Geriausia Kalėdinė dovana - žurnalo MANO NAMAI prenumerata!

Tomas Sinickis iš “Gravel”: “jaunimui perspektyvų yra lygiai nulis”

Kandžiomis replikomis ir netradicine muzika jie privertė prie lengvo popsiuko pratusį lietuvį suklusti ir stebėtis. Pasirodo Lietuvoje yra ne tik “fonograminė” muzikos scena.

“Gravel” oficialiai pradėjo koncertuoti prieš keletą metų, tačiau “Gravel” kompanijos lyderis teigia, kad iš tikrųjų grupė buvo susikūrusi jau 80-ųjų pabaigoje – darželyje. Kokie jie, tie “Gravel”, iš tikrųjų aiškino grupės lyderis Tomas Snickis.

Esi minėjęs, kad dirbi dar ir informacinių technologijų srityje. Kuri veikla tau yra įdomesnė: muzikanto ar verslininko?

Esu baigęs ekonomikos ir verslo vadybos mokslus ir esu įsitikinęs, kad visuomenė investavo į mano švietimą tam tikrą pinigų kiekį, o aš turiu atiduoti “duoklę” visuomenei, sukurdamas daugiau darbo vietų, sugalvodamas inovacijų…

Verslas Lietuvoje yra korumpuotas. Kyšiai egzistuoja tiek valstybinėse institucijose, tiek privačiose įmonėse. Aš galėčiau pasakoti valandų valandas apie lojalumą, darbuotojų niekinimą, etiškuma, partnerystę, kyšininkavimą, tačiau tai nėra svarbu eiliniam skaitytojui. Manau, kad šiuo metu Lietuvoje nuoširdžiam ir teisingam jaunimui perspektyvų yra lygiai nulis.

Ar bendrauji su savo muzikos gerbėjais? kokių nuomonių išgirsti?

Man bendrauti yra labai sunku. Aš noriai bendrauju su tais, kurie nėra “paplaukę”. Man sunku kalbėti su žmogumi, kuris man penkias minutes aiškina, kaip jį paveikė mūsų muzika ir vis nusišneka. Kritiką aš priimu ramiai. Mes jau supratome, kad Lietuvoje yra dvi grupių kategorijos: tos, kurias kritikai skatina ir tos, kurias peikia. Normalių grupių nebeliko.


Grupė Gravel kovoja prieš “fonograminį” muzikos skambesį. Ar dar nepavargote įrodynėti, kad “gyva” muzika yra geresnė?


Visų pirma, reikia suprasti, kad mes niekam neįrodinejame, kad “gyva” muzika yra geresnė. Jeigu žmogus šito nesupranta – jis turėtu grįžti į pagrindinę mokyklą.

Žmonės, kurie mus kviečia į koncertus visada žino, ko iš mūsų tikėtis, ką ir kaip grosime. Pamenu vieną atsitikimą, kai mes atvažiavome groti į miesto šventę, rengėjai pastate būgnus, bet tų būgnų nebuvo kam įgarsinti.

Mes negalėjome pagalvoti, jog įmanoma groti “negyvai”, o jie negalėjo pagalvoti, kad įmanoma groti “gyvai”. Tačiau toks atvejis buvo vienintelis. “Gyvas grojimas yra gerai” tai aksioma – jo teisingumo įrodinėti nereikia.


Dažnai Gravel lyginami su brit-rock’o 9-ojo dešimtmečio atlikėjais. Ar jūsų stilius keisis ar liksite jam ištikimi?

Aš nemanau, kad mes grojame 9-ojo dešimtmečio brit-pop’a. Mūsų debiutiniame albume tipinio “brit-pop” dainų nėra labai daug. Visi “klijuoja” mums šią etiketę dėl mūsų arogancijos. Taip, mus stipriai paveikė “brit-pop”, mes iš jo pasisėmėm labai nedaug.


Mūsų stilius yra labai įvairus ir jis keisis, bet melodingumas turi išlikti. Melodingumas ir pop struktūra yra svarbiausias dalykas, kurį išmokome.

Kaip manai, koks yra “vidutinis” Gravel grupės klausytojas?


Aš tikiuosi, kad klausytojai yra įvairūs.

Daugiausia komplimentų susilaukiame iš vidutinio amžiaus žmonių. Jie yra drąsesni ir sugeba pasakyti: “Jūs mums primenate jaunystę”. Man labai malonu per koncertus matyti penkiolikmečius ar šešiolikmečius, kurie sugebėjo prasibrauti į klubą.

Aš klausiausi tokios muzikos, kai buvau paauglys ir nemanau, kad muzikos stilių galima įsrpausti į tam tikrus klausytojų amžiaus rėmus.

Nors esate minėjęs, kad “Gravel” yra ne tokia populiari kaip kitos Lietuvos grupės, bet jus jau žino daugelis. Taigi, kokie populiarumo trūkumai ir privalumai?


Man pagrindinis trūkumas yra tai, kad žmonės mūsų nepriima rimtai, atsižvelgdami, į tai iš ko mes “valgome duoną”.

Nuo išpuolių ir naktinių skambučių mus kažkiek gelbėja mūsų griežtas įvaizdis. Policininkai mus baudžia taip pat “sėkmingai”, populiarumas čia negebsti. Dėmesys,manau, yra labiau trūkumas negu privalumas.

Šiek tiek papasakok apie tai, kaip vyksta “paruošiamieji” darbai naujam albumui? Kuo jis skirsis nuo debiutinio jūsų darbo “Pockets Full Of Fun”?

“Paruošiamieji” darbai prasidėjo vos baigus “Pockets Full of Fun”. Dainų mes tikrai esame prikūrę pakankamai keliems albumams į priekį.

Koncertuodami vis išbandome naujus kūrinius, žiurime, kaip publika į juos reaguoja, retkarčiais įrašome “gyvus” pasirodymus į vaizdajuostes, kad suprastume, ar dainas atliekame tvarkingai. Per NML pasirodymus kiekvieną kartą išbandome kitokias dainas. Brolis (Miroslavas Sinickis) juos aranžuos, o nuo Gegužės vidurio planuojame pradėti įrašinėti.


Ar pagaliau galime tikėtis išvysti jūsų video-klipą?

Klipas jau nufilmuotas dainai “Easter Song”. Klipą režisavo Emilis Vėlyvis. Neįsivaizduojame, kaip jis atrodys, tačiau Emiliu pasitikime visiškai, todėl palikome visišką laisvę daryti su kūriniu, ką jis tik nori. Tikimės, kad per Velykas jį galės išvysti televizijų žiūrovai.

Kur artimiausiu metu gerbėjai galės pasiklausyti jūsų koncertų?

Balandžio 12 dieną klube “Tamsta” įvyks mūsų paskutinis koncertas Vilniuje prieš antrojo albumo irašų pradžią.

Mano išsaugoti straipsniai