JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
Paskelbti įtakingiausi Lietuvos popkultūros atstovai

Paskelbti įtakingiausi Lietuvos popkultūros atstovai

 Naujienų portalas „Delfi“ devynerius metus iš eilės vykdo projektą „Lietuvos įtakingiausieji“ ir šį penktadienį pristato visuomenės ir elito įtakingiausių popkultūros atstovų reitingą.

Visuomenės nuomone, pirmoje pozicijoje šiemet, kaip ir pernai, lyderiauja šou verslo atstovas Arūnas Valinskas. Šios pozicijos visuomenės reitinge jis neapleidžia jau ketvirtus metus iš eilės. Visgi elito balsavime A. Valinskas užtikrintai liko trečioje vietoje, nusileisdamas vos dviem kolegom.

Tuo metu elito balsavimas parodė, kad įtakingiausiu popkultūros asmeniu jie laiko ir pernai tą pačią poziciją užėmusį atlikėją Andrių Mamontovą. Visuomenė garsiam atlikėjui sąraše skyrė antrąją vietą. O dėl antrosios įtakingiausiųjų sąrašo pozicijos sutarė tiek elitas, tiek visuomenė – kaip ir pernai, abiejų balsavimų sprendimu ji atiteko atlikėjui Marijonui Mikutavičiui.

Visgi, kaip praneša portalas „Delfi“, šių metų balsavime yra ir pokyčių. Visuomenės balsavimu ketvirtoji vieta atiteko pernai į sąrašą nepatekusiam visuomenės veikėjui ir komikui Olegui Šurajevui, o penktoji atiteko iš 12 pozicijos pakilusiam dainininkui Vidui Bareikiui. Dviem pozijom žemyn nukrito žurnalistas Andrius Užkalnis bei žurnalistė Beata Nicholson.

8 ir 9 visuomenės balsavimo vietose – du nauji vardai. Iš 18-ios pozicijos pakilo atlikėja Natalija Bunkė, o net iš 23-ios – muzikos kūrėjas Deivydas Zvonkus. Atlikėjas Egidijus Dragūnas iš 7 pozicijos nukrito į 10-ąją.

Pernai aukštas pozicijas užėmę dizaineris Juozas Statkevičius, „G&G Sindikato“ narys Gabrielius Liaudanskas-Svaras, atlikėja Justė Arlauskaitė-Jazzu ir etiketo specialistas Giedrius Drukteinis šiais metais į visuomenės išrinktą įtakingiausiųjų dešimtuką nepateko.

Tuo metu elito sąrašuose neliko 2022-iais Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovavusios Monikos Liu ir J. Arlauskaitės-Jazzu. Jas pakeitė penktoje pozicijoje atsidūręs O. Šurajevas ir B. Nicholson, kurią elitas išreitingavo dešimtąja sąraše.

Elito sprendimu šeštąją poziciją išsaugojo A. Užkalnis, vos per dvi pozicijas žemyn nukrito ir septintasis liko G. Liaudanskas-Svaras. Elito nuomone, TOP 10-uke tarp įtakingiausių popkultūros žmonių ir toliau išlieka Vidas Bareikis bei Ramūnas Zilnys.

Elito nuomonės tyrimą portalo „Delfi“ užsakymu atliko žurnalas „Reitingai“. Pasak vyriausiojo redaktoriaus Gintaro Sarafino, pokyčiai tarp popkultūros įtakingiausių kasmet būna neryškūs ir ši tendencija, anot jo, yra suprantama.

„Lietuvos įtakingiausieji 2023“ – išskirtinis devintus metus Delfi vykdomas projektas, kurio metu renkami įtakingiausi asmenys šalyje. Tai yra tie, kurie turi didžiausios įtakos Lietuvos raidai, visuomenei ir sprendimų priėmėjams. Šešių dalių ciklas atskleidžia, kas mūsų šalyje yra įtakingiausi politikai, verslininkai/ekonomistai, tarnautojai/pareigūnai, visuomenininkai, žiniasklaidos bei popkultūros atstovai.

Žurnalas „Reitingai“ aiškinosi elito grupių nuomonę, o „Spinter tyrimai“ atliko visuomenės nuomonės apklausą.

Mano išsaugoti straipsniai