Vis daugiau pasaulio šalių institucijų draudžia savo darbuotojams naudotis „TikTok“. Pavyzdžiui, Danijos parlamentas praėjusį antradienį paskelbė, kad buvo paprašyta parlamento narių ir visų darbuotojų pašalinti „TikTok“ programėlę iš darbinių mobiliųjų įrenginių dėl „šnipinėjimo pavojaus“.
Valstybės tarnautojai raginami pašalinti „TikTok“ iš savo telefonų po to, kai Europos Komisija, siekdama „apsaugoti“ instituciją, uždraudė naudoti šią programėlę darbo įrenginiuose. „Naudojantis „TikTok“ kyla šnipinėjimo pavojus, todėl atitinkamai prisitaikome“, – sakė Danijos parlamento pirmininkas Sorenas Gade.
Itin populiari vaizdo įrašų platforma, priklausanti Kinijos bendrovei „ByteDance“, pradėta atidžiau stebėti dėl nuogąstavimų, kad per ją Pekinas gali gauti prieigą prie neskelbtinų vartotojų duomenų iš viso pasaulio. Tad vis daugiau valstybių nerimauja dėl „TikTok“ valdančios Kinijos prieigos prie viso pasaulio programėlės naudotojų duomenų ir galimo jų panaudojimo politinėms manipuliacijoms.
JAV Kongresas priėmė draudimą parsisiųsti „TikTok“ į daugumą vyriausybinių įrenginių, jį gruodžio pabaigoje pasirašė prezidentas Joe Bidenas. Federalinių agentūrų darbuotojams neseniai buvo nurodyta padaryti tą patį. Kanados vyriausybė praėjusios savaitės pradžioje uždraudė „TikTok“ visuose savo telefonuose ir kituose įrenginiuose.
„TikTok“ kovoja dėl išlikimo JAV, nes vis dažniau respublikonų įstatymų leidėjai ragina uždrausti bendrovę dėl jos ryšių su valdžia Pekine.„TikTok“ reguliariai naudojasi 138 mln. vartotojų Amerikoje, vidutiniškai apie 90 minučių per dieną“, – praėjusį mėnesį sakė JAV senatorius demokratas Markas Warneris, vienas iš Senato Žvalgybos komiteto vadovų. „Nesakau, kad komunistų partija kontroliuoja jūsų matomus vaizdo įrašus, tačiau faktas tas, kad algoritmus, kurie lemia, ką matote „TikToke“, iš Pekino nustato Kinija“, – pridūrė jis sekmadienį CBS laidoje „Face the Nation“.
Kaip apsaugoti savo duomenis naudojantis „TikTok“?
„TikTok“ programėlė itin populiari ir mūsų šalyje – daugiau kaip 326 tūkst. lietuvių ja naudojasi bent kartą per savaitę. Vis dėlto ekspertai ragina apsaugoti savo duomenis ir atkreipti dėmesį į keletą dalykų naudojantis programėle. Pirmiausiai verta patikrinti programėlei suteiktus leidimus savo telefone. Jei programėlė yra naudojama tik vaizdo įrašų žiūrėjimui, verta nesuteikti prieigos „TikTok“ programėlei prie kontaktų, mikrofono, kameros, nuotraukų bei, jei naudojamasi „iPhone“, telefonuose išjungti stebėjimo funkciją. Taip pat rekomenduojama įdomių žmonių paskyrų ieškoti naudojantis paieškos laukeliu, atsisakant nuskaityti kontaktus.