JUS PASITINKA ATSINAUJINUSI PANELĖ
G. Nausėda: A. Reed ir S. Ambrulevičiui iškovojus bronzos medalius

G. Nausėda: A. Reed ir S. Ambrulevičiui iškovojus bronzos medalius, situacija dėl Lietuvos pilietybės suteikimo pasikeitė

Prezidentas Gitanas Nausėda mano, kad šalies ledo šokėjų porai Allison Reed ir Sauliui Ambrulevičiui Europos dailiojo čiuožimo čempionate iškovojus bronzos medalius, situacija dėl Lietuvos pilietybės A. Reed suteikimo pasikeitė.

Vilnius, sausio 24 d. (ELTA). „Pasirodymą žiūrėjau, pasirodymas patiko. Ar nuo mūsų paskutinio sprendimo, jos kreipimosi dalykai pasikeitė? Taip, pasikeitė. Yra laimėjimas, kuriuo gali didžiuotis tiek patys čiuožėjai, tiek visa Lietuva“, – trečiadienį Radviliškyje žurnalistams sakė prezidentas.

Visgi jis pabrėžė, kad A. Reed turi trečią kartą pateikti prašymą dėl pilietybės suteikimo.

„Bet dabar reikia pateikti prašymą ir jis bus mūsų apsvarstytas taip, kaip numato mūsų įstatymai“, – pridūrė G. Nausėda.

Anksčiau valstybės vadovas du kartus buvo atmetęs ledo čiuožėjos A. Reed prašymą išimties tvarka jai suteikti pilietybę. Pastarąjį kartą tai užkirto kelią porai dalyvauti 2022 m. Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse.

ELTA primena, kad sausio viduryje Kaune vykusiame Europos dailiojo čiuožimo čempionate A. Reed ir S. Ambrulevičius iškovojo bronzos medalius bei pagerino asmeninius rekordus. Paskutinį kartą šiame čempionate tokius pasiekimus rodė Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas, pelnę bronzos medalius 2006 m.

Po čiuožėjų poros pasiekimų, viešojoje erdvėje ir socialiniuose tinkluose atsirado raginimų suteikti A. Reed šalies pilietybę.

Sausio 16 dieną prezidentui G. Nausėdai buvo išsiųstas 34 Seimo narių kreipimasis su prašymu suteikti ledo šokėjai pilietybę.

Grįžimą prie A. Reed pilietybės klausimo taip pat palaiko ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė–Nielsen.

Irtautė Gutauskaitė (ELTA)

Mano išsaugoti straipsniai