Lietuvos hiphopo mėgėjams Mesaja neblogai pažįstamas. O jis ne iš dangaus nukrito, kaip pats sakė, o mamos įsčiose išnešiotas, nuo vaikystės muzikos apsuptas. Šeštoje klasėje netgi “brūkštelėjo” fantastinį romaną, savo apimtimi nenusileidžiantį net pripažintiems kūriniams. Nors jam tik 19 metų, tačiau savo darbų jis nesureikšmina: “Žiūrint kaip lyginsim. Aš nesu kepsnio iškepęs, o kitas juos kepa kiekvieną dieną”.
Patriotas ne dėl patriotizmo
Tačiau pradėkime nuo pradžių. Hiphopu Mesaja susidomėjo ne iš karto.
“Domėjausi įvairiais muzikos žanrais, niekada nebuvo taip, kad domėčiausi viena sritimi, ieškojau kažko daugiau, negu gali pasiūlyti radijas”, – teigia vaikinas. O jo akiratis išties platus. Atlikėjas visuomet domėjosi literatūra, matyt, dėl to kilo idėja sujungti muziką bei prozą ir tai įgavo repo formą.
Pirmieji bandymai šioje srityje buvo kūriniai anglų kalba, tačiau nei vieno angliško teksto MC Messiah albume “Antimaterija” nerasime. Prakalbus apie tai Žygis pasako labai reikšmingą frazę: “Gimiau šalyje, kur žmonės kalba viena seniausių Europoje kalbų, tad turiu puikią galimybę pabūti išskirtinis, kadangi repuojančių angliškai – pilnas pasaulis”.
Albumas “Antimaterija” pripažintas geriausiu
Visai neseniai MC Messiah išleido savo pirmąjį albumą – “Antimaterija”. Tai nėra tradicinis hiphopo albumas, panašiau į eksperimentą nei į tikrą repą, tačiau šių metų Lietuvos hiphopo apdovanojimuose būtent šis albumas buvo pripažintas geriausiu.
“Būtų galima pasiginčyti, ar tai tikrai repo albumas”, – su šypsena kalba Žygis.
Galima ginčytis, bet faktas yra – apdovanojimas atlikėjo rankose.
Tai laužytų siužetų, originalus, interaktyvus bei postmodernistinis darbas, į kurį (kad ir kaip nuvalkiotai tai beskambėtų) atlikėjas įdėjo dalelę savęs – medžiagos skiautelę iš vaikystės drabužių.
Viename kūrinyje jis užsimena “interpretuok mane”, tad įtempkite klausą, pasitelkite vaizduotę ir interpretuokite patys.
Įdomiausias kūrinys dar bus sukurtas
Atlikėjas savo kūrinius vertina labai kritiškai: “Jie sensta tarsi kompiuteris, galvoje atsiranda vis naujų idėjų, kurias norisi įgyvendinti, todėl natūralu, jog požiūris keičiasi. Kūryba kyla iš gyvenimo, jausmo arba vaizduotės sukeltos iliuzijos. Kiekvienas kūrėjas atskleidžia dalelę savo realybės, savosios unikalios istorijos fragmentą ar fantazijos sukurtą teoriją”.
Prakalbus apie brangiausius ir geriausius kūrinius, Mesaja iš karto perspėja, jog “geriausias kūrinys dar bus sukurtas”. Turbūt toks, kurio ir mintys bus sodrios, ir idėja pranašo vardo verta.
Antibanalumo teorija
Dažnai žmonės kalba apie banalumą, ypač muzikoje. Vienam banalūs lietuviški pop muzikos tekstai, kitam romantiški pasimatymai žvakių šviesoje, o kitas netgi visą pasaulį mano esantį banaliu.
Mums su Žygiu prakalbus apie tai, net diktofonas įkaista. Į klausimą: “kas yra banalu?”, ne taip lengva rasti atsakymą. Banalu tai, kas nestebina? Ne, turbūt ne tai. Po ilgų pokalbio (tylos, pasvarstymų) pauzių atlikėjas pateikia savo teoriją, jog “banalumas – pernelyg dažnai pasikartojantys dalykai tame pačiame kontekste”.
Galbūt todėl mums ir yra banalūs dalykai, kurie girdimi arba matomi “ant kiekvieno kampo”. Turbūt geriau atrasti pačiam, negu girdėti tai, ką žinai.
Reikia domėtis įdomiais dalykais
Viskas, kas suteikia laimę slypi paprastuose dalykuose, mažose pergalėse ir džiaugsmuose. Besiklausant Mesajos supranti, kad jis žino, ko nori iš gyvenimo (banalumo temą palikime nuošalyje).
“Viskas gyvenime yra paprasta, bet dėl to paprastumo žmonės tai atmeta”, – teigia jaunasis atlikėjas. Paklaustas apie ateities tikslus, Mesaja užsimena apie antrąjį albumą – tai vienas iš konkrečiausių jo atsakymų.
Viso gyvenimo tikslas jam yra domėtis įdomiais dalykais. “Jeigu sustočiau, apaugčiau samanomis ir kalvelė virš manęs susidarytų, būčiau pagal jūros vandens lygį – nekintantis, o kai visuomet judi, mąstai, domiesi, niekaip samanomis neapaugsi”,– šmaikštauja atlikėjas.
Be to, neužmirškime, jog jis žadėjo sukurti geriausią kūrinį – tai tegul būna dar vienas tikslelis ateičiai.