JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Indrė Stonkuvienė: Šiuo metu praskaidrinti mintis man padeda sportas               

Indrė Stonkuvienė: Šiuo metu praskaidrinti mintis man padeda sportas               

„Šiuo metu turime turėti ypatingai daug stiprybės savyje tam, kad galėtumėm padėti kitiems“, – sako iniciatyvų kūrėja, televizijos laidų vedėja Indrė Stonkuvienė. Garsi moteris tikina, kad jai šiuo metu nepasiduoti neigiamoms emocijoms padeda fizinė veikla. Anot jos, sudėtingu laikotarpiu kiekvienam svarbu ne užsidaryti savyje ar priešingai – save atiduoti tik kitiems, o ieškoti stiprybės kasdienybėje ir nepamiršti savęs. Antraip bus sudėtinga išlaikyti šaltą protą, nurimti ir susikaupti, „Mary Kay“ renginyje, kurio tikslas įkvėpti stiprybės moterims, sako nuomonės formuotoja ir dalinasi patarimais, kaip tai padaryti.

„Nors emocijas šiuo metu suvaldyti labai sunku, negalime leisti, kad jos mus užvaldytų. Vienybė ir pagalba kitiems man padeda nepasiduoti ir suvaldyti emocijas. Dabar daugybei žmonių reikia paramos ir palaikymo, todėl negalime užsidaryti savyje. Turime dalintis tuo, kuo pajėgiame. Juolab, kad pagalba gali nuraminti. Svarbiausia padedant kitiems nepamiršti, kad būtina rūpintis savimi ir savo emocijomis, – pasakoja I. Stonkuvienė.

Rasti laiko atsikvėpti

Anot garsios moters, normalu, kad šiuo metu daugelis jaučia nerimą, baimę, pyktį. Tačiau tam, kad neigiamos emocijos neužvaldytų, svarbu paklausti savęs, kas šiuo metu labiausiai padėtų nurimti.

„Tam, kad išliktumėm stiprios, svarbu ir įsiklausyti į save, paklausti savęs, kaip šiuo metu galime sau padėti nurimti, bent trumpam atsikvėpti, sugrįžti į save. Man labai padeda fizinė veikla, nes pavyzdžiui, šiuo metu knygas skaityti sunku, jaučiu kaip mintys laksto. Jei suprantu, kad mano vidiniam aš nesinori, nepavyksta skaityti knygų, tuomet kam save versti. Taip tik dar labiau „apkrausime“ save, – sako I. Stonkuvienė. – Būdų, kaip šiek tiek atsipalaiduoti yra įvairių ir visi jie labai individualūs: vieni medituoja, kitiems nurimti padeda apsilankymas sporto klube ar mankšta namuose, tretiems – karšta vonia. Svarbiausia suprasti, kas iš tiesų padeda, ir to imtis.“

Buvimas su artimaisiais

Stiprybės suteikti gali ir buvimas su artimaisiais, šeima, draugais. Mat šiuo metu itin svarbu ieškoti balanso kasdieniame gyvenime – rasti būdų tiek pasirūpinti tais, kuriems pagalbos reikia labiausiai, tiek savimi, tiek artimaisiais.

Indrė Stonkuvienė
Indrė Stonkuvienė
Pranešimas spaudai

„Laikas su šeima yra ypatingai svarbus, turime vertinti, ką turime. Tad turime kalbėtis, išklausyti ir patys pasipasakoti. Todėl tarp nuolatinio informacijos srauto tikrinimo, žinių stebėjimo, pagalbos būdų paieškos svarbu rasti laiko susitikimams, pokalbiams, bendrai veiklai. Taip pat kaip ir mums patiems, taip ir mūsų artimiesiems reikia pailsėti, todėl nematau nieko blogo, jei grįžę po darbų įsijungsime ne žinias, o komediją ir pavakarieniausime su šeima arba pažaisime stalo žaidimą. Turime paskirstyti savo dėmesį ir nepamiršti, kad laikas su draugais, artimaisiais padės „neperdegti“ sudėtingu metu“, – „Mary Kay“ renginyje patarimu dalinasi I. Stonkuvienė.

Nesijausti kaltam

Noras pailsėti nuo informacijos srauto ir itin stiprių emocijų, yra natūralus ir nereikėtų jaustis kaltam kuriam laikui atsitraukus nuo ekranų ir naujienų, tikina I. Stonkuvienė:

„Pajutus, kad informacijos per daug, kad darosi sunku, reiktų padėti telefoną, išjungti kompiuterį, televizorių ar tiesiog perjungti kanalą. Jei norime atsitraukti bent valandai nuo informacijos srauto – taip ir padarykime. Turime nepamiršti, kad mes patys esame tie, su kuriais laiko praleidžiame daugiausiai, tad turime klausytis savo poreikių nespausti, negraužti savęs. Be to, negalime visiškai atsiriboti nuo savo kasdienybės – turime dirbti darbus, rūpintis šeima, bendrauti. Tai nereiškia, kad bet kokia veikla atitrauks mus nuo svarbių įvykių ar būsime abejingi situacijai. Mes privalome bent dalį savo laiko skirti sau, kad galėtumėm nors kiek nuraminti savo mintis ir į viską pažvelgti pailsėję“.

Mano išsaugoti straipsniai