjo viskas prieš 10 metų, kai gitaristas Rimas atvyko į Vilnių studijuoti. Pradžioje ieškojęs tinkamos grupės, kurioje galėtų muzikuoti, tačiau neradęs, nusprendė pats suburti muzikantų kolektyvą.

Netrukus tai buvo įgyvendinta. Po metų įvyko pirmas koncertas naujų grupių festivalyje „Naujas Kraujas“ buvome pastebėti ir gerai įvertinti.

DELFI gatvė: ar keitėte muzikos stilių, kaip nors brendote? Ką grojote, kol atradote dabartinį skambesį?

„Mandragora“: stilius labai nekito. Lyginant su senesne kūryba, dabar muzika griežtesnė, techniškesnė. Tačiau melodingumas išlieka. Anksčiau grupėje buvo moteriškas vokalas, dabar jo nėra.

DELFI gatvė: ar daug grupės narių pasikeitė nuo pradinės sudėties?

„Mandragora“: Per 10 „Mandragoros“ egzistavimo metų, grupėje pasikeitė 8 muzikantai. Vienintelis iš originalios sudėties liko Rimas. Grupės narių kaita labai stipriai paveikė muzikinę veiklą. Nauji žmonės vis įnešdavo ką nors nauja.

DELFI gatvė: ar ilgai užtrukdavo naujo muzikanto paieškos?


„Mandragora“: surast naują žmogų nebūdavo sunku, nes „Mandragora“ Lietuvos underground’e buvo žinoma jau seniai. Tačiau būdavo paaukojamas koks pusmetis naujam nariui adaptuotis, tai apsunkindavo koncertinę veiklą, naujų dainų kūrimą, bei įrašų gamybą.


DELFI gatvė: kuo grojantį žmogų rasti sudėtingiausia?


„Mandragora“: sunkiausia grupėms būna surasti būgnininką, tačiau mes su tuo nebuvome susidūrę. Neseniai būgnininkas Emilis, kuris grojo beveik nuo pat pradžių, paliko grupę. Pamainą radome labai greitai, skirtingai negu ieškodami vokalisto: prieš pora metų naujo vokalisto paieška užtruko beveik pusmetį.

DELFI gatvė: ar per dešimt grupės gyvavimo metų nebuvo kilęs noras viską mesti?

„Mandragora“: „Mandragoros“ pagrindinis veidas yra Rimas, tad nuo jo ir priklauso grupės egzistavimas. Nors ir palikdavo grupę vieni kiti muzikantai, tačiau greitai randamos pamainos neleido pristabdyti muzikinės veiklos.

Dar nebuvo tokių metų, kad „Mandragora“ sustabdytų koncertinę veiklą. Atjaunėjus grupės veidui, padidėjo entuziazmas groti.

DELFI gatvė: ar Lietuvoje įmanoma pragyventi iš muzikos? Kaip vertinate Lietuvos alternatyviosios muzikos sceną?

„Mandragora“: Iš tokios muzikos, kokią mes grojame, Lietuvoje pragyventi tikrai neįmanoma. Tam rinka yra per maža, todėl grojam tik savo malonumui.


O apie alternatyviąją muziką Lietuvoje nuomonę turime teigiamą: pastebime, jog padėtis vis gerėja. Ne mūsų popmuzikos, o būtent alternatyviosios muzikos scena gali garbingai atstovauti Lietuvą užsienyje.


DELFI gatvė: kaip nusprendėte dalyvauti „W:O:A Metal Battle Lithuania“? Kaip jautėtės laimėję?

„Mandragora“: sužinoję apie šį konkursą, iš karto nutarėme siųsti paraišką, kadangi niekada nepraleidžiame progos sudalyvauti panašiuose renginiuose.

Tai pirmas toks didelis grupės laimėjimas, tad pergalės džiaugsmas neišpasakytas. Bus ne tik malonu sugroti „Wacken‘e“, tačiau ir pamatyti tokį aukšto lygio renginį, kuriame gros nemažai mūsų mėgstamų grupių.

DELFI gatvė: ar turite mėgstamą grupę, į kurią lygiuojatės?

„Mandragora“: nesilygiuojame į jokias grupes. Mūsų muzika yra mišinys įvairių metalo muzikos stilių. Tad „Mandragoros“ skambesiui įtakos turėjo labai daug skirtingų sunkesnės muzikos kolektyvų.

DELFI gatvė: ką žadate ateityje?

„Mandragora“: visų pirma norime kuo geriau pasirodyt konkurse Vokietijoje. Laimėti ten nesitikime, tačiau tai bus didelė galimybė „įplaukti“ į platesnius vandenis – parodyti save pasauliui.

Kitas etapas – įrašas. Paskutinis ir vienintelis albumas buvo išleistas prieš penkis metus, tad susikaupė nemažai naujos medžiagos kitam albumui.

Pažadėt, kada jis pasirodys, kol kas labai sunku, nes į jį reiks įdėti daug darbo. Norime turėti įrašą, kurį galėtume parodyti ir užsienio šalims. Tad trečias etapas bus užsienio rinka.

Mano išsaugoti straipsniai