Ištikimiausia abiturientės išleistuvių palydovė – suknelė – ne tik puošia, bet ir diktuoja šventės nuotaiką. Žinoma, čia būtų galima klausti, kas atsirado pirma: višta ar kiaušinis, tačiau bent šio puslapio rėmuose sutikime, kad už smagias išleistuves yra atsakingos būtent suknelės.
Tad kaip gi jos keitėsi bėgant metams? Trumpa madingos istorijos pamokėlė, kuri galbūt įkvėps kuriant savo išleistuvių įvaizdį išbandyti sveiką dozę romantiško vintažo!
1930 m.
Šiais metais išleistuvių šventė pradeda populiarėti visame pasaulyje. Tačiau anuomet išleistuvės nė trupučio nepriminė šiandienių – tai buvo labai griežta ir rimta šventė, merginos rengėsi tiesaus silueto, kelius dengiančiomis suknelėmis, o pačios stropiausios dar ir užsisegdavo jas ligi kaklo. Visgi šio laikotarpio suknelės nestokoja žavesio ir su mažyčiais pakeitimais gali paversti tave išleistuvių vakaro elegancijos karaliene!
1950 m.
Prireikė dvidešimties metų, kad išleistuvių šventė pralinksmėtų. To meto gražuolių suknelės apie tai kalba garsiausiai! Išpopuliarėjo simpatiško „keksiuko“ modelio suknios: pūstos, puoštos keliais pasijoniais ir šifono sluoksniais. Toks drabužėlis beprotiškai žavingai atrodo šokant!
1980 m.
Išleistuvės tapo svarbiausia mokyklos švente, pradėta daugiau investuoti į renginio erdvę ir programą (anksčiau vakarėlis vykdavo mokyklos sporto salėje), o taip pat ir sukneles. Būtent šiuo metu populiariomis tapo labai puošnios, ilgos suknelės, siuvamos iš atlaso ir šilko bei kitų blizgių audinių. Jeigu nuspręsi kopijuoti šį stilių, būk atsargi – pasirinkusi pernelyg puošnią suknelę rizikuosi atrodyti „senoviškai“, tad būtinai ją derink su odiniu švarkeliu ar kitomis griežtesnėmis ir šiuolaikiškomis detalėmis.
Šiandien
Renkis taip, kaip liepia širdis! XXI amžiuje merginos gali pačios nuspręsti, kaip nori atrodyti: suknelė ilga ar trumpa, vintažinė ar šiuolaikiška, o gal kelnės? Sijonas? Kaip sugalvosi, taip ir bus! Svarbiausia, nepagailėk detalių ir džiaukis linksmu bei žaižaruojančiu kontrastais įvaizdžiu.
Ką daryti, jei…
1. Suplyšo pėdkelnės. Jeigu mokaisi labai griežtoje mokykloje, kur merginos privalo dėvėti pėdkelnes net karštą vasaros dieną, kad direktoriui ir pavaduotojoms neišdegtų akys, rinkis pačias ploniausias, beveik nematomas pėdkelnes (ant pakuotės bus parašyta 10 den) ir pasibaigus oficialiajai daliai palik jas tualeto šiukšliadėžėje.
2. Jeigu nulūžo batelio kulniukas. Nulaužk ir kitą. Išvengsi nemalonaus šlubavimo, o batų taisykloje batsiuvys priklijuos abu.
3. Nutrynė koją, o pleistro neturi… Pasitarnaus lūpų balzamas! Atsimink, šis būdas veikia, tik kol dar nepralietas kraujas, tad vos pajutus, kad batelis „graužia kulną“, skubiai ir gausiai ištepk vietą lūpų balzamu, atsiradęs slidumas sumažins batelio daromą žalą odai.